Ιταλία Φλωρεντία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Προτιμήστε το λεωφορείο.
γιατί? θα χασουν τοσο χρονο, δεν θα απολαυσουν το τοπιο οπως θα ηθελαν, δεν θα κανουν στασεις κ θα εχουν κ τον χρονικο περιορισμό. εκδρομη στη Τοσκανη θελει ΙΧ. εκδρομη στις μεγαλες πολεις Φλωρεντια, Πιζα, Λουκα ναι με ΜΜΜ.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.652
Likes
12.492
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
γιατί? θα χασουν τοσο χρονο, δεν θα απολαυσουν το τοπιο οπως θα ηθελαν, δεν θα κανουν στασεις κ θα εχουν κ τον χρονικο περιορισμό. εκδρομη στη Τοσκανη θελει ΙΧ. εκδρομη στις μεγαλες πολεις Φλωρεντια, Πιζα, Λουκα ναι με ΜΜΜ.
Απάντησα σε ποστ που ανέφερε μόνο Σιένα. Αν πάνε μόνο Σιένα μια χαρά είναι το λεωφορείο.
Αν θέλουν να συνδυάσουν Σιένα και San Gimignano είναι πολύ ταλαιπώρια με τα μέσα. Αν θέλουν να κάνουν ένα ημερήσιο τουρ (γιατί περί ημερήσιας πρόκειται), το αυτοκίνητο είναι η ιδανική επιλογή.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Απάντησα σε ποστ που ανέφερε μόνο Σιένα. Αν πάνε μόνο Σιένα μια χαρά είναι το λεωφορείο.
Αν θέλουν να συνδυάσουν Σιένα και San Gimignano είναι πολύ ταλαιπώρια με τα μέσα. Αν θέλουν να κάνουν ένα ημερήσιο τουρ (γιατί περί ημερήσιας πρόκειται), το αυτοκίνητο είναι η ιδανική επιλογή.
ακριβως, για ημερησια ειναι μονοδρομος. αλλα κ μονο για Σιενα το λεωφορειο εχει 15Ε, 30για 2ατομα κ τα ΙΧ 40τωρα στη χαι σιζον. δεν αξιζει τον κοπο το λεωφορειο γιατι με το ΙΧ θα δεις πολλα περισσότερα. για οποιον βεβαια ενδιαφερεται να οδηγει κλπ.
 
Μηνύματα
14
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
ακριβως, για ημερησια ειναι μονοδρομος. αλλα κ μονο για Σιενα το λεωφορειο εχει 15Ε, 30για 2ατομα κ τα ΙΧ 40τωρα στη χαι σιζον. δεν αξιζει τον κοπο το λεωφορειο γιατι με το ΙΧ θα δεις πολλα περισσότερα. για οποιον βεβαια ενδιαφερεται να οδηγει κλπ.
Καταρχάς, ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες και τις ιδέες :D

Ομολογώ, μου άρεσε πολύ η ιδέα του αυτοκινήτου!! Δεν το είχα κατά νου λόγω τιμής, που υπέθετα ότι θα ήταν ψηλά!

Θα βρισκόμαστε Φλωρεντία 20 - 23 Αυγούστου... Αν ψάξουμε να κλείσουμε με το που φτάσουμε λέτε να μη βρούμε;
Δεν έχω ξανανοικιάσει στο εξωτερικό οπότε δεν ξέρω τι παίζει..

Αν δεν ευδοκιμήσει το σενάριο του αυτοκινήτου, το τρένο για Σιένα βολεύει? Κάπου διάβασα ότι δεν είναι μέσα στο κέντρο ο σιδ. σταθμός ;;
 

paxinos

Member
Μηνύματα
163
Likes
151
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Καταρχάς, ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες και τις ιδέες :D

Ομολογώ, μου άρεσε πολύ η ιδέα του αυτοκινήτου!! Δεν το είχα κατά νου λόγω τιμής, που υπέθετα ότι θα ήταν ψηλά!

Θα βρισκόμαστε Φλωρεντία 20 - 23 Αυγούστου... Αν ψάξουμε να κλείσουμε με το που φτάσουμε λέτε να μη βρούμε;
Δεν έχω ξανανοικιάσει στο εξωτερικό οπότε δεν ξέρω τι παίζει..

Αν δεν ευδοκιμήσει το σενάριο του αυτοκινήτου, το τρένο για Σιένα βολεύει? Κάπου διάβασα ότι δεν είναι μέσα στο κέντρο ο σιδ. σταθμός ;;
Και στην Φλωρεντια και στην Σιενα ναι ειναι σχεδον στο κεντρο αλλα οπως σου ειπαν και οι υπολοιποι καλυτερα με αυτοκινητο.. δεν ειναι τιποτα ειναι πολυ ευκολο... εχω παω παντα με το δικο μου αυτοκινητο μία φορα που δεν πηγα εκλεισα απο εδω.. www.rentalcars.com
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.652
Likes
12.492
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
το τρένο για Σιένα βολεύει? Κάπου διάβασα ότι δεν είναι μέσα στο κέντρο ο σιδ. σταθμός ;;
οχι δεν βολεύει το τρένο σε σχεση με το λεωφορείο, όπως σου εχω γραψει ηδη :)
 
Last edited:
Μηνύματα
14
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Τέλεια!!
Πιστεύω έχω πολύ καλή εικόνα για το τι θα κάνουμε στη μονοήμερη !:xalara:
 

xrysa25

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
τα φώτα σας παρακαλώ γιατι το χω κάψει.... Φλωρεντία με αυτοκίνητο κ ξενοδοχείο μέσα στο ZTL ή ξενοδοχειο μακρια από ZTL; Αν το ξενοδοχείο είναι μέσα στον δακτύλιο που παρκάρω το αυτοκίνητο; Κι αν το ξενοδοχείο είναι μακριά βολεύουν συγκοινωνίες; λεωφορειο;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.759
Likes
15.403
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
αν κλεισεις ξενοδοχειο μεσα στο ZTL, επικοινωνεις με το ξενοδοχειο και τους δινεις τον αριθμο κυκλοφοριας να τον δηλωσουν και μπαινοβγαινεις ελευθερα.
 

angie82

Member
Μηνύματα
93
Likes
193
Καλημέρα και από εμένα, μία ερώτηση. Σχετικά με Σιεννα, που είναι καλά να μείνει κανείς? εννοώ (φαντάζομαι δεν είναι τεράστια) αλλά κάπου κεντρικά? που θα προτείνατε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.534
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom