Αυστρία Γερμανία Δανία Ελβετία Χριστούγεννα 2013

Χριστούγεννα 2013? 25/12 - 01/01


  • Total voters
    29

petros44

Member
Μηνύματα
5
Likes
4
Παιδιά Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!
Ενδιαφέρομαι για ενα ταξίδι για τα χριστούγεννα και είμαι ανάμεσα σε 4 πόλεις και θελω τη βοήθεια σας.
Οι μέρες θα είναι απο 25/12 εώς 01/01 ,
Οι ενδυασμοί μου είναι για το κλίμα που υπάρχει στις πόλεις μετά τις 25 αφου τα christmas markets το συγκεκριμένο διάστημα θα είναι κλειστά ,έκτος του Βερολίνου
Οπότε το πρώτο κριτήριο μου ειναι η ατμόσφαιρα και η κίνηση στην πόλη, το δεύτερο είναι οι γύρω πόλεις στις οποἰες μπορώ να εκδράμω οπως Ζυρίχη προς Βέρνη και Στρασβούργο, ή Βιέννη προς Μπρατισλάβα ή Κοπεγχάγη προς Μάλμε

Εχω βρεθεί στο Βέλγιο Χριστούγεννα και ηταν σε ολες τις πολεις ανοικτά τα markets (Brussels , Brugge, Gent, Antwerp) και ηταν καταπληκτικά

Σας Ευχαριστώ πολύ και Καλώς Σας Ξαναβρηκά!
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Έχω βρεθεί Πρωτοχρονιά στην Βιέννη και ήταν με μια λέξη μαγικά......για αυτό και την ψηφίζω....
Βερολίνο, δεν τους πάω τους Γερμανούς και δεν θα πήγαινα να δώσω τα χρήματα μου....χαχαχαχαχαχα
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Μετα τις 24/12 κλείνουν οι Χριστουγεννιάτικες αγορές στη Βιέννη.
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.909
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Έχω την εντύπωση πως στο Βερολίνο κάποιες αγορές λειτουργούν και μετά τα Χριστούγεννα.
Ναι, στο Βερολινο απ' οσο θυμαμαι εχει μερικες αγορες και μετα τα Χριστουγεννα. Στην Κοπεγχαγη ανοιχτη μεχρι την Παραμονη Πρωτοχρονιας μενει μονο η αγορα στους κηπους του Tivoli.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.305
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom