Ψωμί και ..τριαντάφυλλα.

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Παρτε ρε να διαβασετε κανενα βιβλιο της προκοπης να ξεστραβωθειτε... που μου διαβαζετε ταξιδιωτικες ιστοριες... και θα μαθετε τι εστι Κανελλη και ΚΚΕ και Αριστερα...
 
Last edited by a moderator:

Terry_Panthro

Member
Μηνύματα
57
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
ΦΛΟΡΕΣΤΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
βρες μου ενα βουλευτή που να νοιάζεται για το κοινό συμφέρον και οχι για την πάρτη του να του πω μπράβο.
άτομο που ασχολείται με την πολιτική άμεσα/ενεργά και μέσα απ'αυτό γίνεται πλουσιότερος δείχνει τον λόγο για τον οποίο ασχολείται
ο σωστός πολιτικός πρέπει να κάνει το αντίθετο,όπως το έκαναν κάποιοι παλιά,πολύ παλιά...
 

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
Παρτε ρε να διαβασετε κανενα βιβλιο της προκοπης να ξεστραβωθειτε... που μου διαβαζετε ταξιδιωτικες ιστοριες... και θα μαθετε τι εστι Κανελλη και ΚΚΕ και Αριστερα...
[media=youtube]KEhgTr-IL2c[/media] ...όμα περισσότερο στους δεξιούς αντιπάλους του.
 
Last edited by a moderator:

GTS

Member
Μηνύματα
6.799
Likes
18.658
Παρτε ρε να διαβασετε κανενα βιβλιο της προκοπης να ξεστραβωθειτε... που μου διαβαζετε ταξιδιωτικες ιστοριες... και θα μαθετε τι εστι Κανελλη και ΚΚΕ και Αριστερα...
[media=youtube]KEhgTr-IL2c[/media] Λίγα λόγια για τον κ. Κώστα σε παρακαλώ.
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ο,τι και να λέει ο Πλεύρης, οποιοσδήποτε έντιμος γνώστης της πολιτικής ιστορίας στην Ελλάδα , μπορεί να σε διαβεβαιώσει οτι μακράν το πιο βρώμικο, ύπουλο και απεχθές κόμμα στην ελληνική Ιστορία είναι το "τιμημένο" ΚΚΕ. Και μέσα στον βόθρο της ελληνικής πολιτικής, το να είσαι ο ρυπαρότερος θέλει πραγματικά πολλή προσπάθεια...Διάβασε μόνο πώς φέρθηκε στους λοιπούς αριστερούς π.χ στους αρχειομαρξιστές κατά τη διάρκεια των Δεκεμβριανών και μετά θα αντιληφθείς πώς φερόταν στους κεντρώους και ακόμα περισσότερο στους δεξιούς αντιπάλους του.
Για να σε κανω να μη νιωθεις αβολα, απεχθανομαι το ΚΚΕ.
Ομως απεχθεστερα μου ειναι τα δυο μεγαλα κομματα και ιδιαιτερα αυτο της αξιωματικης αντιπολιτευσης.
Οσο για την ιδεολογια που πρεσβευει ο κυριος απο πανω, δεν εχω χειροτερο...
 

magdou

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
ελεος ρε παιδια! δεν γουσταρω να αντιπαρατεθω μα κανεναν, σεβομαι ομως μονο εγω τις αποψεις των αλλων? πανιγυριζετε για τα 12.000 μελη και δεν τα σεβεστε? υπαρχουν ανθρωποι που προσβαλλονται και θιγονται με αυτά
που γραφετε εδω μεσα. καποιοι απο εσας εχουν κανει τοσα ταξιδια στο εξωτερικο οσα δεν θα κανει ποτε ο μεσος ανθρωπος. κοιταξτε λιγο την καμπουρα σας και παραδεχτειτε οτι τοσα χρονια ψηφιζατε λαθος αντι να τρωγεστε με ανθρωπους που στιριζουν με τον δικο τους τροπο και τις δικες τους δυνατοτητες κατι διαφορετικο. το να διαβαζεις για τον Κομμουνισμο απο αντι-Κομμουνιστες συγγραφεις δεν σημαινει οτι ξερεις... και αν θελετε τη γνωμη μου, επειδη πολυ καιρο τωρα σας διαβαζω αυτου του ειδους οι συζητησεις καλο ειναι να λειπουν απο ενα τετοιο φορουμ.
 

NATASA 09

Member
Μηνύματα
129
Likes
70
Ταξίδι-Όνειρο
Λαος Καμποτζη Βιετναμ
Ο,τι και να λέει ο Πλεύρης, οποιοσδήποτε έντιμος γνώστης της πολιτικής ιστορίας στην Ελλάδα , μπορεί να σε διαβεβαιώσει οτι μακράν το πιο βρώμικο, ύπουλο και απεχθές κόμμα στην ελληνική Ιστορία είναι το "τιμημένο" ΚΚΕ. Και μέσα στον βόθρο της ελληνικής πολιτικής, το να είσαι ο ρυπαρότερος θέλει πραγματικά πολλή προσπάθεια...Διάβασε μόνο πώς φέρθηκε στους λοιπούς αριστερούς π.χ στους αρχειομαρξιστές κατά τη διάρκεια των Δεκεμβριανών και μετά θα αντιληφθείς πώς φερόταν στους κεντρώους και ακόμα περισσότερο στους δεξιούς αντιπάλους του.
Κατ' αρχήν είστε ανιστόρητη. Εδώ και πολύ καιρό κάνω φιλότιμες προσπάθειες και σε δικά σας post αλλά και σε άλλων που θεωρούνται στο site αυθεντίες ταξιδιών και άλλων δαιμονίων να μην αντιπαρατεθώ όχι γιατί δεν έχω επιχείρημα αλλά γιατί αρνούμαι να μπω έστω στον κόπο να απαντήσω, σε έναν χυδαίο αντικομμουνισμό. Όταν καθημερινά την τρώτε στο κεφάλι από αυτούς που έχετε γλείψει, ψηφίσει, γονατίσει μπροστά τους για να σας βάλουν έστω και τετραωράκι σε s/m, ή ακόμη καλύτερα σε μία θεσούλα στο δημόσιο, έστω για να στείλετε τα παιδιά σας στα σύνορα του νομού σας, έστω για να βρείτε κρεβάτι στο νοσοκομείο να βγαλετε τα κρεατάκια σας τότε δεν σας φταίει κανείς. Πολύ περισσότερο -εκτός αν είστε αστή- που δεν έχετε καταλάβει -γιατί πιτσιρίκα απ΄τα γραφόμενα σας δεν φαίνεται να είστε- που ανήκετε ταξικά. Όταν λοιπόν ο αρχηγός του κόματος της φασιστικής ιδεολογίας που υποστηρίζετε
"φοβάται" ότι «κάποιοι επεξεργάζονται ένα νέο ΕΑΜ. Το ακούσατε και σε δημόσιες ομιλίες ότι "εμείς ετοιμαζόμαστε σε κάθε πλατεία και σε κάθε γειτονιά". Και θα πάρουν την ευκαιρία από μια σπίθα».«Ακούω ότι δημιουργούνται "διάφοροι σχηματισμοί" κατά γειτονιές στην πόλη μας. Αυτό μου θυμίζει "Δεκέμβρη του '44"... Θα δημιουργηθεί "πολιτοφυλακή" κατά γειτονιά. Δημιουργείται ένα "κράτος εν κράτει". Οδηγούμαστε σε επικίνδυνα αδιέξοδα», είστε πολύ πιο κοντά στους βόθρους και στην ρυπαρότητα.
Αν μπορείτε την επόμενη φορά μιλήστε με επιχειρήματα, αν όχι, καλύτερα από το να ξερνάτε παπαρολογίες προτιμότερο είναι να σιωπήσετε.
Όσο δε για τον φίλο σας (φασίστα) Πλεύρη σας προτείνω να διαβάσετε το "πόνημα" των 1400 σελίδων "Οι Εβραίοι -Όλη η αλήθεια" (αν και κατά πάσα πιθανότητα να το έχετε διαβάσει για εμπλουτισμό της επιχειρηματολογίας σας)
 

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
Κατ' αρχήν είστε ανιστόρητη. Εδώ και πολύ καιρό κάνω φιλότιμες προσπάθειες και σε δικά σας post αλλά και σε άλλων που θεωρούνται στο site αυθεντίες ταξιδιών και άλλων δαιμονίων να μην αντιπαρατεθώ όχι γιατί δεν έχω επιχείρημα αλλά γιατί αρνούμαι να μπω έστω στον κόπο να απαντήσω, σε έναν χυδαίο αντικομμουνισμό. Όταν καθημερινά την τρώτε στο κεφάλι από αυτούς που έχετε γλείψει, ψηφίσει, γονατίσει μπροστά τους για να σας βάλουν έστω και τετραωράκι σε s/m, ή ακόμη καλύτερα σε μία θεσούλα στο δημόσιο, έστω για να στείλετε τα παιδιά σας στα σύνορα του νομού σας, έστω για να βρείτε κρεβάτι στο νοσοκομείο να βγαλετε τα κρεατάκια σας τότε δεν σας φταίει κανείς. Πολύ περισσότερο -εκτός αν είστε αστή- που δεν έχετε καταλάβει -γιατί πιτσιρίκα απ΄τα γραφόμενα σας δεν φαίνεται να είστε- που ανήκετε ταξικά. Όταν λοιπόν ο αρχηγός του κόματος της φασιστικής ιδεολογίας που υποστηρίζετε
"φοβάται" ότι «κάποιοι επεξεργάζονται ένα νέο ΕΑΜ. Το ακούσατε και σε δημόσιες ομιλίες ότι "εμείς ετοιμαζόμαστε σε κάθε πλατεία και σε κάθε γειτονιά". Και θα πάρουν την ευκαιρία από μια σπίθα».«Ακούω ότι δημιουργούνται "διάφοροι σχηματισμοί" κατά γειτονιές στην πόλη μας. Αυτό μου θυμίζει "Δεκέμβρη του '44"... Θα δημιουργηθεί "πολιτοφυλακή" κατά γειτονιά. Δημιουργείται ένα "κράτος εν κράτει". Οδηγούμαστε σε επικίνδυνα αδιέξοδα», είστε πολύ πιο κοντά στους βόθρους και στην ρυπαρότητα.
Αν μπορείτε την επόμενη φορά μιλήστε με επιχειρήματα, αν όχι, καλύτερα από το να ξερνάτε παπαρολογίες προτιμότερο είναι να σιωπήσετε.
Όσο δε για τον φίλο σας (φασίστα) Πλεύρη σας προτείνω να διαβάσετε το "πόνημα" των 1400 σελίδων "Οι Εβραίοι -Όλη η αλήθεια" (αν και κατά πάσα πιθανότητα να το έχετε διαβάσει για εμπλουτισμό της επιχειρηματολογίας σας)
Φαίνεται οτι η ιδεολογική σας τύφλωση έχει επηρεάσει και την όραση σας, διότι είμαι ανήρ.Δυστυχώς ( για σας) το άθλιο κόμμα σας δεν έσφαξε όλους τους Έλληνες, γιατί από την πολλή χρήση στόμωσαν τα...κυτία κονσερβών.
Δεν συνηθίζω λόγω καταγωγής και παιδείας ούτε να γονατίζω ούτε να σκύβω ενώπιον οιουδήποτε θνητού, πόσω μάλλον κάποιου γελοίου βουλευτάκου. Αυτά είναι χαρακτηριστικά του σωστού, συνεπούς και πειθαρχημένου κομμουνιστή, που θα σκότωνε και τη μάνα του υπακούοντας στις εντολές του τοπικού κομισάριου ( συνήθως κάποιου ημιμαθούς, συμπλεγματικού, κτηνώδους ανθρωπαρίου). Και που σας απαντώ πολύ σας είναι. Δεν σκοπεύω να κάνω διάλογο μαζί σας. Ο σταλινικός δεν καταλαβαίνει τον διάλογο και δεν πιστεύει στην αξία και τη χρησιμότητα του.Προτιμά πιο πειστικά όπλα για να πείσει τους αντιπάλους του. ( Το πιο light από αυτά είναι τα γκούλαγκ...)
Πείτε στο σούργελο τη βουλευτίνα σας πόσο κοστίζει πραγματικά το γάλα και το ψωμί και μετά κάντε τα τηλεοπτικά καραγκιοζιλίκια σας...Που περιμένετε πάλι σαν ύαινες να καταρρεύσει η Ελλάδα, μπας και δείτε άνοδο των εκλογικών ποσοστών σας.
Όσο για τους Εβραίους, κάνατε πάλι λάθος. Είμαι από τους πιο φιλοισραηλινούς Έλληνες. Το κόμμα σας βγάζει κατα καιρούς κάτι τραγελαφικές ανακοινώσεις γεμάτες από αντιισραηλινό δηλητήριο και παρομοιάζοντας το νόμιμο δικαίωμα του Ισραήλ στην αυτοάμυνα με μεθόδους των Ναζί και διάφορες συναφείς μπούρδες.

ΥΓ. Καλύτερα που δεν μιλάγατε τόσο καιρό...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.202
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom