Χανιά για λίγες μέρες συνέδριο- HELP

schumigirl

Member
Μηνύματα
103
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Καλημέρα παιδιά,

αύριο έρχομαι για λίγες ημέρες στα Χανία. δεύτερες διακοπές μετά την υπέροχη μήλο ( έχω αναρτήσει την εμπειρία μου 0. Έχω έρθει ηράκλειο κ ρέθυμνο παλιότερα. φέτος χανιά για καλό σκόπο.

Θα βρίσκομαι με υποτροφία σε ένα συνέδριο στο MInoan Palace.
Θα μεινω απο Τρίτη μέχρι Σάββατο.

τη τρίτη είναι ελέυθερη μέρα όποτε λέω να κατευθυνθώ στη πόλη των ΧΑΝΊΩΝ γι ακαφέ, φαγητό , φωτογραφίες , μουσεία . ακούω προτάσεις!!

τετάρτη -πεμπτη παρασκευή θα βρίσκομαι στο συνέδριο στο πλατανία.πτοε το μεσημέρι θα φεύγω οπότε ακούω προτάσεις για beach bar, kai ποτό.
εγώ θα μένω στο γερανιώτης.

σάββατο έχει το συνέδριο μια εκδρομή στα φαλάσαρνα οπότε θα δω και κάτι ιδιατέρο και θα την ακολουθήσω.

ξέρω έχει άπειρες αναρτήσεις το υπέροχο νησι της Κ΄ρητης αλλά δε προλαβαίνω . Ήδη φτιάχνω βαλίτσες. ευχαριστώ:D
 
Μηνύματα
23
Likes
2
Γεια χαρα και καλως να ορισεις!δυο τρια πραγματα θα σου πω και οτι θες ξαναστειλε να σε βοηθησω!
Ο γερανιωτης ειναι 300 μετρα απο το μινωα που ειναι το συνεδριο!στην αγια μαρινα (διπλα απο τον πλατανια)εχει ενα υπεροχο beach bar to κοστα κοστα.εστιατοριο πολυ κοντα σου ειναι "ο μυλος του κερατα".λιμανι φυσικα να πας στα στενα για φωτογραφιες!.
Ποτο θα πιεις στα χανια μιας και τα καλοκαιρινα κλεισανε προτεινω
"παλλας"
"αρσεναλι"
"ναμα"
Για καφεδακι με τελεια θεα ολο το νομο να πας "κουκουβαγια"
Αυτα!για οτι θες στειλε εδω
 

schumigirl

Member
Μηνύματα
103
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
New York
ευχαριστω πολύ για τη γρήγορη ανταπόκριση.

θα κρατήσω τις συμβουλές σου.

σασ καλοκαιρινά απο μένα γρήγορο ψάξιμο εννοείς villa mercedes k coccoun?
για ποτάκι δεν έχει τπτ στο πλατανιά?

και περίπου πόσο θα μας παίρνει ένα ταξί για χανιά-πλατανιά ? υποθέτω ο΄τι βραδυνά λεωφορεία δεν υπάρχουν?

απο χανιά κάποια κοντινή -όμορφη παραλία?

ευχαριστώ και πάλι ! και απο αύριο στα μέρη σας!
 
Μηνύματα
23
Likes
2
Οτι θες ρωτα με!ναι να φας στου κερατα και λεβεντη!η ταριφα ειναι στα 27 ευρω απο γερανιωτη!

Cocoon ειναι μουφα! Και πλατανια εχει μονο τουριστικα μπαρακια
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.785
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..:(ο πλατανιας εχει και το ροκ χαους ..με πολυ καλη ροκ μουσικη ..:clap:
 

Κiriaki Daskalaki

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλώς να μας έρθεις...Τα Χανιά εχουν πολλά ωραία μέρη αν και τώρα που η σεζόν είναι προς το τέλος της φυσικά κλείνουν τα πιο πολλά καλοκαιρινά...Λοιπόν , ένα ωραία μέρος για να φας στον Πλατανιά είναι το Λιόφυτο , με ωραίο σαν σπιτικό μαγειρευτό φαγήτό και μουσικούλα.Αν κατεβείς στην πόλη...προτείνω για μεζεδάκι Τα χάλκινα , αφού περπατήσεις στο λιμάνι μας που αυτή την εποχή όπως και την άνοιξη είναι καταπληκτικό!Α , εννοείτα η Κουκουβάγια είναι must , όλη η πόλη πιάτο!!!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.328
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom