Γενικά άμεση βοήθεια!!!που μου προτείνετε να πάω;

ERINAKI

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ζακυνθος
Ταξίδι-Όνειρο
πραγα
γεια χαρα!:clap:ειμαι καινουρια στην παρεα και θελω να με βοηθησετε αμεσα!τελη ιουλιου σχεδιαζουμε με το αγορι μου να παμε διακοπες οι δυο μας και θελουμε να ειναι αιγαιο ο προορισμος.το θεμα ειναι πως εχουμε πολλα ομορφα νησια και ειναι δυσκολη η επιλογη (την οποια εχει αναθεσει σε μενα)!ψαχνουμε κατι οικονομικο ,με ωραιες παραλιες,αρκετη νεολαια(ειμαστε 18 και 20 χρονων) κ καλη νυχτερινη ζωη!δεν θελουμε να ειναι και πολυ ησυχο το νησι!επισης καλο θα ηταν να εχει ικανοποιητικο συγκοινωνιακο δικτυο γιατι δεν θα εχουμε μεσο μετακινησης.υποψηφια ειναι:σκιαθος,ροδος,παρος,ιος,σαντορινη και ναξος.απαντηστε μου γιατι πρεπει να κλεισουμε.ευχαριστω!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
καλώς την!μ αρέσει που βγάζεις τόση χαρά και διάθεση:clap:!απ τα νησιά που ανέφερες έχω πάει Σκιάθο,Σαντορίνη και Ρόδο και νομίζω το κάθε ένα έχει τη χάρη του ,τις ομορφιές του και νυχτερινή ζωή,την Σαντορίνη απλά αν και είναι πανέμορφη θα την απέφευγα και λόγω τιμών ,θεωρώ ότι είναι πιό ακριβό νησί απο τα άλλα δύο αλλά και αν ήθελα να ευχαριστηθώ παραλίες για μπάνιο γιατί σ αυτό το κομμάτι σαφως και υστερεί σε αντίθεση με Σκιάθο που έχει εκπληκτικές παραλίες και με Ρόδο που κι εκεί έχεις αρκετές επιλογές για κολύμπι..:)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
καλημερα και καλωσήρθες!!!!τι καλα που η επιλογη του νησιου ανατεθηκε σε εσενα!!ελπιζω μονο να μην εισαι αναποφασιστη σαν εμενα, γιατι δεν θα βγαλεις ακρη!!
απο τα νησια που σκεφτεστε εχω παει στην σκιαθο και στην παρο!
εννοειται οτι η σκιαθος μου αρεσε πιο πολυ!!!αν και εμεις ειχαμε αυτοκινητο, ειχα δει οτι οι συγκοινωνιες στο νησι ηταν πολυ καλες!!!οι τιμες βεβαια στο νησι ειναι λιγο τσιμπημενες, αλλα με καλο ψαξιμο κατι θα βρειτε!!!
η παρος επισης ειναι ομορφο νησι, απλα μαζευει κυριως παρεες και οχι ζευγαρια!!ειναι παρα πολυ οικονομικα τα παντα!!θα βρειτε παμφθηνα δωματια!!αν επιλεξετε τελικα παρο να μεινετε ναουσα!!
και τα 2 νησια αυτα παντως, εχουν πολυ καλη νυχτερινη ζωη!!!
απο εκει και περα, εχω ακουσει για την ιο τα καλυτερα!!αν δεν εχετε προβλημα με την αποσταση βεβαια(ξερω οτι το γρηγορο καραβι ειναι αρκετα ακριβο και το αργο κανει παρα πολλες ωρες)!!!
η ροδος μακρια δεν ειναι??ποσες μερες θα εχετε στην διαθεση σας???
οσο για την ναξο εχω ακουσει τα καλυτερα αλλα και τα χειροτερα!προσωπικα δεν εχω παει, αρα, δεν εχω αποψη!!!
ααα!!θελετε να πατε τελος ιουλη??διαβασα καλα??βιαστειτε..και οχι τοσο για τα δωματια, οσο για τα εισιτηρια του πλοιου!!!
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
γεια χαρα!:clap:ειμαι καινουρια στην παρεα και θελω να με βοηθησετε αμεσα!τελη ιουλιου σχεδιαζουμε με το αγορι μου να παμε διακοπες οι δυο μας και θελουμε να ειναι αιγαιο ο προορισμος.το θεμα ειναι πως εχουμε πολλα ομορφα νησια και ειναι δυσκολη η επιλογη (την οποια εχει αναθεσει σε μενα)!ψαχνουμε κατι οικονομικο ,με ωραιες παραλιες,αρκετη νεολαια(ειμαστε 18 και 20 χρονων) κ καλη νυχτερινη ζωη!δεν θελουμε να ειναι και πολυ ησυχο το νησι!επισης καλο θα ηταν να εχει ικανοποιητικο συγκοινωνιακο δικτυο γιατι δεν θα εχουμε μεσο μετακινησης.υποψηφια ειναι:σκιαθος,ροδος,παρος,ιος,σαντορινη και ναξος.απαντηστε μου γιατι πρεπει να κλεισουμε.ευχαριστω!
καλως ηρθες , η γνωμη μου για τα νησια που επελεξες ειναι οτι, η ροδος ειναι μακρυα μεγαλο νησι , ομορφες παραλιες αλλα αποστασεις μεγαλες. βεβαια νυχτερινη ζωη και σιγουρα για ολα τα γουστα. ιος εντονη ζωη, αυστραλοι πιτσιρικαδες και για μενα μονο μια παραλια μυλοποτας, εκπληκτικη ομως. βεβαια κοντα στην χωρα οπου θα μεινεις γιατι ιος ειναι το λιμανι και η χωρα δεν εχει αλλο χωριο. παρος εντονη ζωη για σας αλλα παραλιες οχι τοσο καλες, επισης αποστασεις. η ναουσα για φαγητο που εχω παει ειναι ακριβη. σαντορινη τι να πω εγω τα ξερεις, εκπληκτικη, μοναδικη αλλα χωρις παραλιες, ακριβη, σιγουρα ομως πρεπει να την δεις. η ναξος εχει πολλα χωρια, υπεροχο φαγητο, παραλιες χιλιομετρα, και νυχτερινη ζωη οχι βεβαια οπως της παρου. σκιαθο δεν εχω παει, αλλα πρεπει να πας αγιο κωνσταντινο να παρεις το καραβι. εγω λοιπον στην θεση σου και στην ηλικια σας θα πηγαινα μαλλον σαντορινη, βεβαια δεν ειπες ποσες μερες και τι χρηματα θελετε να χαλασετε. να περασετε υπεροχα οτι κι αν διαλεξετε
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
καλημερα!!
τι πρωτοτυπο τα αγορια να αναθετουν το ψαξιμο στα κοριτσια!!παντα το ιδιο γινεται!:)
λοιπον εχω να σου προτεινω τη σαντορινη!!!ειναι απιστευτα ομορφη και ταιριαζει παρα πολυ σε κατασταση για ζευγαρια!;)
πηγα προπερσι με το φιλο μου και το ξερω οτι οντως θεωρειται ακριβη αλλα εμεις προσπαθησαμε να μη χαλασουμε πολλα και οντως τα καταφεραμε....κλεισαμε σε ενα ξενοδοχειο στα φηρα γιατι κ μεις δεν ειχαμε αμαξι και θελαμε κεντρο με 70 τη βραδια και δεν ελεγε και τπτ.ηταν ομως το οικονομικοτερο που βρηκα στο κεντρο παντα.
για τη συγκοινωνια που λες μας βολεψε πααααρα πολυ.πολυ οργανωμενοι!!συχνα δρομολογια,χωρις καθυστερησεις...και πολυ φτηνα!!ηταν πολυ καλα!
αν δε θες δηλ να χαλασεις πολλα μπορεις..το ελεγχεις;)
το προτεινω ανεπιφυλαχτα παντως ειδικα για ζευγαρι!!αν θες κατι αλλο πες μου!
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
καλημέρα. ρόδο στα σίγουρα. έχει τα πάντα. με ένα πακέτο (που πουλά ακόμη και ο μπακάλης της γειτονιάς) θα μείνεις σε ξενοδοχείο (που σε άλλο νησί θα πρέπει να το χρυσοπληρώσεις), θα έχεις φανταστική παραλία ακόμη και μέσα στην πόλη (οπότε δεν χρειάζεται να τρέχεις δεξιά και αριστερά) θα βρείς αξιοπρεπή ειστιατόρια και διασκέδαση κάθε είδους. έντονη, χαλαρή, ότι επιθυμείς. όσο για την παλιά πόλη, πήγαινε μία βόλτα το βράδυ με τον καλό σου και θα με θυμηθείς. μην πειραματίζεσαι. η ρόδος δεν έχει απογοητεύσει κανέναν ποτέ. δεν είναι τυχαίο. καλά να περάσετε.
 

ERINAKI

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ζακυνθος
Ταξίδι-Όνειρο
πραγα
λεμε για καμια βδομαδα να παμε καπου!η αληθεια ειναι οτι δεν θελουμε να χαλασουμε πολλα χρηματα γιατι οι γονεις μας θα βαλουν βαθεια το χερι στην τσεπη!σαντορινη ωραιο νησι δε λεω αλλα φοβαμαι πως παραειναι ρομαντικη και ο φιλος μου θα αρχισει να βαριεται γρηγορα..ξερετε τα πολλα ηλιοβασιλεματα ...να πω την αληθεια μου ειχε κολλησει η παρος γιατι εβλεπα τα ξεφρενα γλεντια που προβαλλει το σταρ καθε καλοκαιρι καιι επηρεαστηκα...
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Σαν να ακούω το εαυτό μου σε αυτή την ηλικία!(μόνο που εγώ φρόντιζα να κανονίσω τα ταξίδια κ όχι η φίλη μου).

Από τα αναφερόμενα έχω βρεθεί πάρο κ σαντορίνη. Και τα δύο έχουν πολύ έντονη ζωή (ίσως η πάρος κ παραπάνω λόγω του περισσότερου νεαρόκοσμου). Στα προτείνω ανεπιφύλακτα. Η ουσιαστική διαφορά τους με 2 κουβέντας είναι ότι στην πάρο θα βρεις καλύτερες παραλίες ενώ στην σαντορίνη θα έχεις περισσότερο ρομάντζο λόγω Φηρών και οίας. και στα 2 θα βρεις καλές συγκοινωνίες.

Στην θέση σου , λόγω ηλικίας και υποθέτω όχι υψηλού budget, θα πρότεινα πάρο.

Όπου κ να πας καλά να περάσεις!
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
λεμε για καμια βδομαδα να παμε καπου!η αληθεια ειναι οτι δεν θελουμε να χαλασουμε πολλα χρηματα γιατι οι γονεις μας θα βαλουν βαθεια το χερι στην τσεπη!σαντορινη ωραιο νησι δε λεω αλλα φοβαμαι πως παραειναι ρομαντικη και ο φιλος μου θα αρχισει να βαριεται γρηγορα..ξερετε τα πολλα ηλιοβασιλεματα ...να πω την αληθεια μου ειχε κολλησει η παρος γιατι εβλεπα τα ξεφρενα γλεντια που προβαλλει το σταρ καθε καλοκαιρι καιι επηρεαστηκα...
κατι μου θυμιζει αυτο....και μενα ετσι μουντρουχος ειναι (χωρις παρεξηγηση..;)).καμια επαφη με ρομαντζα και τετοια και ομως του αρεσε παρα παρα πολυ!!
και παρο ειχα παει παλιοτερα αλλα δεν ξερω μου χει κατσει οτι πανε ολα τα λυκειοπαιδα και οτι γινεται χαμος...υποψιν ειμαι 23!!
και γω ομως εχω να σου πως οτι οπου και να πας καλα θα περασεις!!;)
δεν ξεκινας το ψαξιμο λεω γω ομως γιατι ειναι λιγο αργα και μπορει πχ να μη βρεις στο νησι της πρωτης σου επιλογης ειτε γιατι ειναι αρκετα ακριβα ειτε γιατι ειναι κλεισμενα οποτε να βγεις απο το διλημμα και να ψαξεις σε αλλο!!καλο ψαξιμο!
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
εγω παντως θα σου προτεινα την Παρο κ ρομαντικα κ με φασαρια!!!δεν εισαι η μοναδικη γυναικα που αποφασιζει για ανδρα οποτε μην αγχωνεσαι!!!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
και εγω πηγα στην παρο στα 20 μου και ενιωθα μεγαλη..ηταν γεματο το νησι με 17χρονα..πηγα με κοριτσοπαρεα..με το boyfriend δεν ξερω αν θα πηγαινα!!εμεις ειμαστε του ρομαντικου!!
σκεφτειτε και την σκιαθο ξανα!!εχει τα παντα και συμφερει!και οι παραλιες σουπερ!!!
απ' ό,τι βλεπω ολες το ιδιο κανουμε!!αποφασιζουμε και κανονιζουμε εμεις για τους αντρες!!προσοχη κοριτσια!!μην τους κακομαθουμε κιολας!!!!:clap::clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.788
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom