Χαλκιδικη - 2° Ποδι

makis265

Member
Μηνύματα
18
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
Παιδια γεια σας.
σκεφτομαι να παω χαλκιδικη για καμια εβδομαδα στα μεσα ιουλιου.εχω ξαναπαει πριν απο 10 χρονια, αλλα τωρα θελω να παω και με το κοριτσακι μου (3 χρονων) για να γνωρισει και αυτο απο κοντα τις καταπληκτικες παραλιες.επειδη θα παμε οικογενειακα επελεξα το 2° ποδι, και σκεφτομαι να μεινουμε αναμεσα απο πορτο κουφο εως σαρτη.δεν με αποσχολει η νυχτερινη διασκεδαση (πλεον!) για αυτο και δεν παμε προς μαρμαρα.εγω ειχα μεινει στον αρμενιστη και ειχα παθει μεγαλη πλακα.πιστευω απο τις top παραλιες οχι της ελλαδας, αλλα του κοσμου. περιμενω τις δικες σας προτασεις (διαμονη, παραλιες, φαγητο) φιλοι απο την Μακεδονια που πιστευω γνωριζεται την περιοχη παρα πολυ καλα.
καλο καλοκαιρι σε ολους.
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
καλησπερα ...κατ αρχας να σου πω οτι ειμαι φανατικος της σιθωνιας. πιστευω οτι εχει φανταστικες θαλασσες με αμμο και ειδικα για παιδια...οσο αφορα τον αρμενιστη θα σου πω οτι για μενα ειναι ενα μερος απο την καρδια μου ..τον αποκαλω το χωριο μου .τα τελευταια χρονια μενω συκια λογω οτι εχει η συζυγος πατρικο εκει και βολευομαστε.τις παραλιες τις γνωριζω ολες αριστα.θα σου προτεινα να κανεις μια βολτα την κυριακη και να διαλεξεις εσυ ..απλα θα σου πω οτι στην μεγαλη παραλια της συκιας - παροτι εχει πολλα καταλυμματα -- να την αποφυγεις ....
αυτα για αρχη .....γιωργος :roll::roll::roll:
 

makis265

Member
Μηνύματα
18
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
Γιωργο σε ευχαριστω
απλα για μενα ειναι λιγο δυσκολο να κανω βολτα την κυριακη που μου λες γιατι ειμαι απο λαρισα...
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
το καλαμιτσι εχει πολλα καταλυμματα...η θαλασσα ονειρο.ωραια αμουδια.εχει κοσμο απο ολα τα ..σχεδια.< μικρους -μεγαλους - ζευγαρακια- οικογενειες κλπ > επισης εχει και εστιατορια - μινι μαρκετ - και βραδυνη ηρεμη ζωη .. διπλα ειναι και το camping απο το καλαμιτσι.
κυκλικα στην συκια υπαρχουν οι παραλιες κριαριτσι < camping> , με αγρια βαθια νερα , η κληματαρια με ωραια θαλασσα σαν πισινα με ωραια αμμο , ειδικα για παιδια ...εχει κατι νοικιαζομενα και εστιατορια .ολα στο κυμα.λιγο χυμα ομως..αλλη παραλια το τουρκολιμανο , κατι ιδιο με κληματαρια.απεχουν μεταξυ τους 3 χιλιομετρα και πας και δια θαλασσης.διπλανη παραλια το πηγαδακι με οχι αξιολογη θαλασσα αλλα υπεροχα ταβερνακια και ειδικα ο ζορμπας. διπλα η παραλια λιναρακι .. μικρη με ενα ταβερνακι ..και αμεσως η μεγαλη παραλια συκιας του αη γιαννη ...τεραστια παραλια σε στυλ αγιοκαμπου.εχει πολλα καταλυματα ....θαλασσα γενικα καλη ... συνεχιζεται :clap:
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
ενημερωτικα οι παραλιες απεχουν απο το χωριο συκια περιπου 10 λεπτα ..παντου οι δρομοι ειναι ασφαλτοστρωμενοι..στο χωριο συκια εχει απο ολα ..παζαρι το σαββατο ..ωραιο ταβερνακι απεναντι στην λαικη για μεζεδακι και τσιπουρο ...σουπερ μαρκετ -φουρνοι κλπ ..:roll::roll:
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
αλλες παραλιες στον κολπο της συκιας ειναι γριαβας , βαλτι αλλα εδω εχει μονο camping...διπλα η ωραια παραλια αγριδια < μονο για μπανιο > .
και μετα στην σαρτη ...12 χιλιομετρα απο συκια. η σαρτη ειναι ενα κοσμοπολιτικο καλοκαιρινο χωριο..εχει τα παντα ολα οπως το λενε τωρα ...για ηλικιες απο 0 εως 100 ετων ..τα καταλυμματα απειρα μεγαλη παραλια.. και φυσικα τρενακια , κουνιες για το baby ...ελπιζω να σου εδωσα μια γενικη εικονα.
ελπιζω συντομα και αλλα μελη να δωσουν πληροφοριες .......:clap:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ELGEO2;183495 ελπιζω συντομα και αλλα μελη να δωσουν πληροφοριες .......:clap:[/quote said:
βρε δεν τα αφήνεις αυτά και κάτσε γράψε τιποτα για την πατρίδα άντε και έχω τα στερητικά μου...
και φυσικα εδώ δεν βάζεις φωτογραφίες βλέπω..ενω για την πατρίδα ..απλετες!!:bleh:
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
ρενατα, καλησπερα

στον φιλο απο την λαρισα , αλλα και σε σενα αφιερωνω μια φωτο απο την παραλια πλατανιτσι της σιθωνιας χαλκιδικης .
απιστευτη θαλασσα ...
15-02-2010

aimg709.imageshack.us_img709_7857_dsc05622x.jpg

Uploaded with ImageShack.us:clap:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ευχαριστώ!!!
υπεροχη φωτο..την μπερδεύω λίγο με την πατρίδα!!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Ρε συ Γιωργο ποτε βρεθηκε η Να Τρανγκ στο ποδι της Χαλκιδικης?:D

Ωραιες παραλιες εχετε εσεις οι βορειοι.
Καλα μπανια!!!
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
γεια σου στελιο ....καλη διαθεση να υπαρχει ...............χαιρετισματα :clap::clap:
 

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Γιωργο μεταξύ Πορτο Κουφο κ Σαρτη δεν αφησες κ τιποτα..τα ειπες ολα.
Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου κα θα προτεινω κ εγω ως σημειο διαμονης το χωριο Καλαμιτσι, απ οπου όλα τα αλλα ειναι κοντα για καθημερινες εξορμησεις. Βεβαια επειδη τα καταλυμματα ειναι λιγα, για μεσα Ιουλιου καλα ειναι ο φίλος Μακης να το ψαξει απο τωρα...
Μακρια απο Πορτο Κουφο για διαμονη λογω κουνουπιων...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom