Παλαιστίνη Ισραήλ αγιοι τοποι

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Κατ΄ αρχήν μπράβο για την σκέψη σου. Τα ταξίδια αυτά που διοργανώνουν οι ενορίες αφ΄ ενός έχουν πλουσιότατο πρόγραμμα (μέχρι κόπωσης) αφ’ ετέρου είναι ότι πιο οικονομικό μπορεί να βρεθεί για την ίδια πάντοτε στάθμη παροχών. Ακόμη οι γονείς σου θα έχουν και παρέα στο ταξίδι με συνομηλίκους τους. Θα πρότεινα τον συγκεκριμένο τρόπο.
και εγω συμφωνώ απολυτα να πανε με γκρουπ.
Συνόδευσα την μητερα μου σε αναλογο ταξιδι με πρακτορειο και περασε καταπληκτικα .Αυτα που ειδαμε δεν θα μπορουσαμε να τα δουμε μονες μας ουτε σε 20 μερες . Τα προσκυνηματα ειναι άλλα στο Ισραηλ και άλλα στην Παλαιστινη (συνεχεις έλεγχοι για να μπεις πο την μία περιοχη στην άλλη )το δε Σινά στην Αιγυπτο (θελεις βιζα για Αιγυπτο )οποτε ειναι μεγάλη ταλαιπωρια για κανουν ταξιδι με ελευθερο προγραμμα .
 

Spirosssss

Member
Μηνύματα
17
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
French Polynesia
Κατάλαβα!! Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις πληροφορίες! Σίγουρα θα το ευχαριστηθούν το ταξίδι όπως και να έχει!!
 

vangeli3

Member
Μηνύματα
45
Likes
15
το μόνο εκτός ευρώπης ταξίδι που εχω κανει ηταν στο ονειρικο μεξικο...
το επομενο μου θα ηθελα να ει ναι στους αγιους τοπους...
ποσο περιπου να υπολογιζουμε σαν ζευγαρι να ειναι το κοστος σαν μια δικαιη τιμη με γκρουπ κατα ατομο?
παντα ταξιδευουμε μονοι αλλα εκει απο οτι καταλαβα απο το φορουμ ειναι για να πας με γκρουπ..
επισης αληθευει οτι αν πας πασχα δεν θα δεις τπτ απο τον πολυ κοσμο και πρεπει να κατασκυνωσεις 1 μερα πριν για να εισαι κοντα στο παναγιο φως?
καλυτερη προτεινομενη εποχη?
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αφού ταξιδευετε πάντα μόνοι , γιατι να διαλέξετε το γκρουπ σε αυτο το ταξίδι ; Το Ισραελ δεν είναι μονο θρησκευτικός προορισμός και φυσικα Ισραελ δεν είναι μονο η Ιερουσαλήμ
Εγω θα απεφευγα να πάω την περίοδο του Πάσχα , εδω τις συνηθισμένες μέρες γίνεται ο κακός χαμός από τους προσκυνητές στην πόλη ...
Εμένα προσωπικά με πνίγει η παλια πόλη ( αν και τη βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέρουσα ).
Θα σας πρότεινα να νοικιασετε ένα αυτοκίνητο και να επιλεξετε τις διαδρομές και τις διανυκτερεύσεις μόνοι σας
 

parisgreekgod

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλημερα σας ! σκεφτομαι να κανω ενα ταξιδακι τα φετικα χριστουγεννα στους αγιους τοπους ομως με προβληματιζει τι θεμα των καιρικων συνθηκων. εχει καποιος συνομιλητης εμπειρια για να με διαφωτισει παρακαλω?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
καλημερα σας ! σκεφτομαι να κανω ενα ταξιδακι τα φετικα χριστουγεννα στους αγιους τοπους ομως με προβληματιζει τι θεμα των καιρικων συνθηκων. εχει καποιος συνομιλητης εμπειρια για να με διαφωτισει παρακαλω?
Τι σε προβληματίζει? Μια χαρά καιρό έχει, καλύτερο από Ελλάδα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.293
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom