Αυστρία Ουγγαρία ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2010 ΣΕ ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ-ΒΙΕΝΝΗ?

efiithaki

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη/Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Καλησπέρα από ένα καινούριο μέλος αλλά παλιά αναγνώστρια!
Θέλω την βοήθεια σας στο εξής:
Σκέφτομαι να κλείσω οργανωμένο ταξίδι 23/12-27/12 σε Βουδαπέστη-Βιέννη..Πιστεύετε ότι θα έχει πρόβλημα η Βουδαπέστη μετά την πρόσφατη οικολογική καταστροφή.. Ο πράκτορας είπε ότι δεν έχει επηρεαστεί ο τουρισμός και ειδικά εκείνες τις μέρες οι 2 πόλεις θα είναι γεμάτες κόσμο.
Eυχαριστώ εκ των προτερων για την βοηθεια:lol:;)
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος. Καλού κακού προτιμάτε εμφιαλωμένο νερό και αποφύγετε τα φρέσκα λαχανικά αν φοβάστε. Α, και μην κολυμπήσετε στον Δούναβη :)
 

efiithaki

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη/Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Αλήθεια?
Δηλαδή πόσο πιστεύεις θέλει κάθε πόλη?
Αλήθεια τι απόσταση έχουν μεταξύ τους?
Επίσης εκείνες τις γιορτινές μέρες ειδικά χριστούγεννα κλπ λένε
ότι είναι κλειστά τα πάντα ισχύει?
Πω πω ερωτήσεις και κακο!!!:shock:
Sory αλλά έχω πολλές απορίες! και προσπαθώ να βρω το σωστό πακέτο και σκέφτηκα αφού θα πάμε να δούμε 2 χώρες 2 πόλεις!:rolleyes:
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
εγω εκατσα 5 μερες βιεννη και 4 βουδαπεστη σε ξεχωριστα ταξιδια...απλα φοβαμαι οτι 4 βραδια που πας εσυ σε δυο πρωτευουσες θα ειναι στο τρεξιμο...θα σε τρεχουν απο μουσειο σε παλατι συν τις αποστασεις μεταξυ των πολεων.Καλο θα ηταν να μπορουσες να μπεις και λιγο στους ρυθμους των δυο πολεων.Τωρα αν θα ειναι ανοιχτα μαγαζια δε γνωριζω.Η αποσταση μου φαινεται οτι ειναι πανω απο 3ωρο
 

vasilis_emm

Member
Μηνύματα
62
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
το ψάχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Καλησπέρα,

Εγω ήμουν πέρισυ 23-27/12 Βουδαπέστη,μαγαζιά δε θυμάμαι να σου πώ αν ήταν ανοιχτά γιατί δε με ένοιαζε.
Δεν είχε ιδιαίτερα κλίμα γιορτινό πάντως,τώρα για Βιέννη αν και πήγα αλλά όχι γιορτές απο αυτά που ακούω πρέπει να είναι πολύ καλύτερα τα χριστούγεννα.
Γνώμη μου να μείνεις μόνο Βιέννη,το πολύ πολύ πήγαινε μέχρι Μπρατισλάβα που είναι δίπλα αν θέλεις.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Δεν έχει άδικο η dimitrak. Ίσως θα ήταν καλύτερα να πας μόνο Βιέννη (μια και φοβάσαι τη Βουδαπέστη).
Εγώ πήγα λίγες μέρες πριν γίνει το κακό. Αλλά ακούω ότι δεν έχει επηρεαστεί καθόλου ο τουρισμός. Περισσότερο οι σοδειές πλήττονται τώρα.

Η απόσταση ανάμεσα στις δύο πρωτεύουσες είναι γύρω στις 3-4 ώρες.
 

efiithaki

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη/Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Λοιπόν καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας..
Να σας πω το story μου..
Αυτό το ταξίδι θα είναι οικογενειακό μιας και είναι δώρο της μανούλας μου που το χε υποσχεθεί ότι θα το κάναμε κάποια στιγμή...Ως εκ τουτου προσπαθούμε να μην χαλάσουμε πολλά..
Έχω βρει 2 πακέτα προς το παρον:
1)Μόνο Βιεννη 3 βράδια (φευγεις μεσημερι και επιστρεφεις πρωι (=χανεις τελείως την τελευταια μερα) 625€, χωρις ουτε καν χριστουγεννιατικο δειπνο και οι εκδρομες προαιρετικες (μπρατισλαβα, δαση βιεννης). Ημουν ετοιμη να κλεισω αυτο αλλα σπαστηκα που την τελευταια μερα φευγει πρωι..
2)Βουδαπεστη - Βιεννη 2 και 2 βραδια αντιστοιχα (φευγεις πρωι αρα εχεις ολη τη μερα στη διαθεση σου και επιστρεφεις νυχτα οποτε παλι εχεις την μερα στη διαθεση σου) 687€ περιλαμβανει ξεναγηση βουδαπεστης 2 δειπνα και ξεναγηση βιεννης καθως και Αγιο Ανδρεα και Βισσεγκραντ.
Δεν ξερω αισθάνομαι ότι συμφέρει καλύτερα γιατί θα δούμε 2 χώρες έστω και από λίγο...
Αφήστε είμαι να σκάσω, έχω άγχος γιατί εγώ το οργανώνω και αν πάει κάτι στραβά :shock: κάηκα...:shock:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Tα πράγματα είναι απλά πας μόνο Βιέννη και κλείνεις τα πάντα μόνη σου.
Λίγο ψάξιμο θέλει, ασε που θα βρεις και πτήσεις να σε βολεύουν.
Για μένα η Βιέννη θέλει τουλάχιστον 4 διανυκτερεύσεις, αλλά αν δε σου βγαίνουν τα οικονομικά σου κλείσε 3.
Αν επιμένεις για τα οργανωμένα πακέτα περίμενε τουλάχιστον μέχρι τις αρχές Νοέμβρη να βγάλουν όλα τα γραφεία και διαλέγεις.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
αφου ειναι οργανωμενο τι αγχωνεσαι?απλα θα εχει λιγο παραπανω τρεξιμο για τοσα μερη που περιλαμβανει...οπως μου το λες αλλαζει το πραγμα...θα ειστε οικογενειακως οποτε φανταζομαι σου ειναι δυσκολο να το οργανωσεις απο μονη σου(εισιτηρια,ξενοδοχεια,μεταφορες).Ειναι και δυσκολη περιοδος (χριστουγεννα) οποτε απευθυνθηκες σε ταξιδιωτικο.Απλα εδω οι περισσοτεροι τα οργανωνουμε μονοι μας.Οτι αλλο θες ρωτας
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom