Φωτογραφίες μέσα από αεροπλάνα!

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.769
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Αναχώρηση από το περιφερειακό αεροδρόμιο του Μπουένος Άιρες (AEP) και θέα προς την πόλη (φαίνεται και το αεροδρόμιο, δίπλα στην θάλασσα)

IMG_8502.JPG


Προσέγγιση στο αεροδρόμιο του Neuquen (NQN), με τα περίεργα κυκλικά σχήματα των πετρελαιοπηγών της περιοχής

GOPR0943.JPG
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.286
Likes
16.824
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tromso, Las Vegas
Στο πρόσφατο ταξίδι μου στη Μάλτα κατά την πτήση επιστροφής ...
η χαρά μου ήταν μεγάλη όταν κατάλαβα ότι η τυχαία δωρεάν θέση που μου έδωσε το check in ήταν στο παράθυρο.
Αλλά ... φτού .... η θέση τελικά ήταν από τα αριστερά δηλ. ΔΕΝ θα έβλεπα από ψηλά τη Βαλέτα, τις τρεις πόλεις και τις οχυρώσεις τους. :(
Θα έβλεπα μόνο θάλασσα και μάλιστα όση μπορούσα να δω πίσω από το φτερό :(

Όμως ...
Από αριστερά είχε νησιά για να δω...
Το Κομίνο και το Γκόζο ... τα άλλα δύο κατοικήσιμα νησιά του νησιωτικού συμπλέγματος της Μάλτας φσινόντουσαν ολοκάθαρα. Τόσο καθαρά που αν υπήρχε το Azzuro Window θα το έβλεπα!

IMG_2991.JPG


Και όχι μόνο...
Είδα στο βάθος και τη Σικελία...
Διέκρινα τον ορεινό όγκο της Αίτνα, αλλά και τις Συρακούσες με την υπέροχη Ορτυγία της...

IMG_2999.JPG


IMG_3001.JPG


Δεν τα είχα καταφέρει πέρυσι στο ταξίδι που είχα κάνει την ίδια εποχή στη Σικελία, αλλά φέτος ... μ' ένα σμπάρο...
 

zagreli

Member
Μηνύματα
32
Likes
58
Τέλειο topic! Ξεκινώ και εγώ
Θεσ/νίκη - Μπόλονια 2 Απρ. 2018 Ryanair Βουνά Πίνδου
DSC_0002_1.JPG


Λίγο πριν την προσγείωση στη Μπολόνια
DSC_0007_2.JPG


Θεσ/νικη - Νάπολη 21 Μαρτ. 2019 Ryanair Βεζούβιος. Λίγο αργότερα ο Ιταλός πιλότος αφού έχει κάνει σλάλομ πάνω από τη Νάπολη να λέει στο μικρόφωνο σε αγγλικά με ιταλίκη προφορά "The landing was scaring but amazing!". Φάνηκε πολύ όμορφη η Νάπολη τότε, αλλά από την ταραχή των ελιγμών δεν μπόρεσα να βγάλω φωτογραφίες.
IMG_20190321_140138.jpg


Χίος - Θεσ/νίκη 12 Αυγ. 2019. Μετά από 3μιση ώρες καθυστέρηση αναχώρησε η πτήση με το ελικοφόρο της Astra Airlines, τουλάχιστον πετύχαμε ηλιοβασίλεμα λίγο πριν την προσγείωση στη Θεσ/νίκη.
IMG_20190812_203009.jpg


Κασσάνδρα πρώτο πόδι Χαλκιδικής και παραπίσω η Σιθωνία.
IMG_20190812_202146.jpg

IMG_20190812_202323.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.619
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom