Φτηνη....πολυ φτηνη λυση για Μπαλί!!!...

panta45

Member
Μηνύματα
75
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη
Γιορταστε ολοι οι λατρεις του Μπαλί (Ζωη τʼακους ?????? );)
Ολο το κολπο είναι το ταξιδι να γινει μεσω Κρητης. Ναι… όπως το ακουτε....
Αρχικο εισητηριο Πειραιας-Ηρακλειο καταστρωμα μετʼ επιστροφης 45+45=90 Ευρω. Από Ηρακλειο με κατευθυνση Ρεθυμνο, στα 25 χλμ.συναντατε στο δεξι σας χερι την πινακιδα Μπαλί.


Εκπληκτικη φυσικη ομορφια,με πολλες μικρες παραλιες και ορμους αμμουδερους.


Τι Λωζανη…..τι Κοζανη όπως ειπε και ο μεγας Βαρδος !!:haha:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
panta !!!!!!! εισαι εντελώς καταστροφικός !!!!!!! στο πέρασμά σου σαρώνεις ,και η φαντασία του -ευρηματικότητα οργιάζει !!!!!!!!
ήμαρτον θεοί μου!!!!
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Επίσης γι αυτους που θελουν να αποφύγουν τον επίναυλο καυσιμων και το τζετ λαγκ:
Καναδάς και Χιλή υπάρχουν και στο νομό Εβρου.
Και μαλιστα ο Καναδας στα βορεια και η Χιλή στο νοτο του νομού.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ευχαριστω που με σκεφτεστε παιδια..εχω παει στο Μπαλι (της Κρητης) ωραια ηταν μονο που δεν ειχε ορυζωνες :bleh::haha:. Παω να μαρκαρω στο χαρτη μου την Ινδονησια :lol::lol:.
Για Καναδα και Χιλη δεν το ηξερα!
 
Μηνύματα
14
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Ενημερωτικά, έτσι για να υπάρχει. Η περιοχή ονομάζεται Μπαλί από την τουρκική λέξη bali που σημαίνει "μέλι". Υπήρχαν πολλοί μελισσοκόμοι εκεί και από τις μεγάλες ποσότητες μελιού που παράγονταν έμεινε στην περιοχή το συγκεκριμένο όνομα.
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
την παραλια αυτη την επισκεφθηκα 2φορες οταν βρεθηκα στην κρητη .μεναμε χανια αλλα κινηθηκαμε και λιγο ρεθυμνο.ειχαμε σταματησει σε ενα βενζιναδικο και καθως ψαχναμε παραλια για μπανακι,μας ενημερωσε ο πρατηριουχος οτι εκει παει τα παιδια του γιατι ειναι πολυ καλη η θαλασσα.εμπιστευτηκαμε την γνωμη του και δεν χασαμε .φτασαμε στα μερη του μπαλι,με θαλασσα γυαλι!!!τι μου θυμισατε τωρα!
 

giorgos_o

Member
Μηνύματα
46
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Χριστούγεννα στην Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδιβες..
στο Μπαλι του Ρεθυμνου ειχα δει το εξης εντυπωσιακο: Καθως εκανα κανο κ εφτασα νομιζω στην τερμα αριστερα παραλια, βλεπω απο κατι σκαλακια κ κατεβαινουν κατι παπακια, κανουν τη βουτια τους στη θαλασσα, βγαινουν στην αμμο, κ σε λιγο παλι πισω στα σκαλακια που δε θυμαμαι που οδηγουσαν..απιστευτο θεαμα κ δυστυχως δεν ειχα μαζι μου, λογω του κανο, καμερα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom