Φτανουν οι μερες...και εμεις ακομη τιποτα!

xrantzas

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Αμερικη
Καλησπερα σε ολους,

Σε λιγο καιρο παντρευομαστε και ακομη να καταληξουμε που θα παμε για γαμηλιο στα μεσα του Σεπτεμβρη...

Μπορεσα, λογο του γενικου τρεξιματος να κανω μια βολτα απο ταξιδιωτικα..αρχικα ειπαμε για Ν.Υ ή Κόυβα...οι τιμες που μου εδωσαν ηταν καπωσ νομιζω..για 9 ημερες ηταν περιπου 1500 & 600 για φορους αεροδρομιου...πως σας φαινονται οι τιμες για οσους εχουν κανει αυτα τα ταξιδιΑ και παρακαλω τι μας προτεινετε απο τα δυο?

Ευχαριστουμε ολους εκ τον προτερων
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
σε πειράζει να ταξιδέψεις καταχείμωνο Ν.Υ?
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
αν δεν έχεις πρόβλημα με το κρύο μπορείς να κλείσεις αεροπορικά εισητήρια και ξενοδοχείο σε αρκετά χαμηλές τιμές.
 

xrantzas

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Αμερικη
αν δεν έχεις πρόβλημα με το κρύο μπορείς να κλείσεις αεροπορικά εισητήρια και ξενοδοχείο σε αρκετά χαμηλές τιμές.
Για να καταλαβω εοειδη δεν με βοηθας..ο καιρος τον σεπτεμβρη σε αυτα τα 2 μερη ειναι τοσο κακος που οι τιμες που μου εδωσε το ταξιδιωτικο δεν δικαιολογουνται??

Σεπτεμβρη νεα υορκη δεν νομιζω οτι εχει και τοσο κρυο..
 

va5ilis

Member
Μηνύματα
125
Likes
1.251
Ταξίδι-Όνειρο
Το Εβερεστ
Μια χαρα θα ειναι ο καιρος τον Σεπτεμβρη στη ΝΥ, 14-23 C
New York City: Average Temperatures
Στην Κουβα θα ειναι ακομα πιο ζεστα αλλα παντα υπαρχει η πιθανοτητα για τυφωνες αυτη την εποχη.
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Συμφωνω 100% με τις παραπανω απαντησεις. Οι τιμες που πηρες απο πρακτορεια για Κουβα εκει περιπου παιζουν. Αν μας πεις ποιο ειναι το Budget σας και για ποσες ημερες θελετε τοτε ισως μπορεσουμε να βηθησουμε περισσοτερο.
 

xrantzas

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Αμερικη
Συμφωνω 100% με τις παραπανω απαντησεις. Οι τιμες που πηρες απο πρακτορεια για Κουβα εκει περιπου παιζουν. Αν μας πεις ποιο ειναι το Budget σας και για ποσες ημερες θελετε τοτε ισως μπορεσουμε να βηθησουμε περισσοτερο.
καλημερα...περιπου 8-9 ημέρες θελουμε και το buget να μην φυγει πανω απο 5-6 χιλιαρικα...σκεφτομαστε κουβα αλλα προβληματιζομαι με τους τυφωνες..
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Την Κούβα για γαμήλιο άστην να πάει στην ευχή...

Η Ν.Υ τον Σεπτέμβρη έχει εισιτήρια από 600?... άν βάλεις και ένα σχετικά καλό ξενοδοχείο για οκτώ βράδια γύρω στα 1.000? με 1.200?, είσαι στο σύνολο 1600? με 1.800?... με άλλα λόγια γλιτώνεις 500? -600? τα δυο άτομα... δεν είναι και λίγα... μήπως να το κοίταζες να πας ανεξάρτητα λοιπόν?

Τέλη Σεπτέμβρη ο καιρός στη Ν.Υ είναι άριστος... ο φίλος προφανώς εννοούσε ότι αν κάνεις το ταξίδι ντάλα χειμώνα θα σου στοίχιζε φτηνότερα... αυτό θα συμβεί μόνο αν έβρισκες καμιά προσφορά στα αεροπορικά... διαφορετικά οι τιμές στα ξενοδοχεία είναι σχεδόν ίδιες όλες τον χρόνο...
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Για να καταλαβω εοειδη δεν με βοηθας..ο καιρος τον σεπτεμβρη σε αυτα τα 2 μερη ειναι τοσο κακος που οι τιμες που μου εδωσε το ταξιδιωτικο δεν δικαιολογουνται??

Σεπτεμβρη νεα υορκη δεν νομιζω οτι εχει και τοσο κρυο..
λοιπόν, το λάθος είναι δικό μου,γιατί δεν κατάλαβα οτι θέλεις να ταξιδέψεις σεπτέμβριο! για μένα πάντως οι τιμές του ταξιδιωτικού δεν δικαιολογούνται! κλείσε μόνος σου:) όλα αυτά για Ν.Υ...για κούβα δεν ξέρω να σου πω
 

xrantzas

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Αμερικη
λοιπόν, το λάθος είναι δικό μου,γιατί δεν κατάλαβα οτι θέλεις να ταξιδέψεις σεπτέμβριο! για μένα πάντως οι τιμές του ταξιδιωτικού δεν δικαιολογούνται! κλείσε μόνος σου:) όλα αυτά για Ν.Υ...για κούβα δεν ξέρω να σου πω
κανενα προβλημα μην ανησυχεις..και γω ετσι σκεφτομαι να το ψαξω μονος μου.
 

xrantzas

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Αμερικη
Την Κούβα για γαμήλιο άστην να πάει στην ευχή...

Η Ν.Υ τον Σεπτέμβρη έχει εισιτήρια από 600?... άν βάλεις και ένα σχετικά καλό ξενοδοχείο για οκτώ βράδια γύρω στα 1.000? με 1.200?, είσαι στο σύνολο 1600? με 1.800?... με άλλα λόγια γλιτώνεις 500? -600? τα δυο άτομα... δεν είναι και λίγα... μήπως να το κοίταζες να πας ανεξάρτητα λοιπόν?

Τέλη Σεπτέμβρη ο καιρός στη Ν.Υ είναι άριστος... ο φίλος προφανώς εννοούσε ότι αν κάνεις το ταξίδι ντάλα χειμώνα θα σου στοίχιζε φτηνότερα... αυτό θα συμβεί μόνο αν έβρισκες καμιά προσφορά στα αεροπορικά... διαφορετικά οι τιμές στα ξενοδοχεία είναι σχεδόν ίδιες όλες τον χρόνο...
ετσι λεω να το κανω...νομιζω οτι ειναι καλη επιλογη αυτο.

thanks!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.864
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom