Ryanair Χρειάζεται Ο γονιός μαζί σου στο Αεροδρόμιο για να ανέβεις στο Αεροπλάνο;;;

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Anonimos Ptsrkos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γειααα σας!! Δεν έχω συμπληρώσει ακόμα τα 18 σε λιγο καιρο τα κλεινω! και θελω να παω Λονδινο..εκανα υπευθυνη δηλωση οτι μου επιτρεποουν και οι δυο οι γονεις μου να παω στην Αγγλια μονος μ κτλ. αλλα οταν θα παω στο Αεροδρόμιο στην Ryanair χρειάζονται και οι γονεις μ μαζι μου;;; Επειδη εκει θα μου πουνε "ποιος θα σε παραλαβει στο Λονδινο;;" εκει θα με παραλαβει ο ξαδελφος μ και εχουμε βάλει το ονομα του μεσα στην Υπευθυνη δηλωση οποτε λογικα δεν χρειάζετε να είναι και οι γονεις μου σωστάαα;;; Μπορω και μονος μ να παω στο Αεροδρόμιο;;; Οχι τπτ απλα δεν ειναι ευκολο να ερθουν! :/
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Στους κανονισμούς της η Ryanair από ότι θυμάμαι αναφέρει μόνο για χαρτί υπογεγραμμένο και από του 2 γονείς από την αστυνομία εφόσον ο ανήλικος είναι από 16 ετών και πάνω(για κάτω από 16 ετών είναι απαραίτητη η παρουσία γονέων στο αεροπλάνο).Δεν λέει κάτι για παρουσία γονέων στο αεροδρόμιο.
Αυτά βέβαια από ότι θυμάμαι από την έρευνα που είχα κάνει γιατί το είχα ψάξει και εγώ το θέμα μια περίοδο.

Τώρα από εκεί και πέρα αν θέλεις κάνε και εσύ την έρευνα σου από εδώ
General Terms + Conditions of Carriage
αλλά και από τα τηλέφωνα της Ryanair στην 2η στήλη εδώ
Contacting Customer Service
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
Ας με διορθώσει κάποιος που ξέρει καλύτερα, αλλά νομίζω πως οι ανήλικοι ασυνόδευτοι έχουν συνοδό κάποιο άτομο από το προσωπικό του αεροπλάνου που παραλαμβάνει τον ανήλικο και τον παραδίδει. Δεν ξέρω μπορεί η ηλικία σου να επιτρέπει να μην έχεις συνοδό (μεγαλούτσικος είσαι για κάτι τέτοιο).
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν είναι εδώ το μέρος για αυτήν την συζήτηση. Ένα τηλέφωνο από εσένα ή ακόμα καλύτερα τους γονείς σου στην αεροπορική θα πρέπει να είναι αρκετό.

Topic locked.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.805
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom