Ιταλία Φλωρεντία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

L ALALA

Member
Μηνύματα
15
Likes
6
καλησπερα σας
ειμαι καινουργια στο site και θα ηθελα τις γνωμες οσων μπορουν και ξερουν σχετικα με τα must της Φλωρεντιας σε μια μερα σε συνδιασμο με ψωνια και μινι περιηγηση στην πολη
ευχαριστω εκ των προτερων!!
 

angie82

Member
Μηνύματα
93
Likes
193
Γεια σας και παλι. Θεμα τρενο & επιλογη θεσης. Θα κλεισω on line το εισητηριο μου. please πειτε μου τι θεση ειναι καλυτερα να κλεισω? μπροστα πισω? παραθυρο σιγουρα. χρεωνομαι παραπανω οπως στις πτησεις αν κανω επιλογη θεσης? ειναι πρωτη φορα σε τρενο/ σορρυ!!! ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΑΘΜΟΣ MILANO GARIBALDI Ή MILANO CENTRALE φανταζομαι δεν εχει καποια διαφορα (κατανοω οτι ειναι διαφορετικοι σταθμοι) ρωταω ενημερωτικα...
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
καλησπερα σας
ειμαι καινουργια στο site και θα ηθελα τις γνωμες οσων μπορουν και ξερουν σχετικα με τα must της Φλωρεντιας σε μια μερα σε συνδιασμο με ψωνια και μινι περιηγηση στην πολη
ευχαριστω εκ των προτερων!!
Καλημέρα και καλώς ήρθες. Το μήνυμά σου μεταφέρθηκε σε αυτό το πιο σχετικό θέμα, από το οποίο μπορείς να αντλήσεις χρήσιμες πληροφορίες.
 

nikolass22

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπερα σας! θα ταξιδεψω με φιλους στη φλωρεντια το Δεκεμβρη. Γνωριζει καποιοσ αν την 1 /1 τα μεσα μαζ μεταφορας λειτουργουν κανονικα η εστω πιο αραια? τα ξενοδοχεια πιο κοντα στο κεντρο ειναι πολυ ακριβα και σκεφτομαστε ν μεινουμε σε ενα καμπινγ 5χλμ απο την πολη. ευχαριστω εκ των πρωτερων
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Ειναι πιο ακριβα αλλα τουλαχιστον δε ρισκαρεις να το χασεις και να ξαναπληρωσεις εισιτηριο.Απο θεμα χρονου που λες ειναι μια η αλλη ειτε λεωφορειο απευθειας ειτε λεωφορειο-τρενο.Εγω ειχα παει με λεωφορειο απευθειας και ειχα γυρισει με τρενο και εκανα περιπου την ιδια ωρα.
Καλημέρα, θα ήθελα τη βοήθειά σου.
Έκλεισα αεροπορικά εισιτήρια για τις 16/01 με άφιξη στις 8.40 πμ στο αεροδρόμιο της Μπολόνια και θέλουμε να φύγουμε για Φλωρεντία και εδώ θέλω τη βοήθειά σας.
Διάβασα κάποιες πληροφορίες αλλά σίγουρα θέλω βοήθεια.
Απ΄ότι κατάλαβα πρέπει να πάρουμε από το αεροδρόμιο λεωφορείο για να πάμε από το αεροδρόμιο στον κεντρικό σταθμό της Μπολόνια.
Από το ίδιο σημείο αναχωρούν και τα τρένα και τα λεωφορεία ?
Και τι προτείνετε εσείς ?
Πρέπει να σας ενημερώσω ότι είμαστε μία πενταμελής οικογένεια και απ΄΄ ότι είδα έχει μεγάλη διαφορά η τιμή του τραίνου και του λεωφορείου.
Περιμένω τη βοήθεια και τις συμβουλές από όλους εσάς που γνωρίζεται.
Ευχαριστώ πολύ.
 

meli90

Member
Μηνύματα
81
Likes
10
καλησπερα σας! θα ταξιδεψω με φιλους στη φλωρεντια το Δεκεμβρη. Γνωριζει καποιοσ αν την 1 /1 τα μεσα μαζ μεταφορας λειτουργουν κανονικα η εστω πιο αραια? τα ξενοδοχεια πιο κοντα στο κεντρο ειναι πολυ ακριβα και σκεφτομαστε ν μεινουμε σε ενα καμπινγ 5χλμ απο την πολη. ευχαριστω εκ των πρωτερων
Κ εγώ έχω την ίδια απορία για 1/1
 

EveThan!

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Καλησπέρα και χρόνια πολλά
Παρακαλώ για τη βοήθεια σας για προτάσεις φαγητού & ποτού (Όχι κλαμπ) παραμονή και ανήμερα πρωτοχρονιάς στη Φλωρεντία.
 

meli90

Member
Μηνύματα
81
Likes
10
Καλησπέρα! Γνωρίζετε αν κλείσω εισιτήρια με τρένο αν πρέπει να τα εκτυπώσω;; Ή δείχνω κάτι από κινητό;;
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Συμφέρει καλύτερα (οικονομικά) να κλείσεις τα εισιτήρια σ on-line απο πριν ή οι τιμές είναι ίδιες και last minute?
Στα Regionale (RV) δεν εχει διαφορα. Στα Freccia σιγουρα εχει, οποτε online για προσφορες

Επίσης υπάρχει τρένο (απ΄οτι βλέπω κ η ίδια ) από ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ για ΣΙΕΝΑ σωστα?
θελω να πω η Σιενα αν και μικρη (εκτός από λεοφωρείο) έχει σαν πόλη και σταθμό τρένου?
Εχει τρενο Φλωρεντια Σιενα, τα Regionale, εαν θυμαμαι καλα κανουν περιπου μιαμιση ωρα

η Σιενα αν και μικρη (εκτός από λεοφωρείο) έχει σαν πόλη και σταθμό τρένου?
Φυσικα και εχει

please πειτε μου τι θεση ειναι καλυτερα να κλεισω? μπροστα πισω? παραθυρο σιγουρα. χρεωνομαι παραπανω οπως στις πτησεις αν κανω επιλογη θεσης? ειναι πρωτη φορα σε τρενο/ σορρυ!!!
Η τιμη διαφερει εαν θα ειναι Α η Β θεση και οχι στο καθισμα αν θα ειναι παραθυρο η εαν θα ειναι μπροστα η αναποδα της διαδρομης

ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΑΘΜΟΣ MILANO GARIBALDI Ή MILANO CENTRALE φανταζομαι δεν εχει καποια διαφορα (κατανοω οτι ειναι διαφορετικοι σταθμοι) ρωταω ενημερωτικα...
Διαφορετικοι σταθμοι που συνδεονται με μετρο.
Εξαρταται απο που φευγει το τρενο σου. Για την περιοχη της Λομβαρδιας θα βρεις τρενα απο Garibaldi, ενω για την υπολοιπη Ιταλια ως επι των πλειστων απο Centrale
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.785
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom