Πάρος Φαγητο στην Παρο

Marie.

Member
Μηνύματα
47
Likes
7
Γεια σας!Θα παμε Παρο με το αγορι μου στις 18 Ιουλιου και θα ηθελα προτασεις για φαγητο σε καμια οικονομικη προπαντων ταβερνα με οσο γινεται καλυτερο φαγητο( τυπου Μαρω για οσους εχουν παει Ναξο) υπαρχει?
Ειδα οτι υπαρχουν κι αλλα θεματα αλλα ειναι του 09 και του 08 και σκεφτηκα πως ισως απο τοτε να εχουν αλλαξει τα πραγματα.Επισης προτασεις θα ηθελα και για καφε/ποτο καπου να αξιζει και να μην πληρωνεις και μια περιουσια.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
+1 και από μένα στον Τσαχπίνη με τα ψαρικά στη Νάουσα.Τραπέζια πάνω στη θάλασσα και νόστιμα θαλασσινά.Δεν τον λες φτηνό αλλά αξίζει. Στην Παροικιά Apollo με τον ωραίο κήπο.
(Την Μάρω στη Νάξο δεν την ξέρω για να σου πω αν είναι αυτού του τύπου).
 

Marie.

Member
Μηνύματα
47
Likes
7
Σας ευχαριστω πολυ οποια αλλη προταση δεκτη !

να ρωτησω και κατι αλλο ,αν θελουμε να βγουμε ενα βραδυ στην αντιπαρο χωρις να μεινουμε εκει ομως γιατι εχουμε κλεισει,το καραβακι εχει κανενα δρομολογιο το βραδυ? η εστω μεχρι τις 12-1 ?
 
Last edited by a moderator:

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Μέχρι πριν λιγες μέρες που ήμουν Πάρο τα δρομολόγια για Αντίπαρο ήταν πολύ συχνά περίπου κάθε μία ώρα.Νομίζω ότι το τελευταίο ήταν κοντά στις 12 τη νύχτα.Ή 12 παρά. Όταν πάτε ρωτήστε στο πλοίο πότε είναι το τελευταίο δρομολόγιο για επιστροφή στην Πάρο από Αντίπαρο. Στην Αντίπαρο στα περίπου 200μ.από το λιμάνι,δοκιμάστε τα ψάρια του Παντελή στο εστιατόριο με τη θάλασσα "πιάτο" δίπλα σας.
 

anna_zenis

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γειά σας !!
θέλω να πάω με την φίλη μου στην Πάρο συγκεκριμένα στην Παροικία έχετε να μου προτείνετε καλό και φθηνό φαγητό ;;
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.409
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Γειά σας !!
θέλω να πάω με την φίλη μου στην Πάρο συγκεκριμένα στην Παροικία έχετε να μου προτείνετε καλό και φθηνό φαγητό ;;
Ημουν πριν λίγες μέρες στην Παροικιά...2 εστιατόρια στα οποία έφαγα πολύ καλά ήταν το "Mira" (βρίσκεται στον παραλιακό δρόμο) με πολλά ωραία και ψιλογκουρμέ πιάτα και ένα εξαιρετικό βιολογικό ροζέ παριανό κρασί, καθώς και το "Μπριζολάδικο" (επίσης στον παραλιακό) με καλά κρεατικά και εξαιρετικές τιμές. Και τα 2 αυτά εστιατόρια λειτουργούν και το χειμώνα και μάλιστα τρώνε και ντόπιοι εκεί. Τέλος πριν μερικά χρόνια είχα φάει πολύ ωραία και στον "Λεβαντή" (στον εμπορικό -και γραφικότατο- δρόμο της παλιάς χώρας), αλλά φέτος για να είμαι ειλικρινής δεν πρόλαβα να πάω. Εάν έχεις χρόνο αξίζει να πας για φαγητό και στο χωριό Λεύκες στην ταβέρνα "Φλώρα" να φας απίστευτα κρεατικά σε εξαιρετικές τιμές, απολαμβάνοντας μια θέα που φθάνει μέχρι τη Νάξο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom