Χριστούγεννα στην Κρήτη-Λίγη Βοήθεια..

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
που στέλνεις καλέ την κοπελιά χειμώνα καιρό στα βουνά; τα χιόνια τα υπολόγισες;

δεν πάει καλύτερα σε κανένα οτέλ στην Ελούντα; μπορεί νάχει και θερμαινόμενη πισίνα
Σιγουρα η εφημεριδα Νεα Κρητη θα εχει προσφορες για Ελουντα...για πια χιονια μιλας Αντωνη ????:haha::haha:
 

atrapos

Member
Μηνύματα
51
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Βιετναμ
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβικη
Εκτος απο ολα τα παραπανω μερη,με τα οποια συμφωνω,θα σου προτεινα και το οροπεδιο του Ασκυφου στα Λευκα ορη.Αν δε θελεις βουνο,εξαιρετικη χειμωνιατικη επιλογη ειναι και η Σητεια.Δωματια με 20-25 ευρω πανω στο κυμα με ησυχια κι αισθηση απο παλιοτερες μορφες ζωης του νησιου.Καφενεια με παρεες,ποτο και οργανα με ηρεμους ανθρωπους.Για ακομη πιο ησυχη και συναμα εξερευνητικη επιλογη θα σου προτεινα την Κατω Ζακρο,υπέροχη,μοναχικη,γλυκεια κι αγρια...
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.527
Likes
7.818
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
.. για το Βαμο ειπε κανεις ???????
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
.. για το Βαμο ειπε κανεις ???????

Για δες και αυτο ???? Και η περιοχη του Βαμου (Αποκορωνας) εχει ενδιαφερων....μισο να ψαξω να δω τι θα βρω...:bleh::bleh:
Θα αφηναμε το Βαμο απέξω ειναι δυνατον !!!!απλα σε καποια που ειδα οι τιμες ηταν στο Θεο.....
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.527
Likes
7.818
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Θα αφηναμε το Βαμο απέξω ειναι δυνατον !!!!απλα σε καποια που ειδα οι τιμες ηταν στο Θεο.....
..σορυ δεν το ειδα!!!!!!!!!! οσο για τις τιμες ειναι για εγκεφαλικο αλλα ολο και κατι παιζει.....
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.707
Likes
6.337
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Nα πας στα Χανιά. Ετοίμασαν ένα πενταώροφο!!! δένδρο στην πλατεία της αγοράς
Το βράδυ των Χριστουγέννων να πάτε στο χωριό Σπηλιά στο Κολυμπάρι,
όπου σε μια σπηλιά κάνουν την αναπαράσταση της Γέννησης. Αν βέβαια σου αρέσουν οι εκκλησίες.
Τώρα που δεν έχει κόσμο το ενετικό λιμάνι είναι απόλαυση.
Να πας και για πρωινό καφέ στην πλατεία δικαστηρίων στο "Μέλαθρον" ή στο "Σπιτικό" όπου συχνάζει η υψηλή κοινωνία της πόλης.
ταβέρνες με τζάκι έχει πολλές, με πατάτες οφτές και κάστανα στη στάχτη και τσικουδιά!!!!:clap:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Nα πας στα Χανιά. Ετοίμασαν ένα πενταώροφο!!! δένδρο στην πλατεία της αγοράς
Το βράδυ των Χριστουγέννων να πάτε στο χωριό Σπηλιά στο Κολυμπάρι,
όπου σε μια σπηλιά κάνουν την αναπαράσταση της Γέννησης. Αν βέβαια σου αρέσουν οι εκκλησίες.
Τώρα που δεν έχει κόσμο το ενετικό λιμάνι είναι απόλαυση.
Να πας και για πρωινό καφέ στην πλατεία δικαστηρίων στο "Μέλαθρον" ή στο "Σπιτικό" όπου συχνάζει η υψηλή κοινωνία της πόλης.
ταβέρνες με τζάκι έχει πολλές, με πατάτες οφτές και κάστανα στη στάχτη και τσικουδιά!!!!:clap:
ξεχασες τις Νυμφες με τα φοβερα γλυκα και θεα ολη τη πολη...ΜΙΑΤ ακομα το σκεφτεσαι ???
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Το σκεφτομαι !το σκέφτομαι! όσο για την προταση που έπεσε για Χανια εννοείται οτι έχω πάει άπειρες φορές και τα έχω επισκευτει ολα τα προτινόμενα τα οποία είναι τέλεια!Άσε που μου θύμησες τα τέλεια γλυκα στις Νύμφες και μου τρέξανε τα σάλια βραδιάτικο!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Το σκεφτομαι !το σκέφτομαι! όσο για την προταση που έπεσε για Χανια εννοείται οτι έχω πάει άπειρες φορές και τα έχω επισκευτει ολα τα προτινόμενα τα οποία είναι τέλεια!Άσε που μου θύμησες τα τέλεια γλυκα στις Νύμφες και μου τρέξανε τα σάλια βραδιάτικο!!
Μεταξυ μας τωρα.....η καλλιτερη προταση ειναι προς Χανια...εχεις περισσοτερες επιλογες εκει...εκτος και αν ανοιξουν καποια ξενοδοχεια προς Σητεια..οποτε και απο εκει εχεις επιλογες......
Για τα γλυκα στις Νυμφες...μαλλον τη λεμονοπιτα θα εννοεις:bleh::bleh::bleh::bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.048
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom