ΗΠΑ αθηνα - λος αντζελες!!!

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
εχω ταξιδεψει περισυ για νεα υορκη απευθειας απο αθηνα βεβαια πτηση με 330 ευρω με εισιτηρια που βρηκα τον ιουνιο για σεπτεμβριο με delta κ για χρονικο διαστημα 2 εβδομαδων ακριβως!κι εδω θελω τη βοηθεια σας!ψαχνω να βρω κατι τοσο καλο σε deal για λος αντζελες απο αθηνα παντα!!οχι το ιδιο σε χρηματα γτ εχει κ επιπλεον αποσταση το ταξιδι μεχρι το λος αντζελες αλλα κ γτ εχει κ υποχρεωτικη ανταποκριση!θα ηθελα να μαθω ποιο ειναι το κατωτερο σε τιμη εισιτηριο που εχετε βρει για την πτηση αθηνα-λος αντζελες!

το ταξιδι αυτο θα γινει τον σεπτεμβριο του 2014 κ θα διαρκεσει περιπου 2 εβδομαδες!!ειναι σχεδον γαμηλιο!και λεω σχεδον γτ το ονειρο μας κ γαμηλιο ηταν η νεα υορκη που εκπληρωθηκε περισυ κ φετος λιγους παντρεμενοι εχουμε κανει πολλα ταξιδια ακομα σε κοντινους ευρωπαικους προορισμους οποτε ολοι μας ρωτουν καθε φορα ποιο ειναι το γαμηλιο κι εμεις λεμε ''θα γινει πιο μετα''!!!ομως εχουμε προετοιμαστει οικονομικα κ ψυχολογικα γιαυτο κ τωρα εχω ξεκινησει να ψαχνω εισιτηρια!
βρηκα λοιπον με 600 ευρω με μια σταση στοκχολμη με νορβηγικες γραμμες κ θεωρω καλη τιμη αλλα θελω κ τη γνωμη-εμπειρια σας!
αν λοιπον εχετε ακουσει απο φιλους ή γνωστους τιμη εισιτηριων για το συγκεκριμενο ταξιδι θα σας ημουν υποχρεη!
 
Last edited by a moderator:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Δεν εχω ακουσει τιμες απο αλλους για αυτη τη διαδρομη(βεβαια η εντυπωση μου ειναι οτι ειναι καλη η τιμη),αλλα επισης εχω την εντυπωση οτι οι βαλιτσες ειναι εξτρα...Για ψαξτο λιγο.
 

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
η τιμη των 330 για νεα υορκη ηταν με βαλιτσες μεσα στην τιμη!
στην τιμη των 600 ειναι εξτρα 50 ευρω η βαλιτσα οποτε 650 υπολογιζω συνολικα αλλα ισως καποιος να εχει κλεισει κ με κατωτερη τιμη οποτε μαλλον θα περιμενω κι αλλο!που ξερεις?
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
η τιμη των 330 για νεα υορκη ηταν με βαλιτσες μεσα στην τιμη!
στην τιμη των 600 ειναι εξτρα 50 ευρω η βαλιτσα οποτε 650 υπολογιζω συνολικα αλλα ισως καποιος να εχει κλεισει κ με κατωτερη τιμη οποτε μαλλον θα περιμενω κι αλλο!που ξερεις?
Σύμφωνα με το skyscanner η κατώτερη τιμή γι αυτό το δρομολόγιο είναι αυτή που έχετε βρει, οπότε αμφιβάλλω αν βρείτε τίποτα φθηνότερο.
Σε περίπτωση που η διαφορά στην τιμή δεν είναι μεγάλη, θα απέφευγα να πετούσα με low-cost, όπως είναι η Norwegian σε ένα τόσο μακρινό ταξίδι.
 

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
το οριο κατωτερης τιμης ηθελα να μαθω, απο πληροφοριες που ισως καποιος μεσα στο φορουμ ειχε.γνωριζω οτι η τιμη ειναι καλη συγκριτικα με αυτη της νεας υορκης αλλα οπως κ για νεα υορκη λιγοι εχουν ταξιδεψει με 330 το ατομο με αποσκευες απευθειας κ γευματα κλπκλπ ετσι κ για λος αντζελες το ψαχνω λιγο παραπανω κ ρωτωντας νομιζω θα βρεθει κατι!αλλωστε δεν εχει σημασια το νωριτερα τρεις ή πεντε μηνες αλλα η προσφορα - κραχτης της εταιρειας!!κ φυσικα δεν μιλω για Low cost πτηση.
οπως κ να χει αν καποιος γνωριζει κατι απο φιλο ή γνωστο του καποιες τιμες ας με βοηθησει!εγω συνεχιζω να το κοιτω!
κ οταν κλεισω εννοειται θα ενημερωσω το φορουμ γτ ειναι κριμα να βρισκει καποιος για νεα υορκη με 700 κ να θεωρει καλη την τιμη για παραδειγμα!σας ευχαριστω ολους!
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Εγώ με κάτω από 700 μάλον θα το έκλεινα, αλλά δεν ξέρω τους νορβηγούς. Δες μήπως σε συμφέρει να πας π.χ. Νέα Υόρκη και να πάρεις άλλο αεροπλάνο από εκεί (εννοώ αντί να πας απευθείας Ευρώπη-Λος Άντζελες). Επίσης, όπως λέει και η karfitsa, τουλάχιστον το 2011 που σχεδιάζαμε να πάμε (τελικά δεν πήγαμε), οι αμερικάνικες εταιρίες δεν χρέωναν βαλίτσα στις πτήσεις με την ευρώπη, αλλά σε χρέωναν νομίζω 20$ ανά αποσκευή για κάθε πτήση εσωτερικού.
Πάντως για τις τιμές, τον Οκτώβρη του '10 για ταξίδια μέχρι τον Μάιο του '11 (εκτώς από πάσχα κλπ.), τόσο η British όσο και οι τούρκοι είχαν βγάλει προσφορά 250 ευρώ πήγαινε-έλα Αθήνα-Νέα Υόρκη (δεν βλέπω να ξαναβαινει τέτοια τιμή...). Πάντως, που και που, για Νέα Υόρκη βγαίνουν προσφορές κοντά στα 300. Γι αυτό λέω μήπως βρεις κάτι καλό από εδώ για Νέα Υόρκη και από εκεί για Λος Άντζελες το ψάχνεις.
 

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Εχεις πολυ δικιο με αυτη την προταση που εκανες κ το ψαχνω ηδη παραλληλα γιαυτο κ το καθυστερω!ερχεται η ραιαν με πτησεις προς αμερικα οπως ειπαν κ τα ΜΜΕ!!!χαχαχα!!αν το κοιτας καθημερινα δεν την χανεις την ευκαιρια!δεν ταξιδευουν κ ολοι καθε μερα για αμερικη!δεν ειναι σαν τα εισιτηρια της ευρωπης σε ζηρηση!θα ενημερωσω κατευθειαν μολις τα κλεισω παντως!!
 

Maracuya

Member
Μηνύματα
55
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Είχα πετάξει με 750, προσφορά της AirFrance με ανταπόκριση στο Παρίσι 18 Μαρτίου του 2013 και επιστροφή αρχές Απρίλη, 4 νομίζω.
 

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
ευχαριστω πολυ!τελικα το ταξιδι μετατεθηκε για το πασχα του 2015 μιας κ μονο τοτε βολευει την παρεα που προεκυψε πριν λιγο καιρο!παρολαυτα εχω το νου μου αν κ ειναι νωρις ακομη!

προς ενημερωση μιας κ ανοιξα αυτη τη συζητηση πριν λιγο καιρο...τα εισιτηρια μας για 28/3-11/4 με Μ.Εβδομαδα μεσα δηλαδη κ τουριστικη περιοδο για Ελλαδα στοιχησαν 562 ευρω το ατομο με Turkish Airlines που εχω μαθει πως σε περιποιουνται περισσοτερο απο το κανονικο στα ταξιδια ως προς το φαγητο!!χαχα!!:)

πτηση 16 ωρων κ καποιων λεπτων με ανταποκριση στην Κωνσταντινουπολη μονο μια ωρα κ κατι!!το αλλο ζευγαρι που τα εκλεισε απο γερμανια μεσω λονδινου πριν πολυ καιρο κ δε μας ακολουθησαν στην αναμονη τα εκλεισαν με 800 ευρω περιπου το ατομο!!!τελικα τρεις μηνες πριν το ταξιδι εχω καταληξει πως βγαινουν οι κραχτες!!!κ δεν αναφερομαι σε αεροπορικες περιεργες μεσω Μοσχας κ αρα Ουκρανιας κ Μαλαισιας!!!Αναφερομαι σε αεροπορικες με δρομολογια μεσω Ευρωπης!!! :) :)

Καλα ταξιδια λοιπον σε ολους μας κ με τον οικονομικοτερο κ ασφαλεστερο τροπο!!!
 
Last edited by a moderator:

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Καλημερα θελω να ρωτησω και εγω κάτι παρόμοιο. Απο ΝΥ για Λας Βέγκας ή ΛΑ ποια είναι η καλύτερη στιγμή να κλείσεις εισιτήριο και ποια θεωρείτε μια καλή τιμη;
π.χ για Απρίλιο που ενδιαφέρομαι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom