Φαγητό στα ταξίδια & εξοικονόμηση χρημάτων (διάφορες εφαρμογές)

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Κανένας δεν έχει ασχοληθεί με περισυλλογή yams αν καταλαβαίνω σωστά. Γιατί; Είναι δύσκολη η συλλογή ή γενικά δεν αξίζει το κόπο; Για κάποιον που ταξιδεύει συχνά νομίζω συμφέρει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Κανένας δεν έχει ασχοληθεί με περισυλλογή yams αν καταλαβαίνω σωστά. Γιατί; Είναι δύσκολη η συλλογή ή γενικά δεν αξίζει το κόπο; Για κάποιον που ταξιδεύει συχνά νομίζω συμφέρει.
Εγω δεν πιανω ευκολα τον απαιτουμενο αριθμο σε εναν χρονο γιατι κανω αρκετες ακυρωσεις. Με ενδιαφερει μονο η εκπτωση που αξιζει πολυ περισσοτερο. Σε ενα γευμα 2 ατομων με 30% εκπτωση πχ το κερδος ειναι αμεσα ορατο. Οι επιβραβευσεις ειναι σταγονα στον ωκεανο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Κανένας δεν έχει ασχοληθεί με περισυλλογή yams αν καταλαβαίνω σωστά. Γιατί; Είναι δύσκολη η συλλογή ή γενικά δεν αξίζει το κόπο; Για κάποιον που ταξιδεύει συχνά νομίζω συμφέρει.
Οπως έγραψες σε περιορίζει αρκετά στις επιλογές των εστιατορίων.Με αποτέλεσμα να χρειάζεσαι και κρατήσεις εκτός πλατφόρμας.Επιπλέον δύσκολο να κρατάς συνέχεια τον προγραμματισμό των κρατήσεων.΄Ισως συμφέρουν τους μόνιμους κατοίκους και σε χώρες που έχει πολλά εστιατόρια.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Μια εφαρμογη οχι για να τρως σε εστιατορια αλλα για να παιρνεις φαγητο σπιτι ειναι το toogoodtogo. Η λογικη ειναι οτι καταστηματαρχες σου πουλανε φαγητα που περισσεψαν/ληγουν συντομα στο 1/3 της τιμης τους. Οταν το κλεινεις δε ξερεις τι μπορει να εχει το καλαθι σου και εχεις συγκεκριμενο χρονικο περιθωριο να πας να τα παρεις. Εχω παρει απο πραγματα σε βιολογικο σουπερμαρκετ μεχρι ντονατς στο 1/3 της αρχικης τους αξιας. Χαρακτηριστικα στο μαροκινο της γειτονιας μου με 3.3 ευρω παιρνεις ενα κους κους με κοτοπουλο και λαχανικα (2 ατομα το κανουμε 2 γευματα αλλα ειμαστε λιτοδιαιτοι) συν καμια πιτσα καμια πιτα. Δεν ειναι μονο για φαγητο, εχω δει μεχρι και λουλουδια σε ανθοπωλειο να πουλανε.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Καλη περιοδος να κατεβασει κανεις την εφαρμογη thefork και να περασει το referral code μου να παρω κανενα ποντακι 7AD0A140.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Δεν εχω ιδεα. Ετσι οπως εκλεινα εστιατορια και χαζευα, ειδα στο προφιλ μου οτι εχω referral code και δινει 500 ποντους αφου καποιος νεος πελατης κλεισει εστιατοριο. Ο ιδιος παιρνει 1000 ποντους, δηλ 10 ευρω εκπτωση. Μαλλον στην κρατηση του εστιατοριου
Screenshot_20220619-163837_TheFork.jpg
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Δεν εχω ιδεα. Ετσι οπως εκλεινα εστιατορια και χαζευα, ειδα στο προφιλ μου οτι εχω referral code και δινει 500 ποντους αφου καποιος νεος πελατης κλεισει εστιατοριο. Ο ιδιος παιρνει 1000 ποντους, δηλ 10 ευρω εκπτωση. Μαλλον στην κρατηση του εστιατοριου View attachment 396204
Πατας κουμπάκι "Share Code" και στέλνεις το λινκ με κάποιον τρόπο (viber, message, mail etc) στον κ.Μάκη πχ. Μετά αυτός κατεβάζει την εφαρμογή πατώντας σε αυτό το λινκ και τότε εσύ παίρνεις τα 500yums. Νομίζω οτι μπορείς να το κάνεις μόνο μία φορά share και να τα κερδίσεις, γιατί θυμάμαι είχα προσπαθήσει να το ξανακάνω και πήρα...να μην πω τι πήρα! Βέβαια έχει περάσει καιρός και μπορεί να μη θυμάμαι καλά! Προσπαθήστε εσείς και δεν έχετε αν χάσετε και τίποτα...
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Πατας κουμπάκι "Share Code" και στέλνεις το λινκ με κάποιον τρόπο (viber, message, mail etc) στον κ.Μάκη πχ. Μετά αυτός κατεβάζει την εφαρμογή πατώντας σε αυτό το λινκ και τότε εσύ παίρνεις τα 500yums. Νομίζω οτι μπορείς να το κάνεις μόνο μία φορά share και να τα κερδίσεις, γιατί θυμάμαι είχα προσπαθήσει να το ξανακάνω και πήρα...να μην πω τι πήρα! Βέβαια έχει περάσει καιρός και μπορεί να μη θυμάμαι καλά! Προσπαθήστε εσείς και δεν έχετε αν χάσετε και τίποτα...
Οποτε δεν μπαινει ο κωδικος την ωρα που κατεβαινει η εφαρμογη ε? Ουτε στο κλεισιμο του εστιατοριου?
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
517
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Οποτε δεν μπαινει ο κωδικος την ωρα που κατεβαινει η εφαρμογη ε? Ουτε στο κλεισιμο του εστιατοριου?
Κατέβασα την εφαρμογή από το play store και έκανα σύνδεση πρόχειρη έρευνα δίχως να περάσω τον κωδικο που εστάλη σε προσωπικό μήνυμα. Ξέρετε αν θα τον περάσω σαν referral κάποια στιγμή;
δεν έχω καταλάβει ακριβώς πώς αποζημίωνει τον χρήστη μια τέτοια εφαρμογή αν κ θα ήθελα να χρησιμοποιηθεί.σε μια τουλάχιστον περίπτωση σε δείπνο σε Ιταλία
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Οποτε δεν μπαινει ο κωδικος την ωρα που κατεβαινει η εφαρμογη ε?
Όχι. Παίρνεις τα 500 yums όταν ο άλλος που θα ανοίξει το λινκ, που στην ουσία είναι το λινκ για να κατεβάσει την εφαρμογή, εγκαταστήσει την εφαρμογή στο κινητό του. Αυτό νομίζω οτι δεν μπορεί να γίνει δύο φορές, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος σε αυτό.
Ουτε στο κλεισιμο του εστιατοριου?
Αυτός που θα εγκαταστήσει την εφαρμογή απο το δικό σου λινκ, θα πρέπει να χρησιμοποιήσει το κωδικό σου στη πρώτη κρατηση για να κερδίσει αυτός 1000 yums.

Εν τω μεταξύ αυτά τα yams έχουν ημερομηνία λήξης. Αν δεν το χρησιμοποιείς συχνά ότι κερδίζεις πάει άκλαυτο....στις επαρχίες των χωρών οι επιλογές είναι λίγες! Δεν πολυ ασχολούμαι πλέον...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Κατέβασα την εφαρμογή από το play store και έκανα σύνδεση πρόχειρη έρευνα δίχως να περάσω τον κωδικο που εστάλη σε προσωπικό μήνυμα. Ξέρετε αν θα τον περάσω σαν referral κάποια στιγμή;
δεν έχω καταλάβει ακριβώς πώς αποζημίωνει τον χρήστη μια τέτοια εφαρμογή αν κ θα ήθελα να χρησιμοποιηθεί.σε μια τουλάχιστον περίπτωση σε δείπνο σε Ιταλία
Η βασικη χρηση που κανω εδω και χρονια ειναι οι εκπτωσεις στα εστιατορια και το οτι η κρατηση ειναι πολυ απλουστερη απο το να ψαχνεις στο τηλ τραπεζι. Οι ποντοι αν μαζευουν 1000 αντιστοιχουν σε εκπτωση 10 ευρω ειτε αν μαζευτουν 2.000 σε εκπτωση 25 ευρω σε ενα εστιατοριο. Μονο μια φορα εχω κανει εξαργυρωση 1000 ποντων, δεν ασχολουμαι μ αυτο οσο με την εκπτωση κατα την κρατηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.367
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom