Φοιτητική έκπτωση στα ακτοπλοϊκά εισιτήρια

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Λοιπόν παιδιά κι εγώ έχω πάσο του εάπ, σαν μεταπτυχιακή φοιτήτρια. Είμαι 28 χρονών. Το κακό με το πάσο των μεταπτυχιακών πάνω γράφει ''δελτίο εισιτηρίου δεν ισχύει''. Αυτό το δεν ισχύει βέβαια, είναι στην κρίση του κάθε παρόχου γιατί έχω ταξιδέψει με κτελ και άλλοι το δέχονται, άλλοι όχι. Τον 15Αύγουστο θα ταξιδέψω με zante ferries και επειδή μένω επαρχία θα κλείσω τα εισιτήρια μέσω ιντερνετ. Σκέφτομαι να κλείσω το φοιτητικό για μένα και ότι γίνει. Στη χειρότερη πληρώνω τη διαφορά. Αν και θεωρώ μέσα στην αναμπουμπούλα και το χαμό που θα γίνεται εκείνες τις μέρες δε νομίζω να ελέγξουν εισιτήρια. Αν όμως κάποιος γνωρίζει για τη συγκεκριμένη εταιρία αν δέχεται πάσο εαπ ας μας το πει. Ευχαριστώ πολύ!!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.416
Τον 15Αύγουστο θα ταξιδέψω με zante ferries και επειδή μένω επαρχία θα κλείσω τα εισιτήρια μέσω ιντερνετ. Σκέφτομαι να κλείσω το φοιτητικό για μένα και ότι γίνει. Στη χειρότερη πληρώνω τη διαφορά. Αν και θεωρώ μέσα στην αναμπουμπούλα και το χαμό που θα γίνεται εκείνες τις μέρες δε νομίζω να ελέγξουν εισιτήρια. Αν όμως κάποιος γνωρίζει για τη συγκεκριμένη εταιρία αν δέχεται πάσο εαπ ας μας το πει. Ευχαριστώ πολύ!!
Αν ρίξεις μια ματιά στην εμπορική πολιτική της εταιρίας είναι πολύ ξεκάθαρα τα πράγματα:

Εκπτώσεις επιβατών καθημερινά (7 ημέρες την εβδομάδα):
STU 35% (Φοιτητικό)*
*Φοιτητές και Σπουδαστές ημεδαπών ΑΕΙ και ΤΕΙ συμπεριλαμβανόμενων των φοιτητών του Ανοιχτού Πανεπιστημίου)

http://zanteferries.gr/emporiki-politiki-2/
 

giwrgosfox

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Καλησπέρα άμα κλείσω φοιτητικά εισητηρια και ξεχάσω το πάσο..με κατεβάζουν κάτω ή πληρώνω την διαφορά ?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Και πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι θα ξεχάσεις το πάσο;
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
αυτο ειναι το ευτυχως, το δυστυχως βασει της ερωτησης θα ηταν να τον κατεβασουν. εμενα παντως που ειμαι η πεζη παντα μου ζητανε, στον φιλο μου που ειναι ο οδηγος εχει τυχει και να μην το ζητησουν
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
αυτο ειναι το ευτυχως, το δυστυχως βασει της ερωτησης θα ηταν να τον κατεβασουν. εμενα παντως που ειμαι η πεζη παντα μου ζητανε, στον φιλο μου που ειναι ο οδηγος εχει τυχει και να μην το ζητησουν
Συμφωνώ.Πάντως την τελευταία φορά που ταξίδεψα με πλοίο κάποιος επιβάτης άκουσα οτι είχε ξεχάσει το πορτοφόλι του που είχε μέσα το πάσο και τον έστειλαν στο λογιστήριο να πληρώσει το υπόλοιπο.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Στην περίπτωση που δεν το έχω τι γίνεται πληρώνω την διαφορά?
Γιατί δε ρωτάς αυτό που θες πραγματικά και το γυρίζεις γύρω γύρω;
"Καλησπέρα άμα κλείσω φοιτητικά εισητηρια χωρίς να έχω φοιτητικό πάσο..με κατεβάζουν κάτω ή πληρώνω την διαφορά?"

Κανονικά δε θα έπρεπε να πληρώσεις μόνο τη διαφορά, θα έπρεπε να πληρώσεις και κάποιο πρόστιμο γιατί αν ήταν έτσι θα κόβαμε φοιτητικά και στις γιαγιάδες μας και το πολύ πολύ αν τις έπιαναν να πλήρωναν τον κανονικό ναύλο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.505
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom