Φήμες για εγκληματικότητα στη Σχοινούσα

yotpan

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Καλησπέρα,
Φέτος θα πάω διακοπές στη Σχοινούσα και τυχαία σήμερα αναζητώντας κάποιες πληροφορίες, βρήκα πάρα πολλά blogs με το ίδιο ακριβώς κείμενο περί εγκληματικότητας απο 80 περίπου Αφγανούς: eglimatikotita.blogspot: ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...ΣΧΟΙΝΟΥΣΑ-ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΚΑΤΟΙΚΩΝ: 150 ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΜΟΝΙΜΟΙ ΚΑΙ 80 ΑΦΓΑΝΟΙ!
Προσωπικά μου φαίνεται πολύ περίεργο να ισχύει κάτι τέτοιο, αλλά ξέρει κάποιος απο εσάς κάτι? Ψάχνοντας στο ίντερνετ δεν βρήκα τίποτα άλλο εκτός απο αυτό το κείμενο.
Η αλήθεια είναι ότι ανησύχησα λίγο γιατί είναι και αρκετά έρημο νησί..
Ευχαριστώ πολύ...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν έχω παέι στη Σχοινούσα ποτέ και μπορεί να είναι κι έτσι, αλλά καλό είναι να συνυπολογίσεις και την πηγή της "είδησης". Αρκεί να σου πω ότι σε ένα μόνο κλικ εμφανίζονται άρθρα με τους εξής τίτλους:
Γ. Καρατζαφέρης --«Ο Άνθιμος είναι με φωνή Χρυσόστομου, ψυχή Προδρόμου και καρδιά Τροπαιοφόρου».
ΛΑΟΣ: Το Πίρι Ρέις αλωνίζει κι εμείς καθόμαστε


Επίσης έχει λινκ σε σάιτ του στιλ:
Epirus-Ellas. Νέα από την Ήπειρο. Άπειρος Γή.
SKEFTOMASTEELLHNIKA.GR
HeLLeNiCReVeNgE

Άσε που στο chatroom βρίσκεις μηνύματα τύπου: eglimatikotita: Έγκληση - Μήνυση -Για Εσχάτη Προδοσία... Πολιτική Αγωγή κατά Βουλευτών & Ανώτερων Υπαλλήλων για μαζική απόδοση ιθαγένειας και ψήφο αλλοδαπών στις δημοτικές εκλογές.

Το πιάσαμε το νόημα...
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
συμφωνω κεγω με τον γιωργο.ουτε εγω εχω παει στην σχοινουσα, οποτε δεν εχω ιδια αποψη για τα πραγματα..αλλα το αρθρο ειναι πολυ παραξενο..και χωρις να ψαξεις περαιτερω το blog, απο την γραφη και μονο του τυπου καταλαβαινεις πολλα..μην ταραζεσαι!κανε τις διακοπες σου στο νησι και οταν επιστρεψεις μας λες!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Α, με άλλο κλικ, φτάνεις σε άλλα άρθρα, ακόμη καλύτερα:
ΟΙ ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ ΣΤΗΝ ΘΗΒΑ ΕΚΛΕΓΟΥΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΔΗΜΑΡΧΟ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ

Το ιστιοφόρο έκρυβε λαθρομετανάστες


ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ : ΑΠΟ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ...

Σαράντα δύο λαθρομετανάστες και επτά διακινητές συνέλαβαν στον Έβρο,έπειτα από παρακολούθηση


ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΟΥΡΔΩΝ ΜΕ ΠΕΤΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΕΣ ΣΕ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ ΤΗΣ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ

151 λαθρομετανάστες μπήκαν σήμερα παράνομα στην χώρα μας από την Τουρκία

Απελάσεις και ¨σκούπες"...κάνουν διακοπές! Το υπουργείο ΠΡΟ.ΠΟ χορηγός του Μένουμε Ελλάδα

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΕΣ

Αλλοδαποί εκτός ελέγχου στα φανάρια Κωνσταντινουπόλεως και Ιεράς Οδού..

Και άλλα άπειρα. Ο άνθρωπος δεν έγραψε το άρθρο επειδή θέλησε να προειδοποιήσει για το αν είναι επικίνδυνο το νησί ή όχι. Προφανώς πρόκειται για κάποιον ξενόφοβο που επισκέφθηκε το νησάκι και είδε περισσότερους αλλοδαπούς απ' όσους αντέχει το μάτι του. Διαφορετικά, σύμφωνα με τα άρθρα του blog, θα πρέπει να αποφεύγουμε την Αθήνα, τα φανάρια, τη Θηβα, την Ηγουμενίτσα, τα καταλύματα που ανήκουν σε ξένους, τον Έβρο, όποιο σημείο του Αιγαίου υπάρχει ιστιοπλοϊκό, την Πάτρα, τον Πειραιά και φυσικά τη Σχοινούσα με την εγκληματικότητα επιπέδου Καράκας.

Κορυφαίο σχόλιο στο μπλογκ είναι ένα στο οποίο προτρέπονται οι οδηγοί όταν "τους την πέφτουν" τα παιδιά των φαναριών να "κάνουν μια στραβοτιμονιά και να τους πατήσουν για να ξεβρωμίσει ο τόπος", ενώ ένας άλλος προτείνει να έχουμε Καλάσνικοφ στα φανάρια.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Κορυφαίο σχόλιο στο μπλογκ είναι ένα στο οποίο προτρέπονται οι οδηγοί όταν "τους την πέφτουν" τα παιδιά των φαναριών να "κάνουν μια στραβοτιμονιά και να τους πατήσουν για να ξεβρωμίσει ο τόπος", ενώ ένας άλλος προτείνει να έχουμε Καλάσνικοφ στα φανάρια.
:shock::shock: Μα κι εσύ πάνω σε αυτό να πας να πέσεις..

Φίλοι μου πήγαν πέρυσι, μια χαρά περάσανε, το ευχαριστηθήκανε και περάσανε και βόλτα από Δονούσα. Έρημο είναι, αλλά αν θες να κάνεις αυτού του είδους τις διακοπές -camping, χαλαρούς ρυθμούς, μηδέν οργανωμένη παραλία, θα σου αρέσει πολύ κι άσε τους "Ελληναράδες" να λένε...
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
προτρέπονται οι οδηγοί όταν "τους την πέφτουν" τα παιδιά των φαναριών να "κάνουν μια στραβοτιμονιά και να τους πατήσουν για να ξεβρωμίσει ο τόπος", ενώ ένας άλλος προτείνει να έχουμε Καλάσνικοφ στα φανάρια.
:shock::shock::shock::shock::shock::shock: Aυτος που το εγραψε κυκλοφορει ακομα ελευθερος;
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Aνάλογο πρόβλημα με τη Σχοινούσα αντιμετωπίζουν προφανώς και στα Παλούκια.
Όλοι του σχοινιού και του παλουκιού εκεί μαζεύονται....
 

alexmaths

Member
Μηνύματα
42
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ωκεανίας
Το νησί είναι φανταστικό! Έμεινα εκεί ένα χρόνο και δεν κλειδώναμε ποτέ... Ίσως από τα πιο ακίνδυνα μέρη στην Ελλάδα!
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Το νησί είναι φανταστικό! Έμεινα εκεί ένα χρόνο και δεν κλειδώναμε ποτέ... Ίσως από τα πιο ακίνδυνα μέρη στην Ελλάδα!
Κάτι δεν πάει καλά με σένα, αφού σου λέμε παιδί μου ότι το νησί είναι γεμάτο Αφγανούς α π ο κ λ ε ί ε τ α ι να είναι ασφαλές. Κι εγώ που μένω σε περιοχή με πολλούς ξένους, κλειδώνομαι το βράδυ και σωματοφύλακες κάνουν κύκλους στο μπαλκόνι μου με καλάσνικοφ.
 
Last edited by a moderator:

alexmaths

Member
Μηνύματα
42
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ωκεανίας
Κάτι δεν πάει καλά με σένα, αφού σου λέμε παιδί μου ότι το νησί είναι γεμάτο Αφγανούς α π ο κ λ ε ί ε τ α ι να είναι ασφαλές. Κι εγώ που μένω σε περιοχή με πολλούς ξένους, κλειδώνομαι το βράδυ και σωματοφύλακες κάνουν κύκλους στο μπαλκόνι μου με καλάσνικοφ.
Πραγματικά, τώρα που το σκέφτομαι ρίσκαρα τη ζωή μου! ήταν καθαρή τρέλα!!:haha::haha::haha: τι να πουν και στο Αφγανιστάν που είναι γεμάτο Αφγανούς;
 
Last edited by a moderator:

yotpan

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Είναι τόσο γελοίοι και σιχαμένοι αυτοί που τα έγραψαν που πραγματικά απορώ:roll:...Το καλύτερο που θα μπορούσα να σκεφτώ για το λόγο που γράφτηκε αυτό (και που θα ήθελα να ισχύει), είναι ότι κάποιος ήθελε να κάνει σαμποτάζ στο νησί και δεν το εννοεί πραγματικα..Ας μην πω εντυπώσεις απο νησί, νομίζω ότι είναι περιττό, έτσι? :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.097
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom