Υπομονή μέχρι το επόμενο

PASCAL

Member
Μηνύματα
60
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Morocco
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδήποτε
Γείας σας παίδες. Πολύ καλό το site με ενδιαφέροντες πληροφορίες και πολύ ωραίες φωτογραφίες. Το παρακολουθώ καιρό αλλά σήμερα πρόκοψα να κάνω εγγραφή. Προσωπικά κάνω υπομονή μέχρι το επόμενο ταξιδάκι. Άντε 3 μήνες ακόμα
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Καλως ηρθες! Απο οτι βλεπω το επομενο δεν ειναι και ενα απλο ταξιδακι. Σε πποια μερη θα πας; Μονος η οργανωμενα; Υπαρχει και σχετικο γκρουπ για τους λατινολατρεις!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλως ηρθες PASCAL τι ταξιδακι..αυτο ειναι ταξιδι-ονειρο για πολλους απο εμας ακομα κι αν εχουμε ξαναπαει! Απαντησε στην Ερση , ειναι και δικες μου ερωτησεις αυτες :)
:welcome2:
 

PASCAL

Member
Μηνύματα
60
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Morocco
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδήποτε
Ξεκινά από Γουατεμάλα και μετά Μπελίζ, Ονδούρα, Ελ Σαλβαδόρ, Νικαράγουα, Κόστα Ρίκα και τελειώνει στον Παναμά. Οργανωμένο θα είναι για ένα 20ήμερο. Τώρα για το group όπου πέσουμε με τα καλά και τα ασχημά του. Πιστεύω να είναι όλα οκ
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ουαου! Μεγαλο ταξιδι , πολλες οι χωρες που θα διασχισεις , μακαρι να ειχες περισσοτερες μερες. Καλα να περασεις και να μας τα διηγηθεις ολα με την επιστροφη :)

Αληθεια , υπαρχει καποιο προγραμμα για το τι ακριβως θα δειτε στην καθε χωρα?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Πω πω! καταιγισμος εικονων θα ειναι αυτη η εκδρομη!
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Καταρχάς καλωσήρθες στο travelstories Pascal

Κατά δεύτερον να πω πως πριν αρχίσω τη γκρίνια δεν κατηγορώ εσένα για κανένα λόγο ούτε θέλω να ρυθμίσω τον τρόπο που ταξιδεύει κάποιος. Ο καθένας κάνει ότι αγαπάει...
αλλά βλέποντας το πρόγραμμα του ταξιδιού αναρωτιέμαι:
7 χώρες σε 20 μέρες;!; Ποιο διεστραμμένο μυαλό τουριστικού γραφείου το σκέφτηκε και το προσφέρει στον κόσμο; 20 μέρες, βγάλε το πήγαινε, βγάλε και το έλα, και δεν σου βγάζω καν τις μετακινήσεις μεταξύ των χωρών, τι μένει; 2,5 μέρες ανά χώρα! Τι προλαβαίνεις να δει κάποιος σε 2,5 μέρες; Την Φολέγανδρο δεν προλαβαίνεις να δεις σε 2,5 μέρες πόσο μάλλον να δεις και να καταλάβεις ξένη χώρα και πολιτισμό!!

Ουφ, τα είπα και τα έβγαλα από μέσα μου!!! Συγνώμη Pascal, σε καμία περίπτωση ξαναλέω πως δεν είναι επίθεση προς εσένα, είναι κόλλημα που έχω γενικός και το βγάζω όποτε μου δίνεται η αφορμή! :p

Καλά ταξίδια να έχεις πάντα, σε μακρινές χώρες όπως αυτές που πας αλλά με περισσότερο χρόνο για να τις χαίρεσαι και να την βλέπεις και καταλαβαίνεις πραγματικά!!
 

PASCAL

Member
Μηνύματα
60
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Morocco
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδήποτε
Συμφωνω σ΄αυτό που λες και μακάρι να είχα τον χρόνο να κάτσω πολύ περισσότερο. Βέβαια οι χώρες δεν είναι και ιδιαίτερα μεγάλες σ' εμβαδό αν τις δεις στον χάρτη. Το Μεξικό είναι πολύ μεγαλύτερο. Το καλοκαίρι είχα πάει Περού-Βολιβία-Χιλή και κάναμε συνολικά 8 πτήσεις σε 17 ημέρες. Πραγματικά μου άρεσε η αίσθηση της συνεχούς μετακίνησης και του διαφορετικού που συνέχεια συναντούσαμε. Και κάπως έτσι το πήρα απόφαση.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Συμφωνω κι εγω με τον mpiftex - επισης χωρις καμια επικριτικη διαθεση για τους ανθρωπους που επιλεγουν αυτον τον τροπο ταξιδιου καθενας για δικο του λογο.
Μπορει στο χαρτη να φαινονται μικρες οι χωρες , αλλα καμια σχεση με την πραγματικοτητα. Το Μπελιζ που ειναι νομιζω το πιο μικρο κρατος , εχει εκταση 25000 τμ. και μια επισκεψη στο Μπελιζ σιτι και στο Λαμαναι ειναι σταγονα...εγω χρειαστηκα μια εβδομαδα για να γυρισω ολα οσα ηθελα. Και ξερεις βλεποντας το προγραμμα , αυτα που εγω καταφχαρηστηθηκα και βρηκα οτι αξιζουν σε αυτη τη χωρα , δεν θα τα επισκεφτειτε..

Παρολα αυτα , οντως θα δεχτεις καταιγισμο εικονων και σιγουρα θα περασεις ομορφα.Ειδικα αν εισαι και τυπος που του αρεσουν οι γρηγορες μετακινησεις θα σου μεινει αξεχαστο το ταξιδι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom