Χριστουγεννιάτικος προορισμός για ταξίδι του μέλιτος

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα Σινικό Τείχος
Αν το ψαξετε λιγο υπαρχουν πρακτορεια που μεσα στην τιμη δινουν και ισοθερμικες στολες ..ειχε παει μια συναδελφος με ενα τετοιο.
Ναι και εμάς μέσα στην τιμή είχε σαλοπέτες!
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Και έγω ονειρεύομαι ένα ταξίδι στην Λαπωνία...δεν ξέρω όμως αν θα το αντέξω το κρύο....και χρειάζεσαι και αρκετά χρήματα....Παντως πολύ ρομαντικά είναι και στην Βουδαπέστη...είναι ατμοσφαιρικά με τον Δούναβη να την διασχίζει (μπορεις να κανεις και κρουαζιερούλα),τα παλάτια.Εχει φανταστικα μέρη για φαγητό (τσιγγανικα βιολιά,απίστευτες μπυραρίες) και spa για να χαλαρώσετε!Αν ψάχνεις για Ευρώπη νομίζω ότι αξίζει να πας....
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Και έγω ονειρεύομαι ένα ταξίδι στην Λαπωνία...δεν ξέρω όμως αν θα το αντέξω το κρύο....και χρειάζεσαι και αρκετά χρήματα....Παντως πολύ ρομαντικά είναι και στην Βουδαπέστη...είναι ατμοσφαιρικά με τον Δούναβη να την διασχίζει (μπορεις να κανεις και κρουαζιερούλα),τα παλάτια.Εχει φανταστικα μέρη για φαγητό (τσιγγανικα βιολιά,απίστευτες μπυραρίες) και spa για να χαλαρώσετε!Αν ψάχνεις για Ευρώπη νομίζω ότι αξίζει να πας....
έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια για Βουδαπέστη, αλλά για ταξίδι του μέλιτος έλεγα να κάνω κάτι διαφορετικό. Ένα μακρινό ταξίδι που πιθανόν να κάνω μια φορά μόνο. Στη Βουδαπέστη ας πούμε μπορώ να πάω αργότερα και με ένα γκρουπ. Η βόλτα με ταράνδους και η κρουαζιέρα με παγοθραυστικό με εξιτάρουν περισσότερο. Ευχαριστώ για τις ιδέες πάντως!
Η ιδέα κάποιου κάστρου στη Σκωτία πώς σας φαίνεται? Μου περνάει και αυτό από το μυαλό, μιας και θέλω πολύ να πάω κάποια στιγμή Σκωτία
 

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα Σινικό Τείχος
Μαράκι πιστέυω πως και Σκοτία μπορείς να πας κάποια στιγμή αργότερα όπως λες και για την Βουδαπέστη...
 

vickoland

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
brugge-brussels
Ταξίδι-Όνειρο
HALLSTAT
συμφωνώ απόλυτα με την sophie το ταξίδι του μέλιτος πρέπει να είναι κάτι ξεχωριστό!
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Εχεις δίκαιο!Γιατί δεν πας νότια Αφρίκη;Άλλος πολιτισμός...σαφαρι...έρημοι!!!!'Η Μαρόκο-Τυνησία...Μέρη με τελείως διαφορετικό χρώμα!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια για Βουδαπέστη, αλλά για ταξίδι του μέλιτος έλεγα να κάνω κάτι διαφορετικό. Ένα μακρινό ταξίδι που πιθανόν να κάνω μια φορά μόνο. Στη Βουδαπέστη ας πούμε μπορώ να πάω αργότερα και με ένα γκρουπ. Η βόλτα με ταράνδους και η κρουαζιέρα με παγοθραυστικό με εξιτάρουν περισσότερο. Ευχαριστώ για τις ιδέες πάντως!
Η ιδέα κάποιου κάστρου στη Σκωτία πώς σας φαίνεται? Μου περνάει και αυτό από το μυαλό, μιας και θέλω πολύ να πάω κάποια στιγμή Σκωτία
Μια και το προηγουμενο μηνυμα μου αργα ή γρηγορα θα διαγραφει, να σου πω τη γνωμη μου. Αν δεν εχεις ειδικα ενδιαφεροντα (χιονοδρομια, ορειβασια κλπ) που μπορει να μην ταιριαζουν για γαμηλιο μετα απο ολη την κουραση που φερνει ενας γαμος (εκτος αν ολα βρεθουν ετοιμα με φροντιδα και εξοδα του μπαμπα, μαμας, πεθερικων) καλο ειναι να αποφυγεις το κιτς (αιβασιληδες και σχετικες αηδιες) και να βρεις κατι χαλαρωτικο και κατα το δυνατο χλιδατο.
Για χειμωνα στην Ευρωπη θα εβλεπα μια ευρωπαικη πολη ή μια περιοχη με πολλα ενδιαφεροντα οπως Παρισι, Βενετια, Ρωμη, Τοσκανη, Βιεννη, γενικα περισσοτερο αστικα τοπια παρα εξοχη που με τη μικρη διαρκεια της μερας και το κρυο δεν θα τη χαρειτε.
Μην απορριπτεις τη Νεα Υορκη, αν δεν εχετε παει ειναι τελεια εμπειρια.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αφού θα κουραστούν απ' τις ετοιμασίες του γάμου, το ιδανικό γαμήλιο είναι το χωριό του Άη Βασίλη δηλαδή η ήρεμη φινλανδική εξοχή και όχι η Ρώμη ή η Νέα Υόρκη με το καυσαέριο και το αλαλούμ μιας μεγαλούπολης.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Για χειμωνα στην Ευρωπη θα εβλεπα μια ευρωπαικη πολη ή μια περιοχη με πολλα ενδιαφεροντα οπως Παρισι, Βενετια, Ρωμη, Τοσκανη, Βιεννη, γενικα περισσοτερο αστικα τοπια παρα εξοχη που με τη μικρη διαρκεια της μερας και το κρυο δεν θα τη χαρειτε.
Σοβαρεψου!:bleh:
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εχεις δίκαιο!Γιατί δεν πας νότια Αφρίκη;Άλλος πολιτισμός...σαφαρι...έρημοι!!!!'Η Μαρόκο-Τυνησία...Μέρη με τελείως διαφορετικό χρώμα!
Δεν είναι και πολύ κοντά στα γούστα μου...παρόλο που ο αρραβωνιαστικός μου θέλει πολύ να ζήσει την εμεπιρία του σαφάρι, προτιμώ να το κάνει με τους φίλους του.
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μια και το προηγουμενο μηνυμα μου αργα ή γρηγορα θα διαγραφει, να σου πω τη γνωμη μου. Αν δεν εχεις ειδικα ενδιαφεροντα (χιονοδρομια, ορειβασια κλπ) που μπορει να μην ταιριαζουν για γαμηλιο μετα απο ολη την κουραση που φερνει ενας γαμος (εκτος αν ολα βρεθουν ετοιμα με φροντιδα και εξοδα του μπαμπα, μαμας, πεθερικων) καλο ειναι να αποφυγεις το κιτς (αιβασιληδες και σχετικες αηδιες) και να βρεις κατι χαλαρωτικο και κατα το δυνατο χλιδατο.
Για χειμωνα στην Ευρωπη θα εβλεπα μια ευρωπαικη πολη ή μια περιοχη με πολλα ενδιαφεροντα οπως Παρισι, Βενετια, Ρωμη, Τοσκανη, Βιεννη, γενικα περισσοτερο αστικα τοπια παρα εξοχη που με τη μικρη διαρκεια της μερας και το κρυο δεν θα τη χαρειτε.
Μην απορριπτεις τη Νεα Υορκη, αν δεν εχετε παει ειναι τελεια εμπειρια.
Μετά από όλο το τρέξιμο του γάμου, δε νομίζω πως είναι καλή ιδέα? Στα προηγούμενα ταξίδια μου έβγαλα φουσκάλες από το περπάτημα. Επιμένω πως για ταξίδι του μέλιτος θέλω κάτι πιο ιδαίτερο...και κάτι που να μην θέλει πολύ περπάτημα. Δηλαδή η ιδέα ενός κάστρου στη Σκωτία, δεν είναι καλή? Νομίζω πως θα έχουμε και την ευκαιρία να ξεκουραστούμε...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.648
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom