Χωρίς αεροπλάνο

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Μπορείτε να οδηγείσετε μόνο μέχρι Μαυροβούνιο-Κροατία και να κάνετε εκεί τα μπανάκια σας! Mini road trip δηλαδή!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τριπακια αστο καλυτερα ...γιατι ετσι οπως την καταλαβα εγω την ιστορια ..θα την κοψει η λογοκρισια.:haha:
Αν λοιπον ισχυουν ολα οσα λεγονται παραπανω ,νομιζω μια χαρα θα τους κατσει η Βενετια ...θα μπουν στο παπορι ..ανετα ..αβασανιστα ...σε εξωτερικη καμπινα με μπαλκονι ...θα αριβαρουν Βενετια ....ρομαντικα ...βολτα με γονδολες βραδινη...με τροβαδουρο πανω απο τα κεφαλια τους(το εχω κανει και ξερω) ...τι αλλο να ζητησουν οι μελλονυμφοι!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μπορείτε να οδηγείσετε μόνο μέχρι Μαυροβούνιο-Κροατία και να κάνετε εκεί τα μπανάκια σας! Mini road trip δηλαδή!
Που καλε να οδηγησουν Παττυ μου!Τοσην ωρα λεμε ....αβασανιστα:D
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.501
Likes
8.021
Να πάτε κρουαζιέρα... ξες με πλοίο τύπου σαν αυτό που "οδηγούσαν" ο Χαλκιάς και ο Παρτσαλάκης!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μαζεψου βρε γιατι ερχεται η γομα.....
να ρωτησω εγω κατι την μελλουσα νυφη?
Αμαλφι και Καπρι που λες να πατε ..παλι δεν πρεπει να οδηγησετε?
Λοιπον παιδια μην το κουραζουμε το θεμα.Βενετια ...Βενετια ...Βενετια ...τους ερχεται κουτι.(ουτε ποσοστα να επαιρνα.....)
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
αυτό που προτείνει η κλεοπάτρα εινα μια πάρα πολύ καλή λύση...μπορεί να σας κουρασει το καραβι..αλλα οι μερες ειναι αρκετες για χαλαρωση..βόλτες...αξιοθέατα και καλο φαγητό...ισως θα μπορουσατε να κανετε και μια ημερησια στην διπλανή βερόνα με το τρένο για να τιμησετε και την πόλη των ερωτευμένων...
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δεν θα τους κουράσει καθόλου το καράβι, θα πάρουν την καμπίνα τους, θα κάνουν τις βόλτες τους μέσα στο καράβι, θα διαβάσουν κι ένα βιβλίο και όταν ξυπνήσουν μπανάκι και έξω στο κατάστρωμα να δούνε τη θέα της Βενετίας! Βενετία κι από μένα!
 

hstef

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!!!
Τα Παλούκια πάντα παίζουν.... έχουμε και σπίτι εκεί!!! :bleh::lol:
Ξέρω ότι οι επιλογές είναι περιορισμένες λόγω του αεροπλάνου και γι'αυτό ρώτησα μήπως και έχετε καμία επιπλέον ιδέα... Δεν έχουμε πρόβλημα να οδηγήσουμε για να φτάσουμε κάπου αλλά όχι να είμαστε συνεχώς στο δρόμο και να αλλάζουμε μέρη. Η Κωνσταντινούπολη είναι στις σκέψεις μας αλλά μήπως είναι πολλές 10 ημέρες εκεί? Ο γύρος Ιταλίας -όχι με γκρουπ- επίσης αν αποφασίσουμε οκ για road trip είναι νούμερο 1. Βενετία τον Αύγουστο συνίσταται???
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
εγω δεν εχω καταλαβει.. δεν θελετε roadtrip (για να μην οδηγείτε εσεις) ή δεν θελετε ουτε οδική εκδρομη? Γιατι τοτε περιοριζεστε μονο στην κρουαζιέρα.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Πρέπει να έρθει ο Samion που έχει φοβερές ιδέες για κρουαζιέρες.
Γενικώς πάντως κι εγώ ψηφίζω την ιδέα της Κλεοπάτρας. Υπέροχη η στιγμή της εισόδου στη Βενετία με το καράβι και η Βενετία all time classic για ρομάντζο. Αύγουστο δεν έχω πάει και δεν έχω ιδέα να σου πω τι γίνεται, ας μας ενημερώσει κάποιος πιο ειδικός.
 

hstef

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Δεν θέλουμε να κάνουμε ας πούμε γύρο Ιταλίας που χρειάζεται να είμαστε συνεχώς στο αυτοκίνητο και να αλλάζουμε μέρη κάθε 2-3 ημέρες (αυτό εννοώ road trip). Δεν έχουμε πρόβλημα να πάμε με αυτοκίνητο κάπου (π.χ. Κωνσταντινούπολη ή Αμάλφι-Κάπρι) αλλά να μείνουμε εκεί κατά κύριο λόγο και να πάμε ίσως κάποιες ημερήσιες εκδρομές στα πέριξ.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Κοιτα στη ιστοσελιδα της Superfast ferries, ταξιδια ΙΧ με το αυτοκινητο σας. πχ Ιταλικα Καστρα (πολυ ρομαντικο!)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom