Βέλγιο Γαλλία Φθινοπωρινή εξορμηση σε Γαλλία -Βέλγιο με αφορμή Eurobasket (Lille-Boulogne Sur Mer- Brugge- Gand)

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο !!!!
Την πέμπτη ημέρα ήταν η ημερα της αναχώρησης. Αφου παραδώσαμε το ενοικιαζόμενο αυτοκίνητο στην Lille ψαξαμε για το σημειο αναχώρησης των λεωφορειων της Flibco από όπου ειχαμε κλεισει τα εισιτηρια on line (https://www.flibco.com/en ). Η επιλογή της εταιρείας αυτης αποδειχθηκε πολυ οικονομική γιατί με 40 ευρώ (υπαρχει προσφορα για φίλους και οικογένεια 3+1δώρο) μεταφερθηκαμε με λεωφορειο και ήμασταν σε 1,30 ώρα από την πόλη της lille στην πόρτα του αεροδρομειου Charleroi.

Οι παρακατω φωτογραφίες είναι από την πόλη της Γανδης μιας που την αδίκησα φωτογραφικά.
ga7.jpg

ga2.jpg
ga3.jpg
ga4.jpg
ga5.jpg
ga6.jpg
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Βάζω και το χωριό Bergues στο πλάνο, το οποίο είχα προσέξει κι εγώ στην περιοχή. Ήθελα να σε ρωτήσω αν πήγατε τελικά στο Palais des Beaux Arts στη Λιλ και αν άξιζε.
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο !!!!
Βάζω και το χωριό Bergues στο πλάνο, το οποίο είχα προσέξει κι εγώ στην περιοχή. Ήθελα να σε ρωτήσω αν πήγατε τελικά στο Palais des Beaux Arts στη Λιλ και αν άξιζε.
Δυστυχώς δεν επισκεύτηκα εσωτερικά τον χώρο γιατί ήμουν η μονη από την παρέα που το ήθελα. Προσωπικά πιστευω ότι άξιζε την επισκεψη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Το πλάνο είναι να μην το χάσω. Δεν υπάρχει μουσείο με Φλαμανδούς ζωγράφους που θα μου ξεφύγει ;).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Δυστυχώς δεν επισκεύτηκα εσωτερικά τον χώρο γιατί ήμουν η μονη από την παρέα που το ήθελα. Προσωπικά πιστευω ότι άξιζε την επισκεψη.
Τελικά άξιζε πάρα πολύ και είναι κρίμα που δεν τους παράτησες να μπεις μόνη. Αν θες μια μικρή φωτογραφική γεύση, στη διάθεσή σου :)
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.079
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Καταπληκτικές φωτογραφίες και πανέμορφη ιστορία!! Ευχαριστούμε!!
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο !!!!
Τελικά άξιζε πάρα πολύ και είναι κρίμα που δεν τους παράτησες να μπεις μόνη. Αν θες μια μικρή φωτογραφική γεύση, στη διάθεσή σου :)
Δεν ξέρω γιατί δεν διάβασα το μήνυμα αυτο νωρίτερα αλλά θα ήθελα να δω τι έχασα καθώς μου αρέσουν και εμένα πολύ οι φλαμανδοί ζωγράφοι. Δώσε πόνο λοιπόν αν θέλεις και σε αυτό το post:haha::haha:!!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Στη διαθεση σου αφου το υποσχεθηκα!

Οι Φλαμανδοι ηταν στο υπογειο όπου ήταν πολυ σκοτεινα , βρεθηκα εκει μονο με το κινητο γιατι ξεχασα τη φωτογραφικη στο φουαγιε και δεν ειναι καθαρες










Όμως ειχε αξιολογοτατους Ελ Γκρεκο, Γκογια. Ρουμπενς κλπ



















Για κάποιο λόγο δεν βλέπω όλες τις φωτογραφίες που έβαλα στο μηνυμα και δεν μπορω να το εξηγήσω...
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο !!!!
Ελ Γκρεκο, Γκόγια,Ρούμπενς ....και μόνο αυτοι θα μου ήραν αρκετοί!!! Τον λόγο που δεν φαίνονται οι υπόλοιπες τον ξέρω... για να μην σκάσω και άλλο απο την ζήλεια μου :haha:
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom