ανεβασμα φωτογραφιας

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ααα! Πως τα κατάφερες? Πες μου βήμα βήμα και γράψε και την ακριβή διεύθυνση που έκανες αντιγραφή το link γιατί μου βγάζει 2-3, αν και τα έχω δοκιμάσει όλα.
edit Τα κατάφερα. Ευχαριστώ Italitsa!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.891
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Για να μην φορτώσω όλο το site, με url, μηπως θα μπορούσε κάποιος καλός άνθρωπος με χριστιανικές αρχές να μου πει ΠΩΣ στα κομμάτια μπορώ να φορτώσω μια φωτο (Aπο flick)?
Πατάω το ριμαδιασμένο εικονίδιο με το δεντράκι, εισάγω την αναθεματισμένη URL αλλά δεν....
Τι κάνω λάθος?
Αν θέλω να φορτώσω φωτογραφία από τα άλμπουμ μου ποια είναι η διαδικασία;
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αν θέλω να φορτώσω φωτογραφία από τα άλμπουμ μου ποια είναι η διαδικασία;
Ανοίγεις τη φωτογραφία που θέλεις, πάνω δεξιά σου έχει το X για να την κλείσεις και δίπλα ένα βελάκι και την ένδειξη Show in original location.. Ό,τι και αν πατήσεις εκτός του X βέβαια θα σου ανοίξει τη φωτογραφία σε ένα νέο παράθυρο (πιο γρήγορο βέβαια είναι το Show in original location γιατί μπορείς να πηγαίνεις και μπρος πισω στις φωτό σου).... Απο το νέο αυτό παράθυρο, δεξί κλικ στη φωτογραφία --> Αντιγραφή διεύθυνσης URL εικόνας... Και μετά τα γνωστά, κουμπάκι με δεντράκι, Ctrl + V στο μικρό παραθυράκι που σου ανοίγει --> Insert και είσαι pronto!! :)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δοκιμή, προσπαθώ να δω πώς διάολο βάζω φωτό που ΔΕΝ είναι απότ ο ίντερνετ, αλλά από τον υπολογιστή μου.
sofo074.jpg



Πάρτε ένα χοντρο σόφο κι ένα Τράκη στα νιάτα του
Pavlos+Dimitris.jpg
 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πεί πως μπορώ να μικρύνω τις φωτογραφίες για να μπορέσω να τις ανεβάσω σε μια ιστορία μου? Έχω πολύ καλή φωτογραφική μηχανή και οι φωτογραφίες είναι σε ΜΒ.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.891
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Εγώ τις ανοίγω με το πρόγραμμα "ζωγραφική".
Επιλέγω "αλλαγή μεγέθους" (επάνω δεξια), αλλάζω τα pixels από 100 σε 10 (κατά ποσοστό) και την αποθηκεύω σε πολύ μικρότερο πια μέγεθος.
 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εγώ τις ανοίγω με το πρόγραμμα "ζωγραφική".
Επιλέγω "αλλαγή μεγέθους" (επάνω δεξια), αλλάζω τα pixels από 100 σε 10 (κατά ποσοστό) και την αποθηκεύω σε πολύ μικρότερο πια μέγεθος.
Σ'ευχαριστώ πάάαάααρα πολύ!Το δοκίμασα και έγινε!Επιτέλους μπορώ να βάζω τις ιστορίες μου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.189
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom