Γενικά Φεστιβάλ και συναυλίες - πληροφορίες για το ταξίδι

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.518
Likes
8.423
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Δεν ξέρω σε ποιο τόπικ να ρωτήσω, αλλά σκέφτεται να πάει (ή έχει πάει στο παρελθόν) κανείς στο Resurrection fest στο Viveiro στην Ισπανία; Φέτος headliners θα είναι οι System of a down!

 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.518
Likes
8.423
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
μετά από πολλά χρόνια εμφάνισης δυναμικό come back

Μόνο συναυλιακα επιστρέφουν. Δυστυχώς δισκογραφικα μάλλον έχουν τελειώσει. Ο κιθαρίστας ήθελε να γράφει όλα τα κομμάτια και το διαλυσανε. Είναι κρίμα γιατί τα τραγούδια που γραψανε μεμονωμένα θα μπορούσαν να τα βγάλουν σαν soad. Στιχουργικα δεν σταματάνε να γράφουν για την γενοκτονία των αρμενιων απ'τους τουρκους.

 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.542
Likes
12.340
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική

vikara

Member
Μηνύματα
472
Likes
3.952
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Πανω στην ωρα,ακριβως ομως, @katkats ! Εψαχνα για συναυλιες που θα γινουν στο Βερολινο το 2020. Υπαρχει καποιο site να μου προτείνατε? Σκεφτομαστε να κανουμε ενα reunion με την παρεα απο το ερασμους (...κλεινουν 15 χρονια,σαν το φορουμ περιπου κ εμείς!) και θα ηταν καλη ιδεα να συνδυαστεί με καποια συναυλια.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.542
Likes
12.340
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Πανω στην ωρα,ακριβως ομως, @katkats ! Εψαχνα για συναυλιες που θα γινουν στο Βερολινο το 2020. Υπαρχει καποιο site να μου προτείνατε? Σκεφτομαστε να κανουμε ενα reunion με την παρεα απο το ερασμους (...κλεινουν 15 χρονια,σαν το φορουμ περιπου κ εμείς!) και θα ηταν καλη ιδεα να συνδυαστεί με καποια συναυλια.
Εγώ ψάχνω στο songkick. Μην απογοητευτείς αν δεν βρεις πολλές συναυλίες να γίνονται. Είναι νωρίς, ιδίως για τα όχι τόσο γνωστά συγκροτήματα.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Μόνο συναυλιακα επιστρέφουν. Δυστυχώς δισκογραφικα μάλλον έχουν τελειώσει. Ο κιθαρίστας ήθελε να γράφει όλα τα κομμάτια και το διαλυσανε. Είναι κρίμα γιατί τα τραγούδια που γραψανε μεμονωμένα θα μπορούσαν να τα βγάλουν σαν soad. Στιχουργικα δεν σταματάνε να γράφουν για την γενοκτονία των αρμενιων απ'τους τουρκους.

ναι και γω συναυλιακά μιλάω ότι κάνουν come back. Το παράδοξο για μένα ήταν φέτος το καλοκαίρι στην Αρμενία πήγαμε μερικές φορές σε κάποιο rock club ακούσαμε τα πάντα από άλλα group εκτός από System..
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.518
Likes
8.423
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Πανω στην ωρα,ακριβως ομως, @katkats ! Εψαχνα για συναυλιες που θα γινουν στο Βερολινο το 2020. Υπαρχει καποιο site να μου προτείνατε? Σκεφτομαστε να κανουμε ενα reunion με την παρεα απο το ερασμους (...κλεινουν 15 χρονια,σαν το φορουμ περιπου κ εμείς!) και θα ηταν καλη ιδεα να συνδυαστεί με καποια συναυλια.

Δες και το https://www.last.fm/events

Μπορείς να επιλέξεις μια ευρύτερη περιοχή που να δείχνει και τις συναυλίες σε γειτονικές πόλεις.
 

vikara

Member
Μηνύματα
472
Likes
3.952
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Εγώ ψάχνω στο songkick. Μην απογοητευτείς αν δεν βρεις πολλές συναυλίες να γίνονται. Είναι νωρίς, ιδίως για τα όχι τόσο γνωστά συγκροτήματα.
Δες και το https://www.last.fm/events

Μπορείς να επιλέξεις μια ευρύτερη περιοχή που να δείχνει και τις συναυλίες σε γειτονικές πόλεις.
Ευχαριστω πολυ και τους 2 !Θα τα τσεκαρω και ελπιζω να βρω κατι ενδιαφερον!
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.518
Likes
8.423
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Θα το γράψω σε περίπτωση που ενδιέφερε κάποιον αλλά και σαν υπενθύμιση στον εαυτό μου να μην ασχοληθώ μελλοντικά με το Resurrection fest. Στην αρχή έβγαλαν μόνο 3ημερα και 4ημερα πακέτα που έγιναν sold out σε μερικές ώρες. Είχαν πει ότι τα υπόλοιπα θα ήταν μονοήμερα αλλά μάλλον βλέποντας τον χαμό αποφάσισαν να βγάλουν κι άλλα 3ημερα-4ημερα και τελικά θα εκδώσουν μόνο 500 μονοήμερα εισιτήρια.

Ευτυχώς οι System of a down παίζουν στο Μιλάνο μαζί με Korn 60€ (+ το καπέλο του site) για όποιον ενδιαφέρεται.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.518
Likes
8.423
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Απίστευτα πράγματα φέτος, Rage against the machine έρχονται Ευρώπη τον Σεπτέμβρη. Τι σκοτωμένη περίοδο διάλεξαν:mad: Πως παίρνει κάποιος άδεια αμέσως μετά την καλοκαιρινή άδεια; Ή ρισκάρεις να περιμένεις να συνεχίσει τις συναυλίες η αγαπημένη σου μπάντα που άκουγες από μικρό παιδί;

 

evaT

Member
Μηνύματα
1.540
Likes
12.429
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Και οι Who εμφανίζονται Δουβλίνο τον άλλο μήνα....Ενδιαφερθήκαμε γύρω στα 10 άτομα αλλά επειδή οι πτήσεις της Ryan ξεκινούν από το Μάιο το κόστος ήταν δυσθεώρητο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom