Φροντιστήριο Αγγλικών

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Αργεντινή
Ψάχνω φροντιστήριο αγγλικών για να κάνω το proficiency.
Μέχρι στιγμής είμαι ανάμεσα σε British council (το οποίο όμως είναι πολύ ακριβό), Ελληνοαμερικανική Ένωση και Ευρωδιάσταση (που με βολεύει και περισσότερο από άποψη μετακίνησης).
Έχει κανείς άποψη για κάποιο από τα παραπάνω? Καμιά άλλη ιδέα μήπως?:roll:
Από άποψη περιοχής βολεύει περισσότερο το κέντρο Αθήνας ή προς Γαλάτσι μεριά.
Help!! :cool:
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Ψάχνω φροντιστήριο αγγλικών για να κάνω το proficiency.
Μέχρι στιγμής είμαι ανάμεσα σε British council (το οποίο όμως είναι πολύ ακριβό), Ελληνοαμερικανική Ένωση και Ευρωδιάσταση (που με βολεύει και περισσότερο από άποψη μετακίνησης).
Έχει κανείς άποψη για κάποιο από τα παραπάνω? Καμιά άλλη ιδέα μήπως?:roll:
Από άποψη περιοχής βολεύει περισσότερο το κέντρο Αθήνας ή προς Γαλάτσι μεριά.
Help!! :cool:
Δεν ειμαι απο Αθηνα και δεν γνωριζω,επειδη ομως διδασκω Αγγλικα και πριν διοριστω στο δημοσιο ειχα φαει τα φροντιστηρια για χρονια εις την κεφαλην μου-για να μην πω κατι αλλο- θα σου συνιστουσα να αποφυγεις τα τρανταχτα ονοματα,ισως ενα συνοικιακο φροντιστηριο να κανει και καλυτερη δουλεια,θα σε προσεξουν περισσοτερο.Τα τυπου British ειναι μονο φωνη και ανταρα,και εαν μπορεις ακομη καλυτερα γιατι δεν βρισκεις καποιον που να κανει ιδιαιτερα-που δεν θα σου βγαινει παραπανω απο τους προηγουμενως αναφερθεντες?Ψαξτο λιγο παραπανω!!!:)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
ψαξε να βρεις ενα ατομο για ιδιαιτερα στο σπιτι. Ακομα καλυτερα αν ειναι Αγγλος/ιδα.
Εγω εκανα με μια Σκωτσεζα και με βοηθησε παρα πολυ στην συνομιλια. Γιατι δεν googlareis?
Νομιζω θα βρεις ευκολα καποιον
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
Ψάχνω φροντιστήριο αγγλικών για να κάνω το proficiency.
Μέχρι στιγμής είμαι ανάμεσα σε British council (το οποίο όμως είναι πολύ ακριβό), Ελληνοαμερικανική Ένωση και Ευρωδιάσταση (που με βολεύει και περισσότερο από άποψη μετακίνησης).
Έχει κανείς άποψη για κάποιο από τα παραπάνω? Καμιά άλλη ιδέα μήπως?:roll:
Από άποψη περιοχής βολεύει περισσότερο το κέντρο Αθήνας ή προς Γαλάτσι μεριά.
Help!! :cool:
προτεινω ευρωδιασταση!δεν εχω παει εγω(η αθηνα μου επεφτε μακρυα τοτε..), αλλα εχω πολλους φιλους που πηραν proficiency απο εκει!!ολοι ηταν πολυ ευχαριστημενοι με το επιπεδο των μαθηματων!στα συν του ειναι και το οτι εχει πολλα τμηματα, σε διαφορες μερες και ωρες, τα οποια προχωρουν παραλληλα το ενα με το αλλο και ετσι μπορεις να πηγαινεις καθε φορα σε οποιο σε βολευει!!
για ελληνοαμερικανικη, εχω να σου πω μονο οτι οι τιμες ειναι τσουχτερες(τα χρηματα σε υποχρεωνουν να τα προκαταβαλεις) και δεν σου δινει πολλες επιλογες σε ημερες και ωρες!
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Αργεντινή
Μάλλον στην Ευρωδιάσταση θα καταλήξω τελικά. Άκουσα και από άλλους καλά λόγια για το συγκεκριμένο φροντιστήριο κι εκτός αυτού, σου δίνουν και δεύτερη γλώσσα δωρεάν, οπότε μπορώ να συνεχίσω και τα ισπανικά μου ;)
Για ιδαίτερα δεν το σκέφτομαι, γιατί αν δεν είναι δοκιμασμένος ο καθηγητής, δε θα ξέρω αν θα είναι καλός ή όχι, οπότε δεν το διακινδυνεύω.
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
raja ampat
δαγκωτό ελληνοαμερικάνικη ένωση!
ειμαι καθηγήτρια , παω στα σεμινάρια τους συνέχεια και ξέρω οτι κανουν εξαιρετικη δουλειά!
( εκτος αν θες να ερχεσαι σπιτι μου να σου κανω εγω μάθημα.. :)

καθε παρασκευή βραδυ , συναντιουνται οι ξενοι της αθηνας στο cafe boheme στην ομήρου ( ηλικιες ανω των 30) , μπορεις να πηγαινεις εκει για practise ..
ενίοτε πηγαινω και εγώ!
καλή αρχή & καλη σχολική χρονιά!
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Αργεντινή
ειμαι καθηγήτρια , παω στα σεμινάρια τους συνέχεια και ξέρω οτι κανουν εξαιρετικη δουλειά!
( εκτος αν θες να ερχεσαι σπιτι μου να σου κανω εγω μάθημα.. :)
Discolata, δεν ήξερα ότι είσαι καθηγήτρια αγγλικών. Αν θέλεις, μου στέλνει με pm περισσότερες πληροφορίες? Ευχαριστώ! :D
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
επίσης πολύ καλό φροντιστήριο αγγλικών είναι η Παγουλάτου-Βλάχου στα Α.Πατήσια, (μιας και διάβασα για Γαλάτσι και είναι κοντά), πριν 4-5 χρόνια είχε πάει για Proficiency o αδερφός μου και ήταν πολύ ευχαριστημένος, Η Ευρωδιάσταση κατά τη γνώμη μου είναι φασον..
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
Εγω προτινω να πας στην discolata για μαθηματα..
εκτος απο μαθηματα θα σε ξεναγει σε ολο τον κοσμο με τις γνωσεις της και τις φωτογραφιες της...

περα απο αυτο, πραγματικα το φροντιστηριο και το ονομα που εχει δημιουργησει δεν παιζει κανενα ρολο..
σημασια εχει ο καθηγητης..μην επηρεαζεσαι απο ενα ονομα και λες εδω ειμαστε, το εχουν δημιουργησει απο την πολυ διαφημιση που του εχουν κανει..
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Καί εγώ προτείνω τσεκαρισμένο συνοικιακό φροντιστήριο μέ μικρά τμήματα.΄Εχω πρόσφατα καλή εμπειρία από τμήμα 4 ατόμων από τά οποία 2 πήραν τό proficiency μέ C καί ένας μέ B.Τού Cambridge.Αλλά τό φροντιστήριο είναι νότια.
 
Μηνύματα
49
Likes
5
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΠΟΥΤΑΝ
ευρωδιάσταση έκανα για Toefl και είναι χαλια. Το καλύτερο είναι να βρείς αγγλόφωνο άτομο. αυτό έκανα και γω.
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισραήλ, Ειρηνικός
Προσωπικά πήγα σε συνοικιακά φροντιστήρια όσο έκανα αγγλικά και ήμουν πολύ ικανοποιημένος και από τα δύο. Αρκεί να έχεις συστάσεις από φίλους/γνωστούς κλπ, γιατί μερικά δεν είναι καθόλου καλά. Πάντως θα συμφωνήσω με μερικούς από τους προλαλήσαντες, τα τρανταχτά ονόματα δεν κάνουν σε όλους καλή δουλειά. Αν πάλι θες πολύ γρήγορα αποτελέσματα και έχεις πρόβλημα στα προφορικά, πάρε καθηγητή στο σπίτι, αλλιώς αν έχεις μια άνεση πήγαινε σε ένα φροντιστήριο της περιοχής σου καλό, να γλιτώσεις και χρήματα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.541
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom