Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μήπως γνωρίζει κανείς, σε golight εισιτήριο παιδί 2μιση χρόνων δικαιούται καρότσι και καθίσματακι αυτοκινήτου; Στη σελίδα τους λέει πως δικαιούται μόνο καρότσι και σε άλλο σημείο λέει πως αν χρειάζεται καθίσματακι για να καθίσει στη θέση του δεν χρεώνεται (να έχει διάσταση ως 40x40).. έχει ταξιδέψει κάποιος και με τα δύο;
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Καλησπέρα,
Θα ήθελα να κάνω κι εγώ μία ερώτηση, όσο χαζή κι αν είναι απλώς θέλω να είμαι καλυμμένη.
Έχω κλείσει εισητήρια με την Aegean για Λονδίνο στο Economy class. Eχω επιλέξει μία χεριαποσκευή + βαλίτσα έως 23 kg. Λοιπόν γνωρίζω σύμφωνα με τα όρια των διαστάσεων ότι η βαλίτσα πρέπει να είναι στο σύνολό της 158 cm, έχω βρει μία προσφορά όμως μιας βαλίτσας που θέλω να αγοράσω , ιδού και το λινκ αν ενδιαφέρεται κανείς άλλος
https://www.bagstories.gr/bg-berlin-valitses-enduro-set-1-1-doro

Απλώς αυτή η βαλίτσα είναι 159.5 cm δηλαδή τι να πω πια!! Χαχα! Υπάρχει περίπτωση να έχω κάποιο θέμα στον έλεγχο?
Ευχαριστώ πάρα πολυ εκ των προτέρων!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μόνο αν είναι ξύπνιες οι τσεκινατζούδες και διαβάζουν το φόρουμ.
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Μόνο αν είναι ξύπνιες οι τσεκινατζούδες και διαβάζουν το φόρουμ.
Χαχα ελπιζω πως οχι! Δηλαδη δεν καθονται να μετρησουν διαστάσεις με το μέτρο ετσι? Χαχα! Θα χωραει ομως αραγε σε αυτο το κουτι που τις βαζουν? Ή αυτο είναι ακριβως?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Τόσες βαλίτσες υπάρχουν, γιατί να πάρεις κάποια εκτός των προβλεπόμενων ορίων?
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Τόσες βαλίτσες υπάρχουν, γιατί να πάρεις κάποια εκτός των προβλεπόμενων ορίων?
Γιατι ειναι σε προσφορα μαζι με την χειραποσκευη π δεν εχω! Χαχα!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.280
Χαχα ελπιζω πως οχι! Δηλαδη δεν καθονται να μετρησουν διαστάσεις με το μέτρο ετσι? Χαχα! Θα χωραει ομως αραγε σε αυτο το κουτι που τις βαζουν? Ή αυτο είναι ακριβως?
Υπάρχει κουτί για βαλίτσες στο αεροδρόμιο;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Κατι τετοιο εχω ακουσει αλλα μηπως το κουτι ειναι για τις χειραποσκευες μονο?
Για χειραποσκευές είναι μόνο. Για
τόση μικρή διαφορά σε παραδοτέα αποσκευή δε νομίζω να το παρατηρήσει/ασχοληθεί κανείς στο γκισέ.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Κουτί δεν υπάρχει για τις παραδιδόμενες αποσκευές.
Και οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου (πιο πιθανό δηλαδή είναι να μην έχεις το παραμικρό πρόβλημα).
Αλλά... είναι εκτός ορίων...
Είναι σαν να οδηγείς σε ένα μέρος με 55 χλμ/ω με όριο τα 50, ξέροντας ότι έχει μπλόκο τροχαίας παρακάτω...
It's up to you...
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Για χειραποσκευές είναι μόνο. Για
τόση μικρή διαφορά σε παραδοτέα αποσκευή δε νομίζω να το παρατηρήσει/ασχοληθεί κανείς στο γκισέ.
Κι εγω ετσι ελπιζω αλλα η κοπελα π μιλησα στην Aegean μου ειπε οτι δεν υπαρχει κ κανεις να μου το πει σιγουρα!

Κουτί δεν υπάρχει για τις παραδιδόμενες αποσκευές.
Και οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου (πιο πιθανό δηλαδή είναι να μην έχεις το παραμικρό πρόβλημα).
Αλλά... είναι εκτός ορίων...
Είναι σαν να οδηγείς σε ένα μέρος με 55 χλμ/ω με όριο τα 50, ξέροντας ότι έχει μπλόκο τροχαίας παρακάτω...
It's up to you...
Πωπω ετσι οπως το εθεσες με αγχωσες! Τι να πω ελπιζω πως δεν θα γινει κατι.ξερετε αν μπορω να το μαθω καπου σιγουρα?
 
Last edited by a moderator:

sinos

Member
Μηνύματα
54
Likes
79
Καλησπέρα,
Θα ήθελα να κάνω κι εγώ μία ερώτηση, όσο χαζή κι αν είναι απλώς θέλω να είμαι καλυμμένη.
Έχω κλείσει εισητήρια με την Aegean για Λονδίνο στο Economy class. Eχω επιλέξει μία χεριαποσκευή + βαλίτσα έως 23 kg. Λοιπόν γνωρίζω σύμφωνα με τα όρια των διαστάσεων ότι η βαλίτσα πρέπει να είναι στο σύνολό της 158 cm, έχω βρει μία προσφορά όμως μιας βαλίτσας που θέλω να αγοράσω , ιδού και το λινκ αν ενδιαφέρεται κανείς άλλος
https://www.bagstories.gr/bg-berlin-valitses-enduro-set-1-1-doro

Απλώς αυτή η βαλίτσα είναι 159.5 cm δηλαδή τι να πω πια!! Χαχα! Υπάρχει περίπτωση να έχω κάποιο θέμα στον έλεγχο?
Ευχαριστώ πάρα πολυ εκ των προτέρων!

Ταξίδεψα με μεγαλύτερη αποσκευή την προηγουμένη εβδομάδα με Aegean και Ryanair, κανένας δεν ασχολήθηκε με τις διαστάσεις, σύνολο 167 εκ.

55 x 33 (36) x 79cm 114L (124L)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.420
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom