Αργεντινή Βολιβία Περού Χιλή Χαμένες πόλεις, Τσε, παγετώνες και έρημοι (Περού, Βολιβία, Χιλή, Αργεντινή και Ανταρκτική)

Eleni_

Member
Μηνύματα
201
Likes
346
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε... Που?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
αλλά χαίρομαι τόσο πολύ που την έζησα, θα τη λέω στα εγγόνια μου...
Και εμείς χαιρόμαστε εξίσου γιατί και αυτή σου την ΤΕΡΑΣΤΙΑ ταξιδιωτικη εμπειρία τη μοιράστηκες μαζί μας!
Να είσαι πάντα καλά, να ταξιδεύεις, να γράφεις και να διηγεισαι!
Υ.γ. Εγώ πάντως έχω ξεκινήσει και την διαβάζω στο γιό μου...
Σε ευχαριστώ!!!
 
Last edited:

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.485
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μεταφέρθηκε στις Ταξιδιωτικές ιστορίες - Κ. και Νότια Αμερική

(ενσωμάτωσα κ τις photo κ παρατηρησεις του @Krekouzas --- δεν ξέρω αν βγει ιστορία του μήνα άλλα σίγουρα εγω με τη δουλειά που έριξα σε αυτην την ιστορία δικαιούμαι τον τίτλο του moderator of the month :cool: )
Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τη δουλίτσα σου, μη νομίζεις ότι περνάει απαρατήρητη.
 
Last edited:

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τη δουλίτσα σου, μη νομίζεις ότι περνάει απρατήρητη.
Οι υποχθόνιες πιέσεις σου για επίδομα moderator θα πέσουν και πάλι στο κενό.
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Το ξενοδοχείο που δυστυχώς πια δεν λειτουργεί και οι σημαίες γύρο του. Έχουν σχηματίσει ένα αστέρι πάνω στο οποίο όλες οι σημαίες στέκονται. Πολύ θα ήθελα να βάλω και μια της Ελλάδας. Όποιος πάει μετά παρακαλω να βάλει μια
Done!!!

φδσδ.jpg
 
Last edited:

Krekouzas

Member
Μηνύματα
218
Likes
4.809
Επόμενο Ταξίδι
Darjeeling.
Ταξίδι-Όνειρο
ΡαπαΝουι,BurningMan Fest.

gio87

Member
Μηνύματα
124
Likes
706
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Εκουαδορ
Τρίτη φορά την διαβάζω την ιστορία, καθε φορά εντυπωσιάζομαι!!!

Info: Ο φωτογράφος που αναφέρει ο @Υοrgos με τις εκπληκτικές φωτογραφίες στην Ανταρκτική είναι ο Paul Nicklen. Για όσους έχουν instagram εδω:
https://www.instagram.com/paulnicklen/
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.406
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Μιας και έχεις πάει τόσες φορές προς τα εκεί (Περού-Βολιβία-Χιλή-Παταγονία) μπορείς να κάνεις μια σύνοψη με διάφορες εταιρείες (tour opertors κτλ) που έχεις χρησιμοποιήσει στις χώρες αυτές (για δραστηριότητες τύπου trekking, uyuni, αμαζόνιο κτλ) και έμεινες ευχαρισστημένος ?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.485
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Να σου πω την αλήθεια δεν πολυχρησιμοποιώ εταιρείες, πρώτη φορά ήταν με σοβαρή προετοιμασία λόγω του πολύ ιδιαίτερου τρεκ, εκτός κι αν πρόκειται για καμία ημερήσια που παίρνω όποια να' ναι. Πολύ ευχαριστημένος από την Dos Manos για τα τρεκ, εξαιρετική η Quark για την Ανταρκτική. Τώρα για Uyuni κλπ δε θυμάμαι με ποια πήγα αλλά δεν ήταν και κάτι το εξαιρετικό από πλευράς οργάνωσηε για την προτείνω. Νομίζω ότι λεγόταν Tupiza Tours, καλούτσικοι ήταν, αλλά επειδή το κομμάτι της Tupiza δεν με εντυπωσίασε, δε βρίσκω το λόγο να το κάνει κανείς από εκεί, προτιμότερο να ξεκινήσει από κάποιο πιο κλασικό σημείο.
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.406
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Να σου πω την αλήθεια δε χρησιμοποιώ εταιρείες, πρώτη φορά ήταν, εκτός κι αν πρόκειται για καμία ημερήσια που παίρνω όποια να' ναι. Πολύ ευχαριστημένος από την Dos Manos για τα τρεκ, εξαιρετική η Quark για την Ανταρκτική. Τώρα για Uyuni κλπ δε θυμάμαι με ποια πήγα αλλά δεν ήταν και κάτι το εξαιρετικό από πλευράς οργάνωσηε για την προτείνω. Νομίζω ότι λεγόταν Tupiza Tours, καλούτσικοι ήταν, αλλά επειδή το κομμάτι της Tupiza δεν με εντυπωσίασε, δε βρίσκω το λόγο να το κάνει κανείς από εκεί, προτιμότερο να ξεκινήσει από κάποιο πιο κλασικό σημείο.
Πιο πολύ τα trekking ψάχνω και λιγότερο το uyuni. Αξίζει και το trekking για Choquequirao ?
Έχω καταλήξει πιο πολύ σε αυτό παρά στο κλασσικο inca trail (και για τα δύο νομίζω δεν βγαίνουμε και σωματικά και οικονομικά :haha:)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.485
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πιο πολύ τα trekking ψάχνω και λιγότερο το uyuni. Αξίζει και το trekking για Choquequirao ?
Έχω καταλήξει πιο πολύ σε αυτό παρά στο κλασσικο inca trail (και για τα δύο νομίζω δεν βγαίνουμε και σωματικά και οικονομικά :haha:)
Και Choquequirao και Vilcabamba, αν μπορείς κάνε και τα δύο μαζί. Εμείς αν διαβάσεις την ιστορία τα δέσαμε και με το Μάτσου Πίτσου. Για το inca trail δεν τρελαίνομαι, πολύ μέτριο ως εμπειρία πια.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.810
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom