Χειμερινή χαλάρωση με ολίγη πολυτέλεια

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Έχω μείνει στο Montanema, αλλά είναι κοντά στη λίμνη πλαστήρα , έχει και στο Καρπενήσι ή απλά μπερδεύτηκες?
Ναι μπερδεύτηκα,μπορείς να μου πεις εντυπώσεις;Πιστεύεις ότι είναι για 4 βράδυα η για λιγότερο;Επίσης διαβάζω ότι έχει δύσκολο χωματόδρομο στα τελευταία χιλιόμετρα και σκέφτομαι θα μπορούμε να πηγαίνουμε σε κοντινά χωριά για φαγητό κ βόλτες η θα ήμαστε εγκλωβισμένοι στο ξενοδοχείο;
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Από Καστοριά είχαμε μείνει ευχαριστημένοι από το Limneon Resort & Spa. Δωμάτια με θέα στην πανέμορφη λίμνη ή στον κήπο , γυμναστήριο και πισίνες (η μία εσωτερική θερμαινόμενη με θέα στη λίμνη)...
 
  • Like
Reactions: Ntt

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Ναι μπερδεύτηκα,μπορείς να μου πεις εντυπώσεις;Πιστεύεις ότι είναι για 4 βράδυα η για λιγότερο;Επίσης διαβάζω ότι έχει δύσκολο χωματόδρομο στα τελευταία χιλιόμετρα και σκέφτομαι θα μπορούμε να πηγαίνουμε σε κοντινά χωριά για φαγητό κ βόλτες η θα ήμαστε εγκλωβισμένοι στο ξενοδοχείο;

Στα θετικά:

- Ωραίο συγκρότημα, πολύ προσεγμένο, ανάμεσα στο δάσος
- Πολύ ωραία η εσωτερική πισίνα
- Πολύ πλούσιο πρωινό και κυρίως με τα περισσότερα προϊόντα να είναι δικής τους παραγωγής και με τοπικά προϊόντα και γεύσεις.
- Κοινόχρηστοι χώροι σαν να είσαι σε παραμύθι, μέσα στα έλατα με θέα στο δάσος , απίστευτο.
- Μέρος ηρεμίας και γαλήνης, απλά πίνεις τον καφέ σου και ακούς τους ήχους από το δάσος κτλ
- Παρκινγκ
- Απομονωμένο και ευτυχώς μπορούν να μπουν μόνο όσοι είναι ένοικοι

Στα αρνητικά:
- Ο χωματόδρομος είναι αρκετή απόσταση (σίγουρα τα τελευταία 2-3 χιλιόμετρα) και αν έχετε χαμηλό αμάξι σίγουρα θα βρει. Εμείς (ευτυχώς γιατί δεν το ξέραμε) είχαμε ένα Qashqai, αλλά στο parking του ξενοδοχείου είδαμε όλων των ειδών τα αυτοκίνητα.
- Η εσωτερική πισίνα είχε έξτρα χρέωση για 3 νύχτες δώσαμε περίπου άλλα 20 ευρώ το άτομο (δεν ήταν απαραίτητα αρνητικό, απλά μου κακοφάνηκε καθώς σε τέτοια ξενοδοχεία είναι πάντα μέσα στην τιμή, ειδικά όταν για 3 νύχτες πληρώσαμε 495ευρώ με πρωινό)
- Στο εστιατόριο φάγαμε μόνο μία φορά και μου φάνηκε αρκετά τσιμπημένο (περίπου 30 ευρώ το άτομο χωρίς αλκόολ)
- Αν έχετε παιδιά, έχει πολλές σκάλες και πέτρα και γενικά δεν είναι ότι το καλύτερο σαν συγκρότημα.
- Μακριά από τα πάντα (και διασχίζεις τον χωματόδρομο για να πας όπου θες) , εγκλωβισμένοι δεν είστε, αλλά για να προσπεράσετε τον χωματόδρομο θα θέλετε 15-20 λεπτά.


Συμπέρασμα: Ωραίο ξενοδοχείο, μοναδικό στο είδος του και αξίζει να πας έστω 1 φορά για την εμπειρία, για το συγκρότημα για τις γεύσεις κτλ. Το συγκεκριμένο είναι να πάτε και να μείνετε μέσα για την εμπειρία (αν θέλετε ζητήστε να σας βοηθήσουν με περιήγηση στο δάσος σε μονοπάτια κτλ).

Ωστόσο θεωρώ ότι άλλα ξενοδοχεία στην περιοχή έχουν καλύτερο value for money. Αν κυνηγάς το value for money. Στο Montanema πληρώνεις την εμπειρία.
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
η εσωτερική πισίνα στα ξενοδοχεία λόγω covid-19, πιθανόν να μην λειτουργεί.. ελέγξτε το...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom