Ιταλία Φλωρεντία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Angelsoul

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Καλησπέρα παιδιά! Αρχές Νοεμβρίου θα ταξιδέψω μπολονια Κ από εκεί φλωρεντια. Υπάρχει λεωφορειο από το αεροδρόμιο της μπολονια να πηγαίνει Κατ' ευθείαν φλωρεντια;Ποιες άλλες εναλλακτικές υπαρχουν;πρέπει να κλείσω θέση σε τρένο η λεωφ από πριν διαδικτυακά για να είναι πιο φτηνα;Ευχαριστώ πολύ για τις πιθανές απαντήσεις σας
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Καλησπέρα παιδιά! Αρχές Νοεμβρίου θα ταξιδέψω μπολονια Κ από εκεί φλωρεντια. Υπάρχει λεωφορειο από το αεροδρόμιο της μπολονια να πηγαίνει Κατ' ευθείαν φλωρεντια;Ποιες άλλες εναλλακτικές υπαρχουν;πρέπει να κλείσω θέση σε τρένο η λεωφ από πριν διαδικτυακά για να είναι πιο φτηνα;Ευχαριστώ πολύ για τις πιθανές απαντήσεις σας
Η Appennino Shuttle πάει απευθείας σε 1 ώρα και 20 λεπτά και κόστος 20€ το άτομο
Δες εδώ https://www.appenninoshuttle.it
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Εγω την διαδρομή την κάνω με τρένο. Με το Aerobus 6€ από το αεροδρόμιο στον κεντρικό σταθμό και από εκεί με 12€ περίπου τρένο για Φλωρεντία.
 

Angelsoul

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Κ εγώ έτσι σκεφτόμουν αρχικά. Πρέπει να κάνω κράτηση στο τρένο από πριν ομως για να βρω αυτή την τιμη;
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Ναι..

Δες τι ώρα φτάνει η πτήση και υπολόγισε 1,5 ώρα. Συνήθως έχει λεωφορείο κάθε 20 λεπτά και κάνει μισή αν δεν έχει κίνηση.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Κ εγώ έτσι σκεφτόμουν αρχικά. Πρέπει να κάνω κράτηση στο τρένο από πριν ομως για να βρω αυτή την τιμη;
Ποιος ο λόγος να αλλάζεις λεωφορείο και μετά τρένο για να γλυτώσεις 2 ευρώ? Μόλις κατέβεις από το αεροπλάνο μπες απευθείας στο λεωφορείο της απενινο και πας απευθείας.
 

Angelsoul

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Ναι δεν είναι τα 2ε το θέμα...Θα κοιτάξω τα ωράρια κ θα δω τι βολεύει περισσότερο για να φτάσω πιο γρήγορα.
 

Angelsoul

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Σ αυτό το λεωφ . Χρειάζεται κράτηση από πριν;η εκεί Κατ' ευθείαν βγάζω εισητηριο;
Ποιος ο λόγος να αλλάζεις λεωφορείο και μετά τρένο για να γλυτώσεις 2 ευρώ? Μόλις κατέβεις από το αεροπλάνο μπες απευθείας στο λεωφορείο της απενινο και πας απευθείας.
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Καλησπέρα στην ομάδα. ήθελα να ρωτήσω κανένα καλό ξενοδοχείο (να μην είναι και πολύ μακριά από κέντρο) με 70-100€ την βραδιά max γνωρίζει κανείς να μου προτείνει???
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Καλησπέρα στην ομάδα. ήθελα να ρωτήσω κανένα καλό ξενοδοχείο (να μην είναι και πολύ μακριά από κέντρο) με 70-100€ την βραδιά max γνωρίζει κανείς να μου προτείνει???
Τα ξενοδοχεία ανάλογα με την εποχή και τις προσφορές αλλάζουν τιμές. Θα πρέπει να βάλεις ακριβώς τις ημερομηνίες που ταξιδεύεις και να ψάξεις τι οικονομικό υπάρχει τις συγκεκριμένες ημέρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom