Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

klaire

Member
Μηνύματα
76
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
γειας σας,
θα ηθελα σας παρακαλω να με ενημερωσει οποιος γνωριζει τι γινεται με το καπνισμα στο Μιλανο...Σε καφε,ρεστοραν κ μπαρ δεν καπνιζουν πουθενα πουθενα ή μηπως γνωριζετε μερικα μαγαζια που κατι γινεται.
Επισης κατι ακουσα για ενα μερος λιγο εξω απο το Μιλανο για ψωνια με μαρκες σε πολυ καλες τιμες..
Βοηθεια
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
το μέρος που λες είναι κοντά στο Μιλάνο αλλά εντός των συνόρων της Ελβετίας, λέγεται FOX TOWN και είναι στοκάδικο μεν, αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα!
ρίξε μια ματά στο site http://www.foxtown.ch/ (θα το επισκεφτώ κι εγώ εκτός απροόπτου τέλη Νοέμβρη)
Τωρα σχετικά με το κάπνισμα δεν επιτρέπεται πουθενά από όσο ξέρω και από όσο έχω δει, όλοι καπνίζουν στο πεζοδρόμιο έξω από τα εστιατόρια και τα μπαρ..
 

klaire

Member
Μηνύματα
76
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
σε ευχαριστω για τις πληροφοριες...η περιοχη που ειναι μηπως λεγεται medrisio γιατι καπως ετσι μου το ειπαν.
Ρωταω για τσιγαρο τοσο επιμονα γιατι το μαρτη που πηγα Βερολινο κι εχει απαγορευτει κι εκει...μετα απο πολυ κοπο και πολυ κρυο βρηκαμε μαγαζια κ εστιατορια που μπορουσες να καπνισεις-Γιατι αλλη φαση να πινεις το κρασακι σου και να αναβεις το τσιγαρο κι αλλο τρεχεις εξω στο κρυο μιας και θα παω 03 Δεκεμβριου.
Αν ξερει κανεις κανα μαγαζι
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
Mendrisio λέγεται, στο site έχει χάρτη με λεπτομέρεις για το πως θα πας..
 

klaire

Member
Μηνύματα
76
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
και απο οτι ειδα στο google earth ειναι υπεροχα εκει στις λιμνες κομο(μπελατζιο)-λουγκανο-οποτε ευκαιρια ειναι για διαμονη εκει.Ειναι κι ενα χωριο εκει στη λιμνη κομο Brunatte με απιστευτη θεα.
κι εγω το μετανοιωσα που εκλεισα διαμονη μονο Μιλανο και νομιζω μια μερα θα το δω και τις επομενες εκδρομουλες.και θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε καμια καρτα σαν welcome card που ειναι για αρκετες μερες για τρενα ή κανα site ωστε να γλυτωσουμε και τιποτα.Για το Τορινο βρηκα www.turismotorino.org
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Δουλεια και χαμηλες τιμες δεν συνδυαζονται. Σε καμια πολη της Ευρωπης δεν υπαρχουν κανονικες τιμες σε περιοδους εκθεσεων. Αλλο το επαγγελματικο ταξιδι και αλλο οι διακοπες. Αν ειναι το ταξιδι αυτο σημαντικο πληρωσε και προχωρα. Αυτο στο λεει μια παλια καραβανα που εχει φαει τα επαγγελματικα ταξιδια με το κουταλι. Μην μπεις στον πειρασμο να μεινεις μακρυα για φθηνοτερα, ξερω τι ταλαιπωρια εινα οι εκθεσεις και ποσο πολυτιμος ειναι ο χρονος εκει.
 
Μηνύματα
11
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
κοπενγχαγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
κινα, us
Γνωριζει κανεις αν αξιζει το κοπο ενα 3ημερο στο Μιλανο τα Χριστουγεννα?
ευχαριστω:)
 

mary_athens

Member
Μηνύματα
45
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο επιτελους!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος της Νοτιας Αμερικης
Φυσικα!Το Μιλανο τα χριστουγεννα ειναι μαγικο!Υπαρχουν τοσα πολλα να κανεις εκει που δυστιχως οι 3 μερες ειναι λιγες,αλλα παντως γενικα αξιζει τον κοπο!Απο την δικη μου εμπειρια,ειχα παει και εγω χριστουγεννα,εχω να σου πω πως η ατμοσφαιρα εκει ειναι φανταστικη και γενικα αυτη η πολη εχει να προσφερει καλοπεραση και ποικιλια ως προς τις δραστηριοτητες σου.
 
Μηνύματα
14
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Είναι και ακριβή πόλη, βέβαια. Ίσως να πρέπει να το λάβεις υπόψη. Αποτελεί επίσης καλή βάση για επισκέψεις στις γύρω περιοχές. Στη λίμνη Κόμο, την Πάρμα, τη Μόντενα, τη Μπολόνια. Αλλά είπες ότι δεν έχεις χρόνο...
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
Γιατί λες ότι είναι ακριβή πόλη?σε τι ακριβώς θεωρείς ότι είναι ακριβή?
δεν ένιωσα κάτι τέτοιο όταν πήγα..
 
Μηνύματα
14
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Χμ... Το ότι πλήρωσα 78 Ευρώ για δύο μερίδες ρυζότο, ένα μπουκάλι νερό και δύο τιραμισού σε ένα μέσο εστιατόριο της πόλης. Το ότι μια μπάλα παγωτό έκανε τρία ευρώ. Το ότι αγόρασα δεκατρία ευρώ το Μικρό Πρίγκηπα στα ιταλικά.
Αλλά πάλι μπορεί να φταίνε τα μέρη που πήγα και να υπάρχουν πολύ φθηνότερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom