Ιταλία ακυρωση ταξιδιου ιταλια λογω καυσωνα?

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
σκεφτομαι ,μηπως πρεπει να ακυρωσω το ταξιδι μου σε βορεια ιταλια,λιμνη γκαρντα,βερονα,βενετια,λογω καυσωνα?φευγω στις 7/8 και βλεπω οτι οι θερμοκρασιες θα ειναι υψηλες.τι θα κανατε στη θεση μου?(θα εχω και 2 παιδια μαζι μου)
 

Lia-Kostas

Member
Μηνύματα
24
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Περού,Βραζιλία
εγω προσωπικά θα πηγαινα..ουτως η αλλως και εδω καυσωνα εχει
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
σε διαφορα site που δινουν την προγνωση καιρου,ειδα για 37 βαθμους,βλεπω λαθος?
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Ειναι πολύ απαιτητικό το πρόγραμμα του ταξιδιού; Δηλαδή φοβάσαι πως θα ταλαιπωρήσεις τα παιδια;
α)Σκέψου αν μπορείς να το κάνεις πιο χαλαρό.
β)Αν μπορείς βάλε στο ταξίδι Δολομίτες θα έχουν δροσιά σίγουρα (το βράδυ τουλάχιστον) ακόμη και όταν εχει καύσωνα και είναι και πανέμορφα.
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
ποτέ δεν είχα φανταστεί ότι η πολλή ζέστη και το αρκετό κρύο θα είναι λόγος για να ακυρώσω ένα ταξίδι... :rolleyes-80:
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Οποιαδήποτε πρόβλεψη καιρού πέραν των έξι-εφτά ημερών είναι παρακινδυνευμένη και μοιάζει με τζόγο (πιθανότητες σχεδόν 50%). Τα σάιτς καιρού που βλέπεις απλά προβάλουν κάποιες μακροπρόθεσμες προβλέψεις μετεωρολογικών μοντέλων σε κάθε περιοχή και δίνουν μια θερμοκρασία εντελώς αυθαίρετα. Η αλήθεια είναι πάντως ότι η ΤΑΣΗ του καιρού (όχι πρόβλεψη) δείχνει για το πρώτο δεκαήμερο του Αυγούστου ότι η η ιταλική χερσόνησος μέχρι και τα βόρεια τμήματά της θα έχει αρκετά υψηλές θερμοκρασίες. Για μετά τις 10/8 ούτε καν την τάση μπορούμε να δούμε.

Μέση του καλοκαιριού είναι και θα κάνει και ζέστη. Στις περιοχές αυτές πάντως να έχεις υπόψη σου ότι οι βροχές και οι καταιγίδες μπορούν να σκάσουν ανά πάσα στιγμή.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
πριν από πολλά χρόνια είχα κάνει ακριβώς το ίδιο ταξίδι Αύγουστο με 40 βαθμούς. Η αλήθεια είναι ότι η ζέστη είναι ένας ανασταλτικός παράγοντας αλλά όχι τόσο μεγάλος για να μην το απολαύσεις. Πάτε και θα περάσετε υπέροχα!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ι η ΤΑΣΗ του καιρού (όχι πρόβλεψη) δείχνει για το πρώτο δεκαήμερο του Αυγούστου ότι η η ιταλική χερσόνησος μέχρι και τα βόρεια τμήματά της θα έχει αρκετά υψηλές θερμοκρασίες. Για μετά τις 10/8 ούτε καν την τάση μπορούμε να δούμε.
η Ιταλική Πολεμική Αεροπορία άλλη "τάση" έχει εκδώσει. τεσπα δεν θα διαφωνήσουμε με τα δικά σας σαιτς. εγω θα ετοιμαζα την ναπολιτάνικη ομπρέλα μου πάντως.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.676
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom