Νεπάλ Χριστούγεννα στο Νεπάλ

NATASA 09

Member
Μηνύματα
129
Likes
70
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λαος Καμποτζη Βιετναμ
Το άλλο που το πας με την συνριβή του αεροσκάφους; Η μάνα μου από τώρα ανάβει καντήλια και κάνει προσευχές κι ας ξέρει πως είμαι άθεη. Έσκισα τα πτυχία μου λέγοντας της για το νόμο των πιθανοτήτων αλλά αυτή τίποτα. Καίει λιβάνια που της έφερα απ΄τον Λίβανο
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Το άλλο που το πας με την συνριβή του αεροσκάφους; Η μάνα μου από τώρα ανάβει καντήλια και κάνει προσευχές κι ας ξέρει πως είμαι άθεη. Έσκισα τα πτυχία μου λέγοντας της για το νόμο των πιθανοτήτων αλλά αυτή τίποτα. Καίει λιβάνια που της έφερα απ΄τον Λίβανο
Τα καντήλια προφανώς τα αναβει όχι γιατί εσύ είσαι άθεη, αλλά διότι αυτή είναι θρήσκα.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Πες της οτι δε θα εχεις τοπικες πτησεις. Οτι θα πατε με αυτοκινητο τις εσωτερικες διαδρομες! (μη μου πεις οτι της ειπες ολο το προγραμμα χαρτι και καλαμαρι;)
 

NATASA 09

Member
Μηνύματα
129
Likes
70
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λαος Καμποτζη Βιετναμ
Πες της οτι δε θα εχεις τοπικες πτησεις. Οτι θα πατε με αυτοκινητο τις εσωτερικες διαδρομες! (μη μου πεις οτι της ειπες ολο το προγραμμα χαρτι και καλαμαρι;)
Εξυπακούεται πως όχι, τέτοια λάθη δεν κάνω. Έλα όμως που πήρε παγκόσμιο χάρτη και κάθε φορά που φεύγω βάζει και μια πινέζα στον προορισμό. Που να είμουν πολυταξιδεμένη όπως κάποιοι άλλοι εδώ μέσα.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Πες της οτι θα ταξιδεψεις με σοβαρη εταιρεια -μην της αναφερεις προς θεου καμια τοπικη. Και εν κατακλειδι...μανες ειναι οτι και να καεις θα ανησυχουν. ειναι ο ρολος ετσι φτιαγμενος. Δε μπορεις να κανεις εσυ τιποτε για να αλλαξουν τα πραγματα. Εσυ λοιπον τη ζωη σου. Μιλω εκ πειρας ως μανα.
 

Marinos v2.0

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καταρχήν μια μεγάλη καλησπέρα! Είμαι καινούργιος στο τομεά των ταξιδιωτικών εμπειριών. Ωστόσο είναι όνειρο μου να ταξιδέψω στο νεπάλ και μάλιστα έχω βάλει στοίχημα με τον εαυτό μου αυτό να γίνει μέσα στους επόμενους μήνες! Για αυτο Νατάσα σε θερμοπαρακαλώ άν είναι εύκολο να με βοηθήσεις ενημερώνοντας με σχετικά με τον προγραμματισμό, τις τιμές και τα σχετικά ενός ταξιδιού στον νεπάλ παρόμοιου με του δικού σου! θα σου είμαι υπόχρεος!
 

NATASA 09

Member
Μηνύματα
129
Likes
70
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λαος Καμποτζη Βιετναμ
Καλησπέρα και καλώς ήρθες. Το Νεπάλ ήταν πανέμορφο. Εγώ επειδή δεν είχα χρόνο να το προγραμματίσω μόνη διότι το αποφασίσαμε γρήγορα, έκλεισα απο τουριστικό γραφείο. Αν και ήταν η πρώτη φορά που ταξίδευα κατ΄αυτόν τον τρόπο, έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Βεβαίως πιστεύω ότι βοήθησε πολύ το γεγονός ότι το γκρουπ αποτελούνταν από μόλις έξι άτομα και μπορέσαμε να έχουμε μια ευελιξία και να δούμε και άλλα απ΄αυτά που περιελάμβανε το πρόγραμμα. Το ταξίδι συνολικά στοίχισε 1600e για 10 ημέρες. Η εποχή που πήγα δηλ. Δεκέμβρη ήταν ιδανική. Η χώρα είναι πολύ ασφαλής και άνετα μπορείς να πας μόνος σου, αν βρεις οικονομικά εισητήρια. Αν θέλεις να πας μεμονομένα έχω το mail του τοπικού ξεναγού που μπορεί να σε βοηθήσει για την οργάνωση του ταξιδιού σου αλλά και ενός φίλου Έλληνα που δουλεύει στην Ποκάρα. Για ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δεν ξέρω τώρα...
Αν θέλεις να πας μεμονομένα έχω το mail του τοπικού ξεναγού που μπορεί να σε βοηθήσει για την οργάνωση του ταξιδιού σου αλλά και ενός φίλου Έλληνα που δουλεύει στην Ποκάρα. Για ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.
Τι καλά! Θα σε έχουμε στα υπόψιν μας, αγαπητή, για το Νεπάλ! Μόνο μη χαθείς από το φόρουμ, όταν θα σε χρειαστούμε.:rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.711
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom