Χειμερινος Προορισμος Στην Ελλαδα

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Θέλετε αμιγώς χειμερινό προορισμό ή σας κάνει και η πόλη ως βάση για εξορμήσεις σε κοντινά μέρη;Το λέω γιατί έχει ανοίξει ένα hostel στα Τρίκαλα http://www.hostelmeteora.com/index.php/el/ το οποίο είναι στο κέντρο της πόλης,και από εκεί μπορείτε αν έχετε αμάξι να πάτε στα Μετέωρα,στην Ελάτη και στο Περτούλι,στην Πύλη και στη λίμνη του Πλαστήρα.
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Κι εγω αναζητώ χειμερινό προορισμό για 4 μέρες μετά της 2 Ιανουαρίου. Μια σκέψη είναι η Αράχοβα-Δελφοί-Παρνασός. Δεύτερη σκέψη είναι ο Αγιος Αθανάσιος-Καιμακτσαλάν-Ποζαρ-Λουτράκι Αριδέας (αλλά έχω ξανα πάει και είναι φανταστικά). Τρίτη σκέψη είναι το Πήλιο-Βόλος. Θέλω κιάλλες προτάσεις.. :icon_confused:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Μπορείς να πας Ελάτη/Περτούλι στα Τρίκαλα ή λίμνη Πλαστήρα ή Ελατοχώρι Κατερίνης.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.086
Πολλά υπάρχουν,εξαρτάται τι ζητάς. Ορεινή Ναυπακτία, Άνω Χώρα,Ελατού,Τερψιθέα κλπ.Τα πιο πολλά καταλύματα βέβαια είναι στην Ανω Χώρα με ωραίους ξενώνες. Δες βέβαια και τον καιρό γιατί πέρσυ είχε πολύ χιόνι ακόμα και την Καθαρά Δευτέρα το είχε στρώσει για τα καλά.
Επίσης δες για Καρπενήσι, μονη Προυσσου, Κορυσχαδες,Βουτυρο και γυρω χωριά.
Ορεινή Αρκαδία με ωραίες ταβερνούλες και γραφικά χωριά Δημητσάνα,Στεμνίτσα,Βυτίνα...

Χρόνια Πολλά και καλά να περάσεις όπου επιλέξεις να πας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom