Υπάρχουν ασχημότερες πρωτεύουσες από την ΑΘΗΝΑ;;

paefstra

Member
Μηνύματα
12.923
Likes
40.759
Εάν πάει κάποιος στο κέντρο της Αθήνας μαζί με τα αξιοθέατα θα δει και τους μετανάστες να κοιμούνται στους δρόμους και τα σκουπίδια τους. Το κέντρο της Αθήνας είναι υποβαθμισμένο και δεν αξίζει να ζεις εκεί, μόνο περαστικός να είσαι, για ποιότητα ζωής πήγαινε σε βόρεια ή νότια προάστια, γύρω από την Αθήνα σε απόσταση 30-40χλμ παραθαλάσσια μέρη είναι ωραία.
Ο πρωθυπουργος μενει καρακεντρο. Χαζος θα ειναι.
 

Spark

Member
Μηνύματα
92
Likes
938
Ο πρωθυπουργος μενει καρακεντρο. Χαζος θα ειναι.
να κάνουμε κριτική σε πολιτικούς; για την κατάσταση του κέντρου της Αθήνας υπεύθυνος είναι ο δήμαρχος που σκορπάει λεφτά σε ζαρντινιέρες κα βλακείες και δεν φροντίζει για την καθαριότητα και την απομάκρυνση των άστεγων και παράνομων μεταναστών.
να κοίτα:
Οργή έχει προκαλέσει ο Δήμαρχος Αθηναίων με την υπερκοστολόγηση στις ζαρντινιέρες, τις ψευδοπιπεριές και τους Φοίνικες. - Greeks Channel
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.923
Likes
40.759
να κάνουμε κριτική σε πολιτικούς; για την κατάσταση του κέντρου της Αθήνας υπεύθυνος είναι ο δήμαρχος που σκορπάει λεφτά σε ζαρντινιέρες κα βλακείες και δεν φροντίζει για την καθαριότητα και την απομάκρυνση των άστεγων και παράνομων μεταναστών.
να κοίτα:
Οργή έχει προκαλέσει ο Δήμαρχος Αθηναίων με την υπερκοστολόγηση στις ζαρντινιέρες, τις ψευδοπιπεριές και τους Φοίνικες. - Greeks Channel
Εννοειται! Αλλα μην καταδικαζουμε ολο το κεντρο. Ο περιφερειακος του Λυκαβηττου που μενει ο πολυχρονεμενος μας ειναι οαση! Ε, χαζος ειναι?
 

Spark

Member
Μηνύματα
92
Likes
938
Εννοειται! Αλλα μην καταδικαζουμε ολο το κεντρο. Ο περιφερειακος του Λυκαβηττου που μενει ο πολυχρονεμενος μας ειναι οαση! Ε, χαζος ειναι?
γύρω απ τον Λυκαβηττό είναι ο λόφος του Στρέφη και τα Εξάρχεια είναι ωραία να ζεις εκεί;
γύρω απ τον Λυκαβηττό είναι το Κολωνάκι μέρος μπανάλ με ακριβά καταστήματα, σου αρέσει εκεί;;
παντού γύρω από το κέντρο ζούνε μέσα στο καυσαέριο και στα παλιά άσχημα τσιμέντα.
εκεί ζουν οι καταδικασμένοι.
όσο για τον πρω δεν με αφορά που ζει και τι είναι, ούτε να τον βλέπω ούτε να τον ακούω.
 
D

Delmem38110

Guest
γύρω απ τον Λυκαβηττό είναι ο λόφος του Στρέφη και τα Εξάρχεια είναι ωραία να ζεις εκεί;
γύρω απ τον Λυκαβηττό είναι το Κολωνάκι μέρος μπανάλ με ακριβά καταστήματα, σου αρέσει εκεί;;
παντού γύρω από το κέντρο ζούνε μέσα στο καυσαέριο και στα παλιά άσχημα τσιμέντα.
εκεί ζουν οι καταδικασμένοι.
όσο για τον πρω δεν με αφορά που ζει και τι είναι, ούτε να τον βλέπω ούτε να τον ακούω.
αγαπάμε το κέντρο της Αθήνας.
είμαι μούλτιπολιτισμικό χρωματιστό χαρούμενο.
και μας αρέσει να μένουμε εκεί όποτε ερχόμαστε.
 

Spark

Member
Μηνύματα
92
Likes
938
αγαπάμε το κέντρο της Αθήνας.
είναι μούλτιπολιτισμικό χρωματιστό χαρούμενο.
και μας αρέσει να μένουμε εκεί όποτε ερχόμαστε.
φίλε γεννήθηκα μεγάλωσα και σπούδασα στην Αθήνα, 50 χρόνια ζω εκεί,
λες πως είναι "μούλτιπολιτισμικό χρωματιστό χαρούμενο",
λέω πως είναι χάλια και δεν το γουστάρω διότι είμαι από τους τυχερούς που έχω εξοχική κατοικία σε βόρεια προάστια δίπλα στη θάλασσα στη Νέα Μάκρη.
και μπορώ να πληρώνω 12ε βενζίνη για να πηγαινοέρχομαι, κάνω 70χλμ για να αναπνέω καθαρό αέρα.
το σπίτι και το κατάστημα που έχω στο Πεντάγωνο είναι προς πώληση, ας πάνε άλλοι να ζήσουνε εκεί.

αλλά για τους τουρίστες καλό είναι το κέντρο με τα μουσεία, (γύρω από το μουσείο πουλάνε κλεμμένα κινητά και ναρκοτικς), φθηνές αλλοδαπές πόρνες κλπ..
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
Για διακοπές 5-6 μέρες και σε μένα αρέσει το κέντρο. Αν ζήσεις μόνιμα αλλάζει το πράγμα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.923
Likes
40.759
γύρω απ τον Λυκαβηττό είναι ο λόφος του Στρέφη και τα Εξάρχεια είναι ωραία να ζεις εκεί;
γύρω απ τον Λυκαβηττό είναι το Κολωνάκι μέρος μπανάλ με ακριβά καταστήματα, σου αρέσει εκεί;;
παντού γύρω από το κέντρο ζούνε μέσα στο καυσαέριο και στα παλιά άσχημα τσιμέντα.
εκεί ζουν οι καταδικασμένοι.
όσο για τον πρω δεν με αφορά που ζει και τι είναι, ούτε να τον βλέπω ούτε να τον ακούω.
Αυτες τις μερες παω συνεχεια Β. Προαστια για κατι δουλειες. Πω πω φιλε μου, υπνηλια σε πιανει μονο που πατας το ποδι σου. Μικτοαστιλα, νιωθεις οτι εχει διαμερισμα η μαμα η η πεθερα απο πανω και πηγαινοερχονται τα ταπερακια. Οπως στο χωριο.
Ολη μερα κομιουτινγκ στο κεντρο.
Εχει αρκετα π α λ ι α τσιμεντα κι εκει, αλλα το φρεσκοχυμενο σκυροδεμα εχει αλλη χαρη.
 
D

Delmem38110

Guest
φίλε γεννήθηκα μεγάλωσα και σπούδασα στην Αθήνα, 50 χρόνια ζω εκεί,
λες πως είναι "μούλτιπολιτισμικό χρωματιστό χαρούμενο",
λέω πως είναι χάλια και δεν το γουστάρω διότι είμαι από τους τυχερούς που έχω εξοχική κατοικία σε βόρεια προάστια δίπλα στη θάλασσα στη Νέα Μάκρη.
και μπορώ να πληρώνω 12ε βενζίνη για να πηγαινοέρχομαι, κάνω 70χλμ για να αναπνέω καθαρό αέρα.
το σπίτι και το κατάστημα που έχω στο Πεντάγωνο είναι προς πώληση, ας πάνε άλλοι να ζήσουνε εκεί.

αλλά για τους τουρίστες καλό είναι το κέντρο με τα μουσεία, (γύρω από το μουσείο πουλάνε κλεμμένα κινητά και ναρκοτικς), φθηνές αλλοδαπές πόρνες κλπ..
άσε σε μένα τον φτωχό βιοπαλαιστή που δεν έχω να πληρώσω 12 ευρώ για βενζίνη το κέντρο.
το προτιμώ.
 

ludovica

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.743
Τα β.π. είναι πολύ ανώτερα όσον αφορά το πράσινο, τους ελεύθερους χώρους και την αρχιτεκτονική (αν και εκεί χτίζονται τέρατα αλλά τίποτα δε συγκρίνεται με την νύστα αρχιτεκτονικά πολυκατοικία του 60 στο κέντρο). Και μια χαρά ζωή έχουν.
Και ο Λιγνάδης στο κέντρο έμενε με τη μάνα του από πάνω, τι λέει αυτό;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.565
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom