Γενικά ακυρωση εισητηριων

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
εχω βγαλει αεροπορικα για Παρισι
το ταξιδι ειναι 11/2 με 15/2
και εχει ως εξης:
11/2: Θεσσαλονίκη-Ρώμη-Παρίσι
15/2: Παρίσι-Ρώμη-Θεσσαλονίκη

εγώ όμως στις 15/2 που θα παω Παρισι-Ρωμη για να φυγω προς Θεσσαλονικη την ιδια μερα, δεν θελω να πεταξω Θεσσαλονικη τελικα αλλα να μεινω Ρωμη και για Θεσσαλονικη να πεταξω στις 17/2....τι κανουε σε αυτην την περιπτωση guys? την προσευχη μας να υποθεσω:xmas_lol:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Στο check in στο Παρισι θα ζητησεις να πανε οι αποσκευες σου Ρωμη.
Θα βγαλεις κι ενα ticket Ρωμη-Θεσσαλονικη για τις 17/2 και ολα μια χαρα.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Στο check in στο Παρισι θα ζητησεις να πανε οι αποσκευες σου Ρωμη.
Θα βγαλεις κι ενα ticket Ρωμη-Θεσσαλονικη για τις 17/2 και ολα μια χαρα.

Και γίνεται αυτό έτσι εύκολα χωρίς έξτρα χρεώσεις;:xmas_rolleyes:
Δεν πρέπει να επικοινωνήσει με την εταιρία πριν το ταξίδι;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Και γίνεται αυτό έτσι εύκολα χωρίς έξτρα χρεώσεις;:xmas_rolleyes:
Δεν πρέπει να επικοινωνήσει με την εταιρία πριν το ταξίδι;
Ας επικοινωνησει. Αλλα θυμαμαι αρκετες φορες στην παραδοση να με ρωτουν αν οι αποσκευες θελω να πανε στον τελικο ή στον ενδιαμεσο προορισμο.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ας επικοινωνησει. Αλλα θυμαμαι αρκετες φορες στην παραδοση να με ρωτουν αν οι αποσκευες θελω να πανε στον τελικο ή στον ενδιαμεσο προορισμο.

Έτσι είναι αλλά δε λέω γι' αυτό...εννοώ το εισιτήριο για 17/2 θα το βγάλει/αλλάξει η εταιρία χωρίς χρέωση; Γιατί έτσι όπως το έγραψες αυτό κατάλαβα και δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Εκτός αν εννοείς αγοράζει καινούριο εισιτήριο.
 

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
αα και γενικα ολη η κρατηση δεν ακυρωνεται και να την ξανα κανω απο την αρχη?δεν ξερω ομως αν θα μου βγει πιο οικονομικα
 

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
Έτσι είναι αλλά δε λέω γι' αυτό...εννοώ το εισιτήριο για 17/2 θα το βγάλει/αλλάξει η εταιρία χωρίς χρέωση; Γιατί έτσι όπως το έγραψες αυτό κατάλαβα και δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Εκτός αν εννοείς αγοράζει καινούριο εισιτήριο.

μαλλον εννοει αυτο που καταλαβα! να αφησω εκεινη την πτηση και να βγαλω νεο εισητηριο για Ρωμη-Θεσσαλονικη?θα μου βγει πιο φτηνα ετσι ομως?το να βγαλω νεο εισητηριο? δε θα μου βγει πιο οικονομικο να αλλαξω απλα την μερα επιστροφης?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
και απλα χανω την πτηση Ρωμη-Θεσσαλονικη?δε θα χρειαστει να ακυρωσω κατι ετσι?
Νομιζω πως οχι, αλλα παρε κι ενα τηλεφωνο στην ΑΖ ή εκει που εκλεισες το εισιτηριο να ρωτησεις.
 

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
Νομιζω πως οχι, αλλα παρε κι ενα τηλεφωνο στην ΑΖ ή εκει που εκλεισες το εισιτηριο να ρωτησεις.

ναι το απογευμα θα περασω απο το γραφειο που εκανα την κρατηση...δεν μου λες tripakia μπορω να κανω αυτο που ειπα δηλαδη να αφησω την κρατηση οπως ειναι να παω στο γραφειο το απογευμα και να τους πω την επιστροφη να την κανουν στις 17/2?αλλα η επιστροφη ρε γαμωτο σπαει σε 2 κομματια εγω τι να τους πω να μου μεταφερουν στις 17/2 την μιση επιστροφη?:xmas_sad:
και να βγαλω νεο εισητηριο βγαινει κανα 200αρι
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Κι εγώ τις απορίες σου έχω και νομίζω δεν υπάρχει καταλληλότερος να ρωτήσεις από την ίδια την εταιρία!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.118
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom