Ουγγαρία Χειμωνιάτικη Βουδαπέστη για 3 ημέρες και ...μια όπερα!

Maro.k.

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Πολύ όμορφη αφήγηση και μόλις κάλυψες όλες τις απορίες μου για Βουδαπέστη... μόνο μια ερώτηση έχω.. ξέρει κανείς μέχρι πότε είναι η χριστουγεννιάτικη αγορά κτλ κτλ????
:)

Και μία ακόμα ερώτηση... η έκθεση του klimt είχε ενδιαφέρον ή σταθήκανε στον ένα πίνακα του που είναι και ο τίτλος της έκεθσης???
 
Μηνύματα
88
Likes
16
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλος ο κόσμος
Πολύ όμορφη αφήγηση και μόλις κάλυψες όλες τις απορίες μου για Βουδαπέστη... μόνο μια ερώτηση έχω.. ξέρει κανείς μέχρι πότε είναι η χριστουγεννιάτικη αγορά κτλ κτλ????
:)


Είναι μέχρι τις 29 Δεκέμβρη και οι ώρες λειτουργίας της είναι 10.00 - 20.00 καθημερινά. Κλειστά θα είναι παραμονή Χριστουγέννων από τις 2 μ.μ. και 25-26 Δεκέμβρη.

Budapest Tourism Office - Budapest Christmas Market2010 - Calendar of Events.
 

ILIA

Member
Μηνύματα
42
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Πολύ όμορφη αφήγηση και μόλις κάλυψες όλες τις απορίες μου για Βουδαπέστη... μόνο μια ερώτηση έχω.. ξέρει κανείς μέχρι πότε είναι η χριστουγεννιάτικη αγορά κτλ κτλ????
:)

Και μία ακόμα ερώτηση... η έκθεση του klimt είχε ενδιαφέρον ή σταθήκανε στον ένα πίνακα του που είναι και ο τίτλος της έκεθσης???
Για το θέμα της χριστουγεννιάτικης αγοράς, έχω τις ίδιες πληροφορίες με την i love to travel.
Όσο για την έκθεση, πράγματι είχε πολύ λίγα, μετρημένα τα ολοκληρωμένα έργα. του μποτέρο όμως ήταν και πλούσια και απολαυστική.
 

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
να ρωτησω κατι;;;η οπερα ποσο κοστισε;
 
Μηνύματα
88
Likes
16
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλος ο κόσμος
Επειδή πήγαμε κι εμέις στην όπερα, να σου πω ότι βρήκαμε εισιτήρια με 400 φιορίνια, γύρω στο 1,80 ευρώ. Ήταν πολύ ωραία η παράσταση.
 

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
Επειδή πήγαμε κι εμέις στην όπερα, να σου πω ότι βρήκαμε εισιτήρια με 400 φιορίνια, γύρω στο 1,80 ευρώ. Ήταν πολύ ωραία η παράσταση.
σοβαρα μιλας;;;;κι εγω περιμενα κανενα 50 ευρω:xmas_cheesygrin:
ωραια οποτε θα μπει κι οπερα στο προγραμμα...
 
Μηνύματα
88
Likes
16
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλος ο κόσμος
Εννοείται ότι πρέπει να μπει στο πρόγραμμα. Εγώ ενθουσιάστηκα και να φανταστείς ότι δεν ήμουν φανατική θαυμάστρια της όπερας. Ξέχασα να σου πω ότι ακόμη και στην "πλατεία" της όπερας να διαλέξεις θέση, είναι φθηνό το εισιτήριο. Εμείς διαλέξαμε θέση σε κάποιο από τα "δωματιάκια" πάνω. :xmas_biggrin:
 

ILIA

Member
Μηνύματα
42
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
να ρωτησω κατι;;;η οπερα ποσο κοστισε;
έστω και καθυστερημένα να σου απαντήσω ότι κόστισε περίπου 32 ευρώ το άτομο (γύρω στα 9000 φιορίνια), ήταν οι δεύτερες κατά σειρά καλύτερες θέσεις (10η σειρά πλατεία). οι τιμές ξεκινούσαν από 500 έως 18.οοο φιορίνια, οπότε διαλέγεις. Υπόψιν ότι επειδή η συγκεκριμένη παράσταση ήταν πολύ αξιόλογη, είχαμε κλείσει τα εισιτήρια μέσω ιντερνετ τουλάχιστον 1 μήνα πριν. 10 ημέρες νωρίτερα είχαν εξαντληθεί.
 

anahoritis

Member
Μηνύματα
25
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΕΛΠΙΖΩ ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΩ ΟΛΑ
Μπορει καποιος να μου πει,για καλο και φθηνο ξενοδοχειο στην Βουδαπεστη?
Θα παω 25/3/11.Ευχαριστω την ILIA για τις πολυ καλες πληροφοριες
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στα πέντε σημεία της Γης

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
έκλεισα να πάω Βουδαπέστη για 7 ημέρες τον Νοέμβριο αλλά επειδή θα πάω μόνη μου ήθελα να ρωτήσω πόσο ασφαλές είναι να την γυρίσω με τα πόδια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom