ΗΠΑ Χαβαι

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Γιατι εχεις ταξιδεψει σε ιδιαιτερους προορισμους!
μπα τι ειναι η Χαβαη ; 50 τσιγαρα δρομος !!!
2 μερες ταξιδευα για να φτασω :haha::haha:
αμα το θυμαμαι ,ακομα πονανε τα κοκκαλακια μου...
παντως οσοι πατε κανετε σταση 1 -2 μερες στη Καλιφορνια
και μετα συνεχιστε , γιατι εγω εκανα το διαστροφικο στο γυρισμο να πεταξω Κονα (Big island ) - Χονολουλου,το βραδυ να μεινω στο αεροδρομιο και το πρωι να πεταξω για L.A. και μετα απο απειρες ωρες στο αεροδρομιο εκει , Γερμανια και μετα ,ναι επιτελους Ελλαδα ....
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εμ! Λιγο ακομη και με φθιση θα γυρνουσες πισω! Δεν εκανες και καμια σταση σε κανενα σανατοριο στην Ελβετια!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μήνας του μέλιτος + ξενοιασιά και πολυτέλεια μιας κρουαζιέρας ταιριάζουν απόλυτα..
πάρε μία inter island από Honolulu ή, αν έχεις >2 εβδομ, από L.A.
ο πλέον άνετος και πολυτελής τρόπος να γνωρίσεις τα νησιά..
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ε τελικά εσύ χρωστάς της Μιχαλούς... μην τους ξενερώνεις τους ανθρώπους...

Υ.Γ. Μήπως η Χαβάη να μπει δίπλα στον Καναδά για το καλοκαιρινό??
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ε τελικά εσύ χρωστάς της Μιχαλούς... μην τους ξενερώνεις τους ανθρώπους...

Υ.Γ. Μήπως η Χαβάη να μπει δίπλα στον Καναδά για το καλοκαιρινό??
μόνος σου τα πες..πιο ξεκάθαρα δε γίνεται..δεν κάνει για μήνα του μέλιτος. εκτός κι αν είναι στο πλαίσιο μιας κρουαζιέρας.
σαν προορισμός συνδυάζεται με Καναδά (καλή ιδέα!) ίσως και καλύτερα από LA, SFO. αν και το καλοκάιρι δεν είναι στα καλύτερά της. .
προσωπικά θα πήγαινα L.A. (με ΑΖ εννοείται και το νέο 330 που ξεκινά τον Ιούνιο..) και κρουαζιέρα 14 ημ.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.790
Likes
18.311
μήνας του μέλιτος + ξενοιασιά και πολυτέλεια μιας κρουαζιέρας ταιριάζουν απόλυτα..
πάρε μία inter island από Honolulu ή, αν έχεις >2 εβδομ, από L.A.
ο πλέον άνετος και πολυτελής τρόπος να γνωρίσεις τα νησιά..
Άνετος και πολυτελής είσαι σε κανά κότερο με 10 άλλους, έτσι μάλιστα. Όχι μαζί με 3000 συνταξιούχους αμερικάνους. Ας πάει η κοπέλα σε κανά Φίτζι, σε τίποτε Cook islands να βρει την υγειά της και να δει πολυτέλεια....
 
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
αργεντινη, παταγωνια
Ταξίδι-Όνειρο
τοσκανη
συμφωνω και επαυξανω με GTS, συνταξιουχοι και βαλε κανουν αυτά τα πραγματα!!!:xmas_mrgreen:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
συμφωνω και επαυξανω με GTS, συνταξιουχοι και βαλε κανουν αυτά τα πραγματα!!!:xmas_mrgreen:
ε άμα το λέτε εσύ και ο GTS που με την κρουαζιέρα έχετε την ίδια σχέση που έχω εγώ με το σερφ κάτι θα ξέρετε..
απαπα τέτοια πράγματα για μας...
Cruise ships - Wikitravel
Young and active cruise passengers! - Press releases - Media - St Lawrence cruises in Quebec
Cruise holidays' popularity continues to grow - Telegraph
Cruise passengers get younger -Times Online
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.790
Likes
18.311
Σε έχω δει να σκίζεις τα κύματα στα δυο Σαμίωνα με τη σανίδα σου, μη κρύβεσαι :xmas_mrgreen:

Εγώ πάντως προτιμώ αυτό


από αυτό
aplayborhood.com_images_articles_cruise_ship.jpg

Τώρα θα μου πεις, αν είχαμε τα μέσα (βλέπε μπικικίνι) να είμαστε πάνω στο πρώτο, πια κρουαζιέρα και αηδίες...

Περιμένω φωτό από τη πρόσφατη εμπειρία να αναθεωρήσω....πού ξέρεις, μπορεί να πάω και κάποια στιγμή (μετά τα 60 φυσικά εκτός αν αναθεωρήσω)
 

Tinatoro

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Χαβαη
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΖΑΜΑΙΚΑ, ΙΑΠΩΝΙΑ
Σας ευχαριστώ για ακόμη μία φορά.
Επειδή είμαστε εξερευνικοί τύποι και μας αρέσει ορειβασία κλπ. γιαυτό απόσο έχω διαβάσει έχει αρκετά μέρη που θα μπορούσαμε να εξερευνήσουμε. Δεν είμαστε από τους τύπους που θα ήθελε έστω και για Μήνα του μέλιτος, απλά να αράξει σε μία παραλία μέχρι να λιώσει που λέμε :p
Σίγουρα υπάρχουν πολλά άλλα μέρη που θα μπορούσαμε να επισκεφτούμε για κάτι πιό ρομαντικό, όπως ανέφερα κια παραπάνω οι άλλες επιλογές μας είναι Τζαμαΐκα και Μπαχάμες, απλά η Χαβάη είναι το πιό αμπομακρισμένο σημείο από την Ελλάδα και μάλλον είναι κι αυτός ο παράγοντας που μας συναρπάζει. :)
Έτσι κι αλλιός έχουμε λίγο καιρό ακόμα να το ψάξουμε καλά. Ευχαριστούμε για τις πολύτιμες συμβουλές σας, θα τις έχουμε υπόψη και θα ψαχτούμε καλύτερα αμα είναι :)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.790
Likes
18.311
Αν θέλετε εξερεύνηση και περιπέτεια δε κοιτάτε καλύτερα καμιά χώρα με ζούγκλες, βουνά, ηφαίστεια και παραλίες σε Λατινική & Κεντρική Αμερική ή στην Ν.Α. Ασία?

Για παράδειγμα, θα ήταν θαυμάσιο να πηγαίνατε μια Κόστα Ρίκα και να τη γυρίσετε με αυτοκίνητο, έχει μέρη απίθανα και ανέγγιχτα από άνθρωπο...υπάρχουν και θαυμάσιες ιστορίες στο φόρουμ, δείτε ιδίως μία για το Εκουαδόρ από τη Ρόζα, που έκανε απίθανο γαμήλιο ταξίδι.
 

Tinatoro

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Χαβαη
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΖΑΜΑΙΚΑ, ΙΑΠΩΝΙΑ
Παιδία μη είναι και εντελώς ανέγγιχτα από άνθρωπο, μη μαw φανε και οι κανίβαλοι :D:D:D
Το ξέρω πως δεν μπορείς να τα συνδιάσεις όλα:(
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.743
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom