ένα (long?) weekend στο Καρπενήσι...

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
Αγαπημένοι μου συμφορουμίτες, ζητώ τα (νυσταγμένα και βαριά) φώτα σας για... Καρπενήσι!

Διαμονή: Όχι Spa και λοιπά resortoειδή... Κάτι απλό, λιτό και απέριττο, ίσα ίσα για να ξαποστάσουμε και να ξεπλύνουμε τις αμαρ... εεε.. το κορμί μας ήθελα να πω... Ας μη διαπρέπει στο booking, αρκεί να έχει "αυτό το κάτι"...

Φαγητό: Τρώμε τα πάντα-όλα... και θα θέλαμε αντίστοιχες γουρουν... εεε... προτάσεις... αρκεί να έχουν "αυτό το κάτι"...

Διασκέδαση: Local hot spots... με έμφαση στο "local"... ό,τι κι αν σημαίνει αυτό... Είμαστε ανοικτοί σε γνωριμ... εεε... είμαστε ανοικτοί σε κάθε είδος διασκέδασης... αρκεί να έχει "αυτό το κάτι"...

Τι άλλο πρέπει να γνωρίζετε: Μεγάλη παρέα άνω των 10 ατόμων... θα μπορούσε να τη χαρακτηρίσει κανείς με μία επίκαιρη λέξη στο φόρουμ τις τελευταίες μέρες, δηλαδή "νούμερα" (μη βιαστείτε να κάνετε συνειρμούς... νούμερα υπάρχουν πολλά)...

Εν αναμονή των προτάσεων σας...
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Είχαμε πάει πριν από 3 χρόνια και μείναμε σε έναν ξενώνα στο Μικρό Χωριό το οποίο επείχει από το Καρπενήσι περίπου 12χλμ. αλλά ήταν πολύ γραφικό και μέσα σε δάσος. Μάλιστα, ξημερώνοντας η επόμενη μέρα, για καλή μας τύχη, είχε χιονίσει και όλα φαίνονταν ακόμη πιο όμορφα. Το χωριό δεν είχει και πολλά άλλα πράγματα όσον αφορά καφέ, εστιατόρια κ.λ.π. Δίπλα όμως ήταν το Μεγάλο Χωριό και, ως πιο μεγάλο, είχε λίγο από όλα και μπορούσες να κάνεις και μία βόλτα. Επείδή όμως είχα και την κόρη μου, 6 μηνών τότε, δεν μπορώ να σε διαφωτίσω περισσότερο. Ο ξενώνας ήταν:
http://countryclub.gr τον οποίο θα τον έλεγες πολυτελή, δεν ήταν όμως πολύ ακριβός και έμεινα ευχαριστημένη.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Είχαμε πάει πριν από 3 χρόνια και μείναμε σε έναν ξενώνα στο Μικρό Χωριό το οποίο επείχει από το Καρπενήσι περίπου 12χλμ. αλλά ήταν πολύ γραφικό και μέσα σε δάσος. Μάλιστα, ξημερώνοντας η επόμενη μέρα, για καλή μας τύχη, είχε χιονίσει και όλα φαίνονταν ακόμη πιο όμορφα. Το χωριό δεν είχει και πολλά άλλα πράγματα όσον αφορά καφέ, εστιατόρια κ.λ.π. Δίπλα όμως ήταν το Μεγάλο Χωριό και, ως πιο μεγάλο, είχε λίγο από όλα και μπορούσες να κάνεις και μία βόλτα. Επείδή όμως είχα και την κόρη μου, 6 μηνών τότε, δεν μπορώ να σε διαφωτίσω περισσότερο. Ο ξενώνας ήταν:
http://countryclub.gr τον οποίο θα τον έλεγες πολυτελή, δεν ήταν όμως πολύ ακριβός και έμεινα ευχαριστημένη.

καλό το ξενοδοχείο που προτείνεις αλλά κομμάτι ακριβό και εχω την εντυπωση οτι η χριστίνα δεν ψάχνει κάτι τέτοιο αλλά κάτι πιο τσίπικο !!
chricky δες αυτό : HOTEL ELVETIA
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
καλό το ξενοδοχείο που προτείνεις αλλά κομμάτι ακριβό και εχω την εντυπωση οτι η χριστίνα δεν ψάχνει κάτι τέτοιο αλλά κάτι πιο τσίπικο !!
chricky δες αυτό : HOTEL ELVETIA
Εμ το ειδα και αυτο απο σενα!!! Στο Λονδινο κλεινεις Cumberland και στο Καρπενησι το τελειωμενο ξενοδοχειο με τα σουηδικα κρεββατια με τους ροζους.Βιτσια ειναι αυτα!!
Τι να περιμενω αλλο δεν ξερω!! Μηπως εχεις να προτεινεις καποιο κλαμπ κιολας στην κοπελα?? Ενα κλαμπ " Morakia" που ειχες γραψει σε παλαιοτερο ποστ σου που ειναι???
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
το θέμα είναι να μπορείς να προσαρμόζεσαι ευαγγελία ..... φυσικά και cumberland και hotel elvetia γιατί όχι !!!!!!!!!!
εξάλου η chricky ζήτησε τσίπικο hotel ..εντάξει δεν λέω είναι λίγο ...οχι πολύ ξώφλα το hotel αλλά απο location είναι τέλειο και αρκετά οικονομικό !!!!!!!!!!!!!

τα μωράκια το έχω ξαναγράψει είναι το απόλυτο cult και βουκολικό club στην θεσσαλία ...και αρκετά μακρυά για να πάνε.

για καρπενήσι η διασκέδαση είναι μονόδρομος
club heaven όνομα και πράγμα
για του λόγου το αληθές :
http://www.touristorama.com/entryInfo.php?entryID=4536&language=greek
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
το θέμα είναι να μπορείς να προσαρμόζεσαι ευαγγελία ..... φυσικά και cumberland και hotel elvetia γιατί όχι !!!!!!!!!!
εξάλου η chricky ζήτησε τσίπικο hotel ..εντάξει δεν λέω είναι λίγο ...οχι πολύ ξώφλα το hotel αλλά απο location είναι τέλειο και αρκετά οικονομικό !!!!!!!!!!!!!

τα μωράκια το έχω ξαναγράψει είναι το απόλυτο cult και βουκολικό club στην θεσσαλία ...και αρκετά μακρυά για να πάνε
Να προτεινω και γω με την σειρα μου ενα μεζεδοπωλειο-ουζερι το "Κολιος".Δεν θυμαμαι ακριβως οδο, εχω χρονια να παω, θα ψαξω να την βρω και θα το ποσταρω.
Πολυ φθηνο, τζαμπα, λουκουλειοι μεζεδες και τοπικο ουζο.
Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ο κοσμος εκανε τοσο κεφι εκει μεσα που πολλοι οταν εφευγαν επαιρναν μαζι τους τα αδεια καραφακια του ουζου!!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
είπαμε να ζητήσουμε ένα low budget hotel για να μας μείνει κανά φράγκο για τους γόνους καλαμαριών και την καραβιδόψιχα των γευμάτων μας, και μας βγάλανε τσίπιδες κυρίες και κύριοι...

το ακούσαμε και αυτό εδώ μέσα...

anyway, χρήστο και ευαγγελία σας ευχαριστώ...

όπως και σένα ζέτα... έτσι απλά...

όλες οι προτάσεις σας μπαίνουν προς εξέταση... ;)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Kαλός ξενώνας καί όχι ακριβός οί ΑΜΑΔΡΥΑΔΕΣ στλο χωριό Βούτυρο.Τό χωριό είναι μετά τό Καρπενήσι καί πρίν από τήν διασταύρωση Μικρού/Μεγάλου Χωριού.

Δέν ξέρω βέβαια άν ταιριάζουν τά δωμάτια γιά 10 άτομα.Πρέπει νά έχει 5-6 δωμάτια συνολικά(τρίκλινα-δίκλινα καί δίχωρα).

Αμαδρυάδες, Ξενώνας στο Καρπενήσι - Αρχική σελίδα
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Φαγητό στό Χωριατικό στό Νέο Μικρό Χωριό.Πολύ κσλές πίτες καί κρέατα(τό κοντοσούβλι ήταν υπέροχο!).
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Chrikky μου,
πίστευα ότι μπορεί και να μην σε ενδιαφέρει σε αυτό το οικονομικό επίπεδο. Αν όμως ναι έχω ακούσει καλά σχόλια και για το Anerada inn στο Μεγάλο Χωριό και το http://www.koryschades.com.gr στο χωριό Κορυσχάδες 4χλμ. από Καρπενήσι και επίσης υπαρχει και αυτό Αμαδρυάδες, Ξενώνας στο Καρπενήσι - Αρχική σελίδα στη Βουτύρο.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Νομιζω οτι απο το χωριο Βουτηρο καταγεται ενας επιφανης συμφορουμιτης μας. Πρεπει να εχει καποια tips να σου δωσει.
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
είπαμε να ζητήσουμε ένα low budget hotel για να μας μείνει κανά φράγκο για τους γόνους καλαμαριών και την καραβιδόψιχα των γευμάτων μας, και μας βγάλανε τσίπιδες κυρίες και κύριοι...

το ακούσαμε και αυτό εδώ μέσα...

anyway, χρήστο και ευαγγελία σας ευχαριστώ...

όπως και σένα ζέτα... έτσι απλά...

όλες οι προτάσεις σας μπαίνουν προς εξέταση... ;)
στον Γαυρο για φαγητο, το "πεταλο" η μια επιλογη και για ψαρι και για κηνυγι... αν θελετε οικονομικο ξενωνα εως τσάμπα, μπορειτε να μεινετε στο...μοναστηρι του Προυσου, αλλα σας κοβω να κολαζετε κοσμο εκει και να σας διωχνουν κακην κακως, με ασφαλιστικα μετρα στα 30 χλμ...:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.976
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom