Ιταλία Φλωρεντία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Καλησπέρα! Γνωρίζετε αν κλείσω εισιτήρια με τρένο αν πρέπει να τα εκτυπώσω;; Ή δείχνω κάτι από κινητό;;
Μπορεις απο το κινητο/ταμπλετ. Τo Bar code θελουν να σκαναρουν απλα
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μπορεις απο το κινητο/ταμπλετ. Τo Bar code θελουν να σκαναρουν απλα
Ουτε καν αυτο. Οπως εξηγει ο οδηγος του ποστ 164, το μονο που χρειαζεται ειναι να ξερεις, ακομα κ απεξω, χωρις να εχεις καμμια συσκευη, το PNR code, τον κωδικο κράτησης με 6 γραμματα συνηθως.
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλησπέρα σε όλους. Έχετε να προτείνετε κάποιο ξενοδοχείο για Φλωρεντία στις 11-15 Μαρτίου?
Τι γνώμη έχετε για το
Le Due Fontane το βρίσκω 51€ το βράδυ
 

mackmakis

New Member
Μηνύματα
4
Likes
5
Καλησπέρα στην παρέα.Ξερεις κάποιος/α να μου πει για το πιο λόγο τα ξενοδοχεία είναι τόσο ακριβά τον Μάιο;;;Έχει κάποιο φεστιβάλ κάτι που ανεβαίνουν οι τιμές από 50 έως 75% σε σχέση με αυτά που λένε μέλη εδώ;;;
 

mackmakis

New Member
Μηνύματα
4
Likes
5
Θα χρειαστώ και εγώ την βοήθεια σας φυσικά..Έσω κλείσει για το 3ερο 10-12 Μαΐου αεροπορικά για Μπολονια...Λέω να πάμε με την γυναίκα μου και τις 3 ημέρες Φλωρεντια...Η άποψη σας...Γενικά είναι το πρώτο ταξίδια μετά από 2 χρόνια που θα πάμε μόνοι χωρίς την μικρή μας και θελουμε να πάμε κάπου ωραία...
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
255
Likes
260
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Θα χρειαστώ και εγώ την βοήθεια σας φυσικά..Έσω κλείσει για το 3ερο 10-12 Μαΐου αεροπορικά για Μπολονια...Λέω να πάμε με την γυναίκα μου και τις 3 ημέρες Φλωρεντια...Η άποψη σας...Γενικά είναι το πρώτο ταξίδια μετά από 2 χρόνια που θα πάμε μόνοι χωρίς την μικρή μας και θελουμε να πάμε κάπου ωραία...
Απο τους πιο ομορφους προορισμους για μενα βεβαια. Πολυ ωραια επιλογη κατα τη γνωμη μου. Εχω παει 3 φορες και θα ξαναπαω αλλες τοσες.Διαβασα οτι φτανετε στη Μπολονια δεν ξερω αν θελετε η αν εχετε χρονο ομως και η Μπολονια ειναι υπεροχη.Αλλα αν θελετε να ξεκουραστειτε 3 μερες στην Φλωρεντια ειναι τελεια. Καλα να περασετε!!!!!!!
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
H καλύτερη εποχή για να επισκεφτείς την Φλωρεντία είναι τον Μάιο και έχει τεράστιο αριθμό τουριστών, γι' αυτό και είναι πανάκριβη η διαμονή..
 

angie82

Member
Μηνύματα
93
Likes
193
Θα χρειαστώ και εγώ την βοήθεια σας φυσικά..Έσω κλείσει για το 3ερο 10-12 Μαΐου αεροπορικά για Μπολονια...Λέω να πάμε με την γυναίκα μου και τις 3 ημέρες Φλωρεντια...Η άποψη σας...Γενικά είναι το πρώτο ταξίδια μετά από 2 χρόνια που θα πάμε μόνοι χωρίς την μικρή μας και θελουμε να πάμε κάπου ωραία...
Φλωρεντια ειναι μικρη και 2 ημερες φτανουν πιστευω αν θελετε να μοιρασετε το ταξιδι σας. Σιγουρα αξιζει, να την συμπεριλαβετε!! για Μπολονια δεν εχω εμπειρια. Καλο ταξιδι!
 

eiriniv

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
Να ρωτήσω και γω με την σειρά μου γιατί δεν έβγαλα άκρη. Ταξιδεύουμε τέλη Μαρτίου για Φλωρεντία μέσω Μπολόνιας. Λέμε να μείνουμε ένα βράδυ στη Μπολόνια και μετά Φλωρεντία. Ερώτηση πρώτη: είναι πιο οικονομικό να κάνεις αυτή την διαδρομή με τρένο ή με λεωφορείο? 2)Από Φλωρεντία για Μπολόνια νομίζω έχει ένα εκπτωτικό χωριό. Ξέρει κάποιος αν έχει δρομολόγιο Φλωρεντία- εκπτωτικό χωριό- αεροδρόμιο Μπολόνιας?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Από Φλωρεντία για εκπτωτικό χωριό έχει σίγουρα λεωφορείο. Από εκπτωτικό χωριό για αεροδρόμιο Μπολόνιας δεν νομίζω.

https://www.mcarthurglen.com/en/outlets/it/designer-outlet-barberino/#/

Το έχω επισκεφτεί 2 φορές, άν είσαι του σοπινγκ αξίζει να το επισκεφθείς.
 
Last edited by a moderator:

paxinos

Member
Μηνύματα
163
Likes
151
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Να ρωτήσω και γω με την σειρά μου γιατί δεν έβγαλα άκρη. Ταξιδεύουμε τέλη Μαρτίου για Φλωρεντία μέσω Μπολόνιας. Λέμε να μείνουμε ένα βράδυ στη Μπολόνια και μετά Φλωρεντία. Ερώτηση πρώτη: είναι πιο οικονομικό να κάνεις αυτή την διαδρομή με τρένο ή με λεωφορείο? 2)Από Φλωρεντία για Μπολόνια νομίζω έχει ένα εκπτωτικό χωριό. Ξέρει κάποιος αν έχει δρομολόγιο Φλωρεντία- εκπτωτικό χωριό- αεροδρόμιο Μπολόνιας?
Καλησπερα
το λεωφορείο είναι πιο φτηνο απο το τρενο για να πας απο Bologna στην Φλωρεντια .. επισης δεν υπαρχει γραμμη Φλωρεντια- Mc Arthour - Bologna..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom