Γενικά αίγινα ή άνδρος για 25η Μαρτίου?

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Καλησπέρα, παιδιά!

Ετοιμάζω τριημεράκι σύντομης απόδρασης για την άλλη εβδομάδα. Εχω καταλήξει στην Αίγινα και στην Ανδρο, αλλά δε μπορώ να αποφασίσω!!

Και στα 2 νησάκια έχω ξαναβρεθεί. Δε με εντυπωσίασαν, αλλά μου φάνηκαν συμπαθή και πέρασα πολύ καλά.

Κατέληξα σε αυτά λόγω της κοντινής απόστασης απο Αθήνα, των φθηνών μεταφορικών και του γεγονότος ότι βρήκα πολύ φθηνά και αξιοπρεπή δωμάτια!

Εσείς, για αυτήν την εποχή ποιο θα επιλέγατε. Δυστυχώς και στα δύο βρέθηκα καλοκαίρι και δεν ξέρω πώς είναι αυτήν την εποχή.

Αν πάω Αιγινα, θα μείνω Αγία Μαρίνα, αν πάω Άνδρο θα μείνω Γαύριο ή Μπατσί.

Θέλω να διαλέξω αυτό που θα έχει περισσότερο κόσμο και κίνηση αυτήν την εποχή. Δε θα μου άρεσε, π.χ., να πάω στο Μπατσί και να είναι όλα τα μαγαζιά κλειστά και να μην βλέπω άνθρωπο στο διάβα μου! Θα έχανε τη γοητεία του...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.395
Likes
14.337
Νομίζω οτι η Αίγινα θα έχει πιο πολύ κίνηση.Βρέθηκα ΄Ανδρο(Χώρα) Απρίλιο,10 μέρες πρίν το Πάσχα και ήταν τελείως έρημα.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Νομίζω οτι η Αίγινα θα έχει πιο πολύ κίνηση.Βρέθηκα ΄Ανδρο(Χώρα) Απρίλιο,10 μέρες πρίν το Πάσχα και ήταν τελείως έρημα.
Φαντάσου, και στη Χώρα κιόλας! Κι εγώ να σου πω, κάπως έτσι το φανταζόμουν, αφού ούτε το καλοκαίρι δεν έχει τον τρελό τον κόσμο!
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.676
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εγώ Αίγινα θα σου πρότεινα αλλά στην Αγία Μαρίνα δεν νομίζω ότι θα έχει και πολύ κόσμο τέτοια εποχή.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Εγώ Αίγινα θα σου πρότεινα αλλά στην Αγία Μαρίνα δεν νομίζω ότι θα έχει και πολύ κόσμο τέτοια εποχή.
μα νομίζω ότι γενικά ο περισσότερος κόσμος εκεί μαζεύεται! για το λιμάνι αν λες, δεν βρηκα φθηνό ξενοδοχείο και γενικά οι τιμές στο φαγητό που θυμάμαι από περυσι ήταν εξωφρενικές!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.049
Likes
41.159
Βρέθηκα τέλη Μαϊου στο Μπατσί για επαγγελματικούς λόγους και ήταν κάπως έρημα. Η χώρα δεν ήταν έτσι, πάντως. Και φαντάσου ότι ήταν Μάιος.
Φοβάμαι ότι και στα δυο νησιά δεν θα βρεις και πολύ κόσμο, αν δεν μείνεις στην χώρα τους. Επίσης υπολόγισε τις αραιότατες συγκοινωνίες αυτήν την περίοδο, εκτός κι αν πας με μηχανή.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Συμφωνω με τους παραπανω ..και γενικα νησι τετοια εποχη...ξερω γω βρε Ροζα....
Δεν κοιτας τιποτα σε Λιμνη Φενεου -Τρικαλα Κορινθιας . χωρια Μαιναλου....καμια Ευβοια που δεν ειναι και τοσο μακρια...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Αγια Μαρινα τελη Μαρτιου; Δεν μου ακούγεται καλή επιλογη. Στην χωρα θα είναι σιγουρα καλλυτερα τα πράγματα.
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.676
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
μα νομίζω ότι γενικά ο περισσότερος κόσμος εκεί μαζεύεται! για το λιμάνι αν λες, δεν βρηκα φθηνό ξενοδοχείο και γενικά οι τιμές στο φαγητό που θυμάμαι από περυσι ήταν εξωφρενικές!
Το καλοκαίρι....τέλη Μαρτίου δεν νομίζω. Καλύτερα να κάτσεις στη χώρα, να δειτε και 5 ανθρώπους.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Πω πω, ενώ είχα βρει πολύ καλό πακέτο για Αίγινα - 13 ευρώ αλε ρετουρ τα πλοια, 24 ευρώ το δίκλινο με πρωινο μπουφέ, και το είχα πάρει απόφαση εστω για χαλάρωση κι ας είμαστε μόνοι μας, το απαράδεκτο ΚΤΕΛ Αίγινας - απαράδεκτο όσο και αυτό του Αγκιστρίου- μας είπε ότι μπορεί και να μην έχει δρομολόγια εκείνη την ημέρα! Απίστευτο! Δεν ξέρουν λέει, θα δούνε.....

Για ηπειρωτική Ελλαδα που λέτε, να πω ότι μέσα σε αυτοκίνητο δεν ξαναμπαίνω για ταξιδι για τον επόμενο μήνα, μετά το τρομερό χθεσινό 7ωρο Καλαματα-Αθηνα....
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Πω πω, ενώ είχα βρει πολύ καλό πακέτο για Αίγινα - 13 ευρώ αλε ρετουρ τα πλοια, 24 ευρώ το δίκλινο με πρωινο μπουφέ, και το είχα πάρει απόφαση εστω για χαλάρωση κι ας είμαστε μόνοι μας, το απαράδεκτο ΚΤΕΛ Αίγινας - απαράδεκτο όσο και αυτό του Αγκιστρίου- μας είπε ότι μπορεί και να μην έχει δρομολόγια εκείνη την ημέρα! Απίστευτο! Δεν ξέρουν λέει, θα δούνε.....

Για ηπειρωτική Ελλαδα που λέτε, να πω ότι μέσα σε αυτοκίνητο δεν ξαναμπαίνω για ταξιδι για τον επόμενο μήνα, μετά το τρομερό χθεσινό 7ωρο Καλαματα-Αθηνα....
Αν το θεμα σου είναι μονο η ημέρα της αργιας, πάρε ενα ταξι. Δεν είναι τοσο τραγικό κόστος, αν και επαναλαμβάνω ότι προτιμότερο είναι να δωσεις κάτι παραπάνω και να μεινεις μεσα στην πόλη παρά στην Αγία Μαρίνα, εκτός και αν το κόστος αλλάζει δραματικά.

ΠΧ αυτό στα 40 ευρω τη βραδια δεν φαίνεται κακό

http://www.booking.com/hotel/gr/ulr...d=acce6cff2e5fc20e6f9a716b737663779e720f23X10
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Αν το θεμα σου είναι μονο η ημέρα της αργιας, πάρε ενα ταξι. Δεν είναι τοσο τραγικό κόστος, αν και επαναλαμβάνω ότι προτιμότερο είναι να δωσεις κάτι παραπάνω και να μεινεις μεσα στην πόλη παρά στην Αγία Μαρίνα, εκτός και αν το κόστος αλλάζει δραματικά.

ΠΧ αυτό στα 40 ευρω τη βραδια δεν φαίνεται κακό

Booking.com: Ξενοδοχείο Ulrika, Αίγινα, Ελλάδα - 12 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
17 ευρω το ταξι, θα πρεπει να τα δωσουμε Χ2. Αρκετα πιο ακριβά τα ξενοδοχεια στο κέντρο, και χωρις πρωινο μπουφέ , που για μένα ήταν πολύ σημαντικό ;).

Δε νομίζω ότι αξίζει!

Μάλλον θα ψάξω για αλλου! Καμιά ιδέα/πρόταση κλπ??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.136
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom