Φίτζι Φίτζι 2018

Yota Thessaloniki

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Γύρισα από Φίτζι, που πέρασα γιορτές.
Few info
- Δεν υπάρχει λόγος να κάτσει κάποιος Viti levu, παρά μόνο για layover.
- Το diving είναι σίγουρα από τα καλύτερα στον πλανήτη. Τόσο για encounters, όσο για soft και hard corals.
- Τα hostels στη Nadi, είναι ικανοποιητικά.
- Η Fiji airways, ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη.

Αν κάποιος θέλει πληροφορίες για τον προορισμό, let me know.
Καλησπέρα, δηλαδή ο καιρός είναι καλός για τον Δεκέμβριο; Δεν έχει βροχές; Γιατί το σκεφτόμαστε για φέτος τα Χριστούγεννα
 

Amplified

Member
Μηνύματα
86
Likes
70
Επόμενο Ταξίδι
Δυτική ακτή ΗΠΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Utopia Planitia
Καλησπέρα, δηλαδή ο καιρός είναι καλός για τον Δεκέμβριο; Δεν έχει βροχές; Γιατί το σκεφτόμαστε για φέτος τα Χριστούγεννα
Κι εγώ γιορτές πήγα. Δεν είναι rain season, αλλά μπορεί να πετύχετε καλές βροχές. Επίσης έχουν χτυπήσει τυφώνες τα Φίτζι Ιανουάριο, όπως κι άλλους μήνες. Για μένα είναι καλή περίοδος γιατί δεν έχει πολύ κίνηση κι είναι λίγο καλύτερες οι τιμές. Δυστυχώς η ορατότητα δεν είναι η καλύτερη, αλλά αυτό σας νοιάζει μόνο αν κάνετε καταδύσεις.
 

Yota Thessaloniki

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Κι εγώ γιορτές πήγα. Δεν είναι rain season, αλλά μπορεί να πετύχετε καλές βροχές. Επίσης έχουν χτυπήσει τυφώνες τα Φίτζι Ιανουάριο, όπως κι άλλους μήνες. Για μένα είναι καλή περίοδος γιατί δεν έχει πολύ κίνηση κι είναι λίγο καλύτερες οι τιμές. Δυστυχώς η ορατότητα δεν είναι η καλύτερη, αλλά αυτό σας νοιάζει μόνο αν κάνετε καταδύσεις.
Το θέμα μου είναι να πετύχουμε ηλιο. Να κάνουμε μπάνια , μόνο snorkeling κάνουμε χαλαρά όμως. Είδα ότι έχει πολύ ωραίες παραλίες σε νησάκια κ ήσυχα. Συνήθως αυτό ψάχνουμε. Απλά διαβάζοντας είδα ότι είναι η περίοδος βροχών για αυτό το ψάχνω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom