Φλώρινα για φοιτητές.

ljvljv

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Αγαπητοί φίλοι,

Πρόκειται να δώσει τον ερχόμενο μηνα ο γιος μου εξετάσεις στην Σχολη καλών τεχνών στην Φλώρινα και αν με το καλό περάσει θα μείνει εκει για κάποια χρόνια.
Θελω την βοήθεια όσων ξέρουν, για δύο πράγματα:

1. Κανένα ξενοδοχείο για να μείνει κατα την διάρκεια των εξετάσεων που είναι στα μεσα του Οκτώβρη για καμμια εβδομάδα.
2. Που θα μπορούσαμε να βρούμε κάποιο φθηνό και αξιοπρεπές σπιτι να νοικιασουμε κατα την περιοδο που θα είναι φοιτητης.

Μενουμε Αθηνα και οπως καταλαβαίνετε έχουμε μαυρα μεσανυχτα για την πολη μιας και δεν ετυχε να την επισκεφθουμε ποτε. Τελευταια φορα με είχαν παει οι γονεις μου οταν ημουν 2 ετων και τωρα ειμαι 45.
Θα εκτιμισω ιδιαίτερα την βοηθειά σας !!!!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.374
Likes
6.875
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
αν και δεν ειμαι απο εκει, επικοινώνησα με καλή φίλη που διαμένει μόνιμα εκει και μου μετέφερε τα εξής:
ξενοδοχειο Φιλαρέτη
φθηνο και καλο, αλλα απο τωρα να κανει κρατηση, Διεύθυνση : Ικάρου και Σαγκαρίου

Τηλέφωνο : 2385023587

http://www.florina-tourism.gr/index...le&id=150:-diamonihtml-&catid=52:-diamonihtml
 

anlazar

Member
Μηνύματα
134
Likes
917
Ταξίδι-Όνειρο
Περού,Γαλλική Πολυνησία
Μένω Φλώρινα οπότε ότι χρειαστείτε μη διστάσετε να μου πείτε...

Για ξενοδοχεία μπορείτε να πάτε στο Φιλαρέτη, στο Ελληνίς και στο Αντιγόνη...Είναι όλα πολύ κεντρικά και θα τα βρείτε εύκολα

Για σπίτι, έχω συγγενή που ψάχνει ενοικιαστή αυτή την περίοδο για το σπίτι του...είναι καινούριο και πολύ καλό και οικονομικό. Αν ενδιαφέρεστε να σας δώσω το τηλέφωνο.




Αγαπητοί φίλοι,

Πρόκειται να δώσει τον ερχόμενο μηνα ο γιος μου εξετάσεις στην Σχολη καλών τεχνών στην Φλώρινα και αν με το καλό περάσει θα μείνει εκει για κάποια χρόνια.
Θελω την βοήθεια όσων ξέρουν, για δύο πράγματα:

1. Κανένα ξενοδοχείο για να μείνει κατα την διάρκεια των εξετάσεων που είναι στα μεσα του Οκτώβρη για καμμια εβδομάδα.
2. Που θα μπορούσαμε να βρούμε κάποιο φθηνό και αξιοπρεπές σπιτι να νοικιασουμε κατα την περιοδο που θα είναι φοιτητης.

Μενουμε Αθηνα και οπως καταλαβαίνετε έχουμε μαυρα μεσανυχτα για την πολη μιας και δεν ετυχε να την επισκεφθουμε ποτε. Τελευταια φορα με είχαν παει οι γονεις μου οταν ημουν 2 ετων και τωρα ειμαι 45.
Θα εκτιμισω ιδιαίτερα την βοηθειά σας !!!!
 

ljvljv

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Αγαπητοί φίλοι,

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια αν και ζητώ συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση μιας και μία ασθένεια της συζύγου μου δεν μου επέτρεψε να σας ευχαριστήσω νωρίτερα.
Τελικά ο μικρός ήλθε και έδωσε στην Φλώρινα και έμεινε στο ξενοδοχείο Αντιγόνη το οποίο αν και δεν ήταν παλάτι μας έκανε μια χαρά για την δουλειά που το θέλαμε.
Για να μοιραστώ μαζί σας και τα ευχάριστα, τελικά πέρασε στο πανεπιστήμιο της Φλώρινας ο γιος μου και τώρα πάλι θα χρειαστώ την βοήθειά σας για κανένα σπίτι που χρειάζεται τουλάχιστον για ένα χρόνο να ενοικιάσουμε.
Φίλε anlazar θα εκτιμούσα ιδιαίτερα να μπορούσες να με βοηθήσεις.

Φιλικά,
και πολλά ευχαριστώ και πάλι
(ποτέ δεν μπορούσα να φανταστώ ότι από μια κοινότητα στο Internet θα εβρισκα τέτοια βοήθεια !!!!!) many thanks....
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Για να μοιραστώ μαζί σας και τα ευχάριστα, τελικά πέρασε στο πανεπιστήμιο της Φλώρινας ο γιος μου και τώρα πάλι θα χρειαστώ την βοήθειά σας για κανένα σπίτι που χρειάζεται τουλάχιστον για ένα χρόνο να ενοικιάσουμε.
Φίλε anlazar θα εκτιμούσα ιδιαίτερα να μπορούσες να με βοηθήσεις.

Φιλικά,
και πολλά ευχαριστώ και πάλι
(ποτέ δεν μπορούσα να φανταστώ ότι από μια κοινότητα στο Internet θα εβρισκα τέτοια βοήθεια !!!!!) many thanks....
Συγχαρητήρια για τον γιό σου ! Καλή επιτυχία στις σπουδές του !

Όσο για την κοινότητά μας, τι να λέμε τώρα...είμαστε οι καλύτεροι :):clap:
 

ljvljv

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Ναι τελικα είμαστε οι καλυτεροι (νομίζω ότι τώτα μπορώ να λέω είμαστε) και ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.

Τώρα αρχίζει βέβαια η αγωνία για να βρούμε ένα σπίτι για το παιδί προκειμένου να εγκατασταθεί στε να παρακολουθεί τα μαθήματά του. Με βλέπω να περνάω ΦΛΩΡΙΝΑ το επόμενο ΣΚΔ μπας και του βρώ κάτι για τί αυτή τη φορά δεν βλέπω φως από το forum. Anyway μην τα θελουμε ολα δικάμας, και πάλι ευχαριστώ
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Καλησπέρα ljvljv τι εγινε με το σπίτι βρήκατε; Δεν νομίζω να δυσκολευτείς τα τελευταία χρονια υπάρχουν αρκετά σπίτια και εχουν πέσει και οι τιμές! Αν πάντως χρειαστεις κάτι ενημέρωσε με!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom