Χειμερινες διακοπές στην Ελλαδα

georgialim

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΑΘΗΝΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΤΟΥΠΑΪ
λετε αν τελικα ενοικιασουμε αυτοκινητο να ειναι ολα πιο απλα?? Το μονο που με προβληματιζει ειναι το ποσο δυσκολο ειναι να συντονιστουμε με την οδηγηση απο την αντιθετη πλευρα.
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
λετε αν τελικα ενοικιασουμε αυτοκινητο να ειναι ολα πιο απλα?? Το μονο που με προβληματιζει ειναι το ποσο δυσκολο ειναι να συντονιστουμε με την οδηγηση απο την αντιθετη πλευρα.
Ναι να νοικιάσετε, δύσκολα τα ορεινά μέρη τον χειμώνα χωρίς αμάξι, θα ταλαιπωρηθείτε. Απλώς προσοχή και δεν είναι ανάγκη να τρέχετε.
 

georgialim

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΑΘΗΝΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΤΟΥΠΑΪ
μπηκα και ειδα τωρα τα χωρια της Αρκαδιας. Πανεμορφα τοπια :) και μαλλον οπως βλεπω θα αποφασισω για κατα κει τελικα. Μεχρι το τελος του μηνα θα πρεπει να παρω μια αποφαση για να αρχισω και τις κρατησεις μου σιγα σιγα
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
μπηκα και ειδα τωρα τα χωρια της Αρκαδιας. Πανεμορφα τοπια :) και μαλλον οπως βλεπω θα αποφασισω για κατα κει τελικα. Μεχρι το τελος του μηνα θα πρεπει να παρω μια αποφαση για να αρχισω και τις κρατησεις μου σιγα σιγα
Ναι είναι υπέροχα και αν έχετε αυτοκίνητο μπορείτε να γυρίσετε πολλά χωριά, Βυτίνα, Δημητσάνα, Στεμνίτσα, Καρύταινα, Λαγκάδια, είναι όλα πολύ γραφικά και με καταπληκτική φύση, παντού βλέπεις έλατα. Μακάρι να έχει και χιόνι!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Εννοείται ότι αν νοικιάσετε αυτοκίνητο θα είστε περισσότερο ευέλικτοι και θα μπορείτε να δειτε περισσότερα.
Για να ξεμπερδευτείς νομίζω ότι κατ' αρχήν πρέπει να δεις το μπάτζετ σου και να αποφασίσεις πόσα θες να ξοδέψετε για εισιτήρια, διαμονή και τυχόν αυτοκίνητο.
Εν συνεχεία αν τα αεροπορικά δεν έχουν ιδιαίτερες διακυμάνσεις στις τιμές μπες στα μέρη που σου αρέσουν και δες τιμές σε ξενοδοχεία και ξενώνες που σου αρέσουν.
Όλα τα μέρη που προτάθηκαν έχουν πολλές επιλογές διαμονής αλλά ίσως λόγω περιόδου να πρέπει να κλείσεις νωρίτερα για να επιτύχεις καλύτερα τιμή.
Πάντως αν νοικιάσετε αυτοκίνητο και σας ενδιαφέρει να δείτε πέντε πράγματα είναι κρίμα να πάτε Αράχωβα.
Ορεινή Αρκαδία και Αχαία είναι κατά πολύ ανώτερα.
 

georgialim

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΑΘΗΝΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΤΟΥΠΑΪ
Λοιπόν παιδιά ακούστε τι έκανα. Για να μην βιάζομαι μήπως και δεν βρώ ξενοδοχείο έκανα 3 κρατήσεις σε 3 διαφορετικούς προορισμούς μέχρι να αποφασίσω και να ακυρώσω τα 2 :)... και τώρα έχουμε Δημητσάνα VS Καλάβρυτα VS Αράχωβα... και τα ξενοδοχεία ΕνΔημητσάνη, Filoxenia και Domotel αντίστοιχα... Αν ξέρετε τα ξενοδοχεία πέστε μου γνώμες :)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Λοιπόν στα 2 από τα 3 εχω μεινει:
Filoxenia παλιό ξενοδοχείο με σχετικά μικρα δωμάτια, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Το μεγάλο του ατου είναι ότι ειναι μεσα στο κεντρο, οποτε αν δεν πάρετε αυτοκίνητο βολεύει. Βεβαια πολύ κοντά του υπάρχει το πολυ καλύτερο του www.kalavritacanyon.gr Πιο εξω εχεις ακόμη περισσότερες επιλογες αλλα θες αμαξι.

Εν Δημητσάνη πέτρινος ξενώνας με ωραία διακοσμημενα δωμάτια. Από τις καλές επιλογες της Δημητσανας.

Στο αλλο δεν εχω μεινει
 

georgialim

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΑΘΗΝΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΤΟΥΠΑΪ
Λοιπόν στα 2 από τα 3 εχω μεινει:
Filoxenia παλιό ξενοδοχείο με σχετικά μικρα δωμάτια, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Το μεγάλο του ατου είναι ότι ειναι μεσα στο κεντρο, οποτε αν δεν πάρετε αυτοκίνητο βολεύει. Βεβαια πολύ κοντά του υπάρχει το πολυ καλύτερο του www.kalavritacanyon.gr Πιο εξω εχεις ακόμη περισσότερες επιλογες αλλα θες αμαξι.

Εν Δημητσάνη πέτρινος ξενώνας με ωραία διακοσμημενα δωμάτια. Από τις καλές επιλογες της Δημητσανας.

Στο αλλο δεν εχω μεινει
Το Εν Δημητσάνη είναι τόσο ωραίο όσο δίχνουν οι φωτογραφίες?
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Έμεινα κι εγώ πέρυσι στο Εν Δημητσάνη! Πολύ όμορφο στην είσοδο του χωριού!
Αν το βρήκατε σε καλές τιμές αξίζει ναι!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Ναι τα δωμάτια του είναι πολύ όμορφα διακοσμημένα, πρωινό έχει αρκετά καλό και επίσης ο χώρος στο ισόγειο είναι εξίσου όμορφος.
Επίσης πολύ καλά λόγια έχω ακούσει για το methexis .
Γενικώς η ορεινή Ελλάδα έχει πολύ όμορφους ξενώνες.
 
Μηνύματα
20
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη-Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βραζιλία
Εγώ έκανα το 2010 στην Κόνιτσα χειμερινές διακοπές (φανταστικά ήταν) αλλά χιόνισε την τελευταία μέρα κ το 2012 στο Καιμακτσαλάν που έπαθα πλάκα! Οτι ακριβώς ζητάς από χειμερινές διακοπές!! Από τι στιγμή όμως που δε θες εκεί κοίτα για Τρίκαλα Κορινθίας!! Έχω ακούσει τα καλύτερα από συνάδελφο μου με σπιτάκια σαν σαλέ, οικονομικά κ είναι κ χιονισμένο τον χειμωνα!! :)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Tρικαλα Κορινθίας και χιόνι στις 20 Δεκέμβριο δεν συμβαδίζουν
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom