Χρήσιμες πληροφορίες για όσους θέλουν να μεταβούν στη Ν. Αφρική για το Μουντιάλ

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
16/04/2010
H ελληνική πρεσβεία στην Πρετόρια έχει αναρτίσει στην ιστοσελίδα της ένα ειδικό τμήμα σχετικό με τη διεξαγωγή του Μουντιάλ που θα γίνει στη Ν. Αφρική. Εκεί υπάρχουν χρήσιμες πληροφορίες για όσους ενδιαφέρονται να επισκεφθούν τη χώρα με αφορμή το Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου, για τον τρόπο μετάβασης, την ασφάλεια, τη διαμονή, γενικότερες πληροφορίες για τη χώρα, καθώς και τηλέφωνα έκτακτης ανάγκης.

Η ιστοσελίδα της ελληνικής πρεσβείας στην Πρετόρια ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΡΕΣΒΕΙΑ, ΠΡΕΤΟΡΙΑ


ana-mpa.gr
 

misterJohn

Member
Μηνύματα
12
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΝΑΔΑΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
16/04/2010
H ελληνική πρεσβεία στην Πρετόρια έχει αναρτίσει στην ιστοσελίδα της ένα ειδικό τμήμα σχετικό με τη διεξαγωγή του Μουντιάλ που θα γίνει στη Ν. Αφρική. Εκεί υπάρχουν χρήσιμες πληροφορίες για όσους ενδιαφέρονται να επισκεφθούν τη χώρα με αφορμή το Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου, για τον τρόπο μετάβασης, την ασφάλεια, τη διαμονή, γενικότερες πληροφορίες για τη χώρα, καθώς και τηλέφωνα έκτακτης ανάγκης.

Η ιστοσελίδα της ελληνικής πρεσβείας στην Πρετόρια ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΡΕΣΒΕΙΑ, ΠΡΕΤΟΡΙΑ


ana-mpa.gr
Εξαιρετικη η ενημερωση σου renata! Αν μου επιτρεπεις να προσθεσω κι εγω καποιες πληροφοριες!
Επειδη ειμαι απο το Γιοχαννεσμπουργκ, θα ηθελα να ενημερωσω οσους σκοπευουν να επισκεφτουν την Νοτιο Αφρικη, θα πρεπει να προσεξουν οτι ειδικα στο Γιοχαννεσμπουργκ υπαρχει μεγαλη εγκληματικοτητα και ειναι πολυ επικινδυνα να κυκλοφορειτε μετα την δυση του ηλιου! Η Νεα Υορκη μπροστα σαυτη την πολη ειναι εκκλησια!
Προς θεου δεν σας το λεω για να τρομαξετε, απλα να ειστε ιδιαιτερα προσεκτικοι οταν συναντησετε μαυρους στο δρομο και ειδικα βραδυ, βεβαια εκει θα σας ενημερωσουν που μπορειτε να κυκλοφορειτε
Αυτοι που πρεπει να προσεχουν περισσοτερο ειναι οι Εγγλεζοι, λογω του μισους που εκτρεφουν γιαυτος, ελεω αποικιοκρατιας.

Επισης οι υπολοιπεςς πολεις ειναι σχετικα ασφαλεστερες σε σχεση με την πολη που προαναφερα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.205
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom