Χάρτες Προορισμών !!!

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
γέμισε το!
ωραία ιδέα και το rating!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
έχοντας πρόσφατο στο ενεργητικό μου έναν google οδηγό για την Κύπρο, ξεκινάω την Λευκωσία και όπου με βγάλει (άρε Def, καινούριους μπελάδες μας άνοιξες!)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.974
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
έχοντας πρόσφατο στο ενεργητικό μου έναν google οδηγό για την Κύπρο, ξεκινάω την Λευκωσία και όπου με βγάλει (άρε Def, καινούριους μπελάδες μας άνοιξες!)
Φτιάξε τώρα την Accra που την έχεις και φρέσκια, και για τη Λευκωσία έχεις καιρό...:)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.232
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ενδιαφέρον θα ήταν να μπορούμε να κάνουμε rating σε αυτά που έχουν βάλει άλλοι χρήστες.
Καλό, το σημειώνω. Γενικά το εργαλείο προσφέρεται για τρελό expanding, και ήδη έχω πολλά πράγματα σημειωμένα για το μέλλον, υπό προϋποθέσεις θα μπορούσε να εξελιχθεί σε αυτόνομη ενότητα του site ως ταξιδιωτικοί οδηγοί σε χάρτες. Επίσης λόγω του ότι είναι google maps, σηκώνει πολύ πείραγμα και στο επίπεδο του χάρτη, οπότε κι'εκεί θα κάνουμε βελτιώσεις.

Κάτι που σκέφτομαι να βάλουμε είναι τρισδιάστατη πλοήγηση είτε από googlemaps όπου υπάρχει κάλυψη είτε μέσω bing maps, κάτι σαν αυτό που είχαμε παλιά εδώ: http://www.travelstories.gr/birdview.php

Ότι άλλες ιδέες έχετε ρίχτες τις. :D
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
τι να πω... σε δουλειά να βρισκόμαστε. Έπιασα δουλειά αρχής γενομένης από Ισλανδία.
Μπράβο σε όσους το σκέφτηκαν και υλοποίησαν την ιδέα
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Συγχαρητήρια και από μένα!!!
Πιάνω αύριο Δουβλίνο.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Πως μπορώ να επεξεργαστώ μια καταχώριση?
Θέλω να προσθέσω ξανά τη φωτογραφία γιατί δεν φαίνεται.
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Όταν αποθηκεύσεις ένα καινούργιο σημείο ενδιαφέροντος, η εικόνα του χάρτη κάνει refresh επιστρέφοντας στην αρχική εικόνα της χώρας στην οποία ανοίγει η σελίδα και όχι στο συγκεκριμένο zoom που βρισκόσουνα. Όταν λοιπόν έχεις να καταχωρήσεις αρκετά σημεία σε μία πόλη, πρέπει να κάνεις πολλά zoom και pan για να ξαναβρεθείς στο σημείο, που βρισκόσουνα. Υπάρχει δυνατότητα το σύστημα μετά την αποθήκευση να θυμάται το συγκεκριμένο παράθυρο στο οποίο δούλευες και να επιστρέφει σε αυτό ή είναι τεχνικά δύσκολο;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.232
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Πως μπορώ να επεξεργαστώ μια καταχώριση?
Θέλω να προσθέσω ξανά τη φωτογραφία γιατί δεν φαίνεται.
Aν κάνεις απλά κλικ επάνω στην καταχώρηση δε μπορείς να την επεξεργαστείς;

Όταν αποθηκεύσεις ένα καινούργιο σημείο ενδιαφέροντος, η εικόνα του χάρτη κάνει refresh επιστρέφοντας στην αρχική εικόνα της χώρας στην οποία ανοίγει η σελίδα και όχι στο συγκεκριμένο zoom που βρισκόσουνα. Όταν λοιπόν έχεις να καταχωρήσεις αρκετά σημεία σε μία πόλη, πρέπει να κάνεις πολλά zoom και pan για να ξαναβρεθείς στο σημείο, που βρισκόσουνα. Υπάρχει δυνατότητα το σύστημα μετά την αποθήκευση να θυμάται το συγκεκριμένο παράθυρο στο οποίο δούλευες και να επιστρέφει σε αυτό ή είναι τεχνικά δύσκολο;
Πολύ καλή παρατήρηση, το πασάρω στον developer αμέσως. :D
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Aν κάνεις απλά κλικ επάνω στην καταχώρηση δε μπορείς να την επεξεργαστείς;
Όχι, δεν μπορώ να επεξεργαστώ τίποτα. Μόνο να προσθέσω καινούργιες καταχωρήσεις.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.232
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
ΈΧεις κάνει κλικ στα "σημεία μου" και σου βγάζει τη φόρμα καταχώρησης. Όταν κάνεις κλικ πάνω σε υφιστάμενο σημείο, δε σου βγάζει στη φόρμα από κάτω τα στοιχεία του;
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Εγώ πάντως που ήθελα να κάνω κάποια διόρθωση, με άφησε να την κάνω.

Πρέπει να πατήσεις την επιλογή "τα σημεία μου" και να κάνεις αναζήτηση του σημείου. Μετά το εμφανίζει και μπορείς να κάνεις όποια αλλαγή θέλεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.640
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom