Ρουμανία Χριστουγεννα στο Βουκουρεστι

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
.και για να μην αναλωνομαστε αλλο με το θεμα μου,αν σ ενοχλησε κατι στις ερωτησεις μου ασ μην μου απανταγες...
Τίποτα δεν με ενόχλησε από τις ερωτήσεις σου. Συνηθίζουμε στα νέα μέλη να δίνουμε κατευθύνσεις ώστε να διευκολυνθούν στο ψάξιμο.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Για τα φοιτητικά πακέτα το λέει ξεκάθαρα ο όρος του "δωρεάν roaming" οτι δεν ισχύουν. Τελοσπαντων αφου δεν μειναμε χωρις gps ολα καλα
Ναι το ξερω!απλα ισως επειδη ειχες reload και το το giga πακετο καλοκαιριου να μην στα πιανανε και σενα!anyway θα παρω και vodafone για να μην ξομεινω!

Πολύ κατατοπιστική η ιστορία σου! Για απροετοίμαστοι τα καταφέρατε μια χαρά και αυτό που μου αρέσει είναι ότι εκμεταλλευτήκατε και το παραμικρό δευτερόλεπτο!!

Υ.Γ. Βλέπω ότι θα είμαστε κάμποσοι travelstori-τες αυτά τα Χριστούγεννα στην Ρουμανία! Να κάνουμε μια μίνι συνάντηση...και να την ονομάσουμε "Κοπή Γαλοπούλας"!! :haha:
Θα σαι ανημερα χριστουγεννων στο Βουκουρεστι??πες μου οτι εχεις βρει εστω και ενα μαγαζι ανοικτο για φαγητο(εκτος απο το 18lounge)γιατι σ οσα εχω ψαξει θα ναι κλειστα και με βλεπω να μενω νηστικη :p
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Θα σαι ανημερα χριστουγεννων στο Βουκουρεστι??πες μου οτι εχεις βρει εστω και ενα μαγαζι ανοικτο για φαγητο(εκτος απο το 18lounge)γιατι σ οσα εχω ψαξει θα ναι κλειστα και με βλεπω να μενω νηστικη :p
Ωχ όχι νηστική μη μείνεις!! Η αλήθεια είναι ότι επαναπαύτηκα με το 18lounge που ήταν μια εκ των 2 επιλογών που είχα εξαρχής και δεν έχω ψάξει παραπέρα. Θεωρώ πάντως ότι τα πιο πολλά ξενοδοχεία θα έχουν κάποιο εορταστικό μενού εκείνη την ημέρα. Πιο τσιμπημένο ίσως στην τιμή αλλά από το να μείνεις νηστικη!! Επικοινώνησε με κάποια ξενοδοχεία που έχουν και εστιατόριο, το δικό μου πχ το Hotel Berthelot έχει σίγουρα δικό του εστιατόριο που λογικά θα είναι ανοιχτό ανήμερα.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Ωχ όχι νηστική μη μείνεις!! Η αλήθεια είναι ότι επαναπαύτηκα με το 18lounge που ήταν μια εκ των 2 επιλογών που είχα εξαρχής και δεν έχω ψάξει παραπέρα. Θεωρώ πάντως ότι τα πιο πολλά ξενοδοχεία θα έχουν κάποιο εορταστικό μενού εκείνη την ημέρα. Πιο τσιμπημένο ίσως στην τιμή αλλά από το να μείνεις νηστικη!! Επικοινώνησε με κάποια ξενοδοχεία που έχουν και εστιατόριο, το δικό μου πχ το Hotel Berthelot έχει σίγουρα δικό του εστιατόριο που λογικά θα είναι ανοιχτό ανήμερα.
Αα ωραια αυτη την επιλογη να πω την αληθεια δεν την ειχα σκεφτει!κ γω εχω κλεισει στο 18lounge για ανημερα βραδυ ομως αλλα για μεσημερι δε βρηκα κατι αλλο!θα κοιταξω και στο hotel σου και σε αλλα μπας και βρω αλλιως θα προετοιμαστω απο σουπερ μαρκετ τιποτα :p σ'ευχαριστωω!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Αα ωραια αυτη την επιλογη να πω την αληθεια δεν την ειχα σκεφτει!κ γω εχω κλεισει στο 18lounge για ανημερα βραδυ ομως αλλα για μεσημερι δε βρηκα κατι αλλο!θα κοιταξω και στο hotel σου και σε αλλα μπας και βρω αλλιως θα προετοιμαστω απο σουπερ μαρκετ τιποτα :p σ'ευχαριστωω!
Α σόρρυ δεν κατάλαβα ότι μιλούσες για μεσημέρι! Τη λύση των ξενοδοχείων στην πρότεινα πιο πολύ για βράδυ, νόμιζα ότι δεν ήθελες να πας στο 18lounge για κάποιο λόγο. Για μεσημέρι εγώ σκέφτομαι, έπειτα και από την πολύτιμη πληροφορία που μου έδωσε ο @Eurotraveler , να φάω κάτι από τις καντίνες στην χριστουγεννιάτικη αγορά που θα είναι ανοιχτά! Αρχικά, είχα και εγώ στο μυαλό μου να προμηθευτώ κάποια "μπινελίκια" και σε συνδυασμό με ένα πλούσιο πρωινό θα την έβγαζα κάπως μέχρι το βράδυ. Αλλά δεδομένου ότι είναι ανοιχτή η χριστουγεννιάτικη αγορά νομίζω θα είμαστε κομπλέ!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Α σόρρυ δεν κατάλαβα ότι μιλούσες για μεσημέρι! Τη λύση των ξενοδοχείων στην πρότεινα πιο πολύ για βράδυ, νόμιζα ότι δεν ήθελες να πας στο 18lounge για κάποιο λόγο. Για μεσημέρι εγώ σκέφτομαι, έπειτα και από την πολύτιμη πληροφορία που μου έδωσε ο @Eurotraveler , να φάω κάτι από τις καντίνες στην χριστουγεννιάτικη αγορά που θα είναι ανοιχτά! Αρχικά, είχα και εγώ στο μυαλό μου να προμηθευτώ κάποια "μπινελίκια" και σε συνδυασμό με ένα πλούσιο πρωινό θα την έβγαζα κάπως μέχρι το βράδυ. Αλλά δεδομένου ότι είναι ανοιχτή η χριστουγεννιάτικη αγορά νομίζω θα είμαστε κομπλέ!
Οχι το 18lounge εχει μπει στο προγραμμα!τωρα για μεσημερι βρηκα 2-3 hotel που εχουν μενου ειτε στυλ brunch με κανα 20αρικο τ'ατομο..οποτε ή εκει θα παω ή στη χριστουγεννιατικη αγορα μιας και θα μενω κ διπλα κιολας!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.801
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom