Χαίρετε

dimitros89

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Γεια σας. Πολύ ωραίο το φόρουμ.
Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω tag (π.χ. Skiathos αν το post μου είναι για αυτό το νησί) σε ένα post?
Γενικά, δεν βρίσκω κάπου οδηγίες χρήσης του φόρουμ..
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Καταρχήν καλωσόρισες!
Να σε ενημερώσω οτι οι περιοχές της Ελλάδας είναι κατηγοριοποιημένες ανά γεωγραφικό διαμέρισμα οπότε ούτως ή άλλως tag Σκιάθος δε μπορείς να βάλεις παρά μόνο να καταχωρήσεις το θέμα σου στα Νησιά του Αιγαίου (από οτι είδα το έχεις κάνει ήδη).
Ρίξε και μια ματιά εδώ σχετικά με τις λειτουργίες του φόρουμ και ο,τι άλλο θέλεις εδώ είμαστε.
 

dimitros89

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Καταρχήν καλωσόρισες!
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!
Να σε ενημερώσω οτι οι περιοχές της Ελλάδας είναι κατηγοριοποιημένες ανά γεωγραφικό διαμέρισμα οπότε ούτως ή άλλως tag Σκιάθος δε μπορείς να βάλεις παρά μόνο να καταχωρήσεις το θέμα σου στα Νησιά του Αιγαίου (από οτι είδα το έχεις κάνει ήδη).
Πέρα από την τοποθέτηση στη σωστή περιοχή, βλέπω άλλα posts να έχουν tags/κατηγορίες ονόματα νησιών, συμπεριλαμβανομένου και της Σκιάθου. Από ότι καταλαμβαίνω αυτά χρησιμεύουν, πρώτον, για να μπορούμε να ψάχνουμε και να βρίσκουμε posts με βάση αυτά, και δεύτερον να τα δηλώνουμε στα posts που ξεκινούμε έτσι ώστε να μπορούν οι άλλοι να μας βρίσκουν, και πάλι με βάση αυτά.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γεια σου και καλώς ήρθες, σωστά τα λες. Μπορείς να βάλεις tag το όνομα του νησιού, με την σημείωση ότι τα tags θα σου εμφανιστούν μόνο όταν πας να ανοίξεις θέμα στη σχετική ενότητα (δηλαδή εν προκειμένω στα Νησιά Αιγαίου).
 

dimitros89

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Γεια σου και καλώς ήρθες, σωστά τα λες. Μπορείς να βάλεις tag το όνομα του νησιού, με την σημείωση ότι τα tags θα σου εμφανιστούν μόνο όταν πας να ανοίξεις θέμα στη σχετική ενότητα (δηλαδή εν προκειμένω στα Νησιά Αιγαίου).
Ευχαριστώ για τη βοήθεια.
Βλέπω ότι τώρα υπάρχει το tag που ήθελα στο θέμα που έχω ανοίξει.
Πώς εισάγεται? Το κάνει κάποιος moderator? Σίγουρα δεν το έχω προσθέσει εγω.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αν το θέμα ανοιχτεί χωρίς tag, το προσθέτει κάποιος moderator, ναι. Για να το προσθέσεις εσύ, πρέπει να το κάνεις όταν ανοίγεις το τόπικ όπως έγραψα παραπάνω.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Παρόλο που αρχικά μάλλον σε μπέρδεψα με την απάντηση μου, είμαι λίγο αποσυντονισμένη σήμερα, το tag το πρόσθεσα εγώ. Την επόμενη φορά που θα θελήσεις να βάλεις tag σε ένα θέμα ακολούθησε τις οδηγίες του Μεγάλου Αφεντικού (@Defkalion)...;)

edit : το οποίο όπως είδες με πρόλαβε...:D
 

dimitros89

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Δεν έχω παρατηρήσει όμως που υπάρχει η επιλογή για εισαγωγή των tags. Γι'αυτό το λόγο ρωτούσα. Μπορείτε να με βοηθήσετε?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όταν ξεκινάς νέο θέμα , βρίσκεται ακριβώς δίπλα στο πεδίο που βάζεις τον τίτλο του θέματός σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.505
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom