απεργίες στη Γαλλία

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
ευχαριστω,πολυ χρησιμο!!!!!
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
καλησπερα σας να ρωτησω κι εγω κατι σχετικο;
μιλησα με τον ξαδελφο μου πριν λιγο,προκειται να παω στην Νοτια Γαλλια 29 νοεμβρη εως 5 δεκεμβρη...ολα ειναι κλεισμενα και πληρωμενα ηδη....ακτοπλοικα(πατμος -πειραιας) αεροπορικα (αθηνα-παρισι cdg) Με aegean η οποια δεν απεργει ευτυχως...και τρενο με για αβινιόν με την εταιρια oui sncf ,μου ειπε οτι στις 5 δεκεμβρη του 2019 προκειται να γινει μια μεγαλη 24 ωρη απεργια,ακομα ομως δεν ειναι τιποτα σιγουρο.......τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;ειναι πληρωμενο και το τρενο επιστροφης απο αβινιον για παρισι στις 5...οτι πληροφορια υπαρχει δεκτη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Ο,τι και στημ προηγουμενη. Σου επιστρεφουν τα χρηματα οι γαλλικοι σιδηροδρομοι και κλεινεις λεωφορειο. Εγω θα εκλεινα απο τωρα το λεωφορειο γιατι μπορεις να ακυρωσεις το εισιτηριο αν το τρενο λειτουργησει.
 
Last edited:

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Ο,τι και στημ προηγουμενη. Σου επιστρεφουν τα χρηματα οι γαλλικοι σιδηροδρομοι και κλεινεις λεωφορειο. Εγω θα εκλεινα απο τωρα το λεωφορειο γιατι μπορεις να ακυρωσεις το εισιτηριο αν το τρενο λσιτουργησει.
μα δεν θα εχει ουτε λεοφωρεια την γκαντεμια μου γμ.....ειναι παν γαλλικη αν το λεω σωστα 24ωρη και κυλιομενη τωρα τι σημαινει το κυλιομενη δεν εχω ιδεα,ας ελπισουμε οτι μεχρι τοτε θα αλλαξει κατι....
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Κλεισε ενα βραδυ διαμονη στο Παρισι να σου βρισκεται τοτε και ακυρωνεις αν δεν γινει απεργια.
αχ τι το θελα.........αφου δε με θελει γμτ.......απ την αρχη στραβωνε,θα δω τι θα κανω,αν ειναι το παρισι να μου κοστισει τα χριστουγεννα με τα παιδια,αστο........ηδη εχω ξεφυγει.......το θετικο οτι θα ειμαι γαλλια,και μιλαει τη γλωσσα ο ξαδελφος μου.απο εκει και περα λογικα ειδοποιουν καποιες μερες πριν οτι απεργουν ετσι δεν ειναι;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Το κυλιόμενη μάλλον σημαίνει ότι μπορεί να γίνουν απεργίες και 6/12,7/12 κτλ.Λογικά θα ξεκαθαρίσουν μερικές μέρες πριν.Το πιό ασφαλές είναι να φύγεις στις 4/12 κλείνοντας ένα βράδυ διαμονή στο Παρίσι.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Το κυλιόμενη μάλλον σημαίνει ότι μπορεί να γίνουν απεργίες και 6/12,7/12 κτλ.Λογικά θα ξεκαθαρίσουν μερικές μέρες πριν.Το πιό ασφαλές είναι να φύγεις στις 4/12 κλείνοντας ένα βράδυ διαμονή στο Παρίσι.
μιλησα με τον ξαδελφο μου,το πιο σιγουρο ειναι οτι θα φυγω στις 4 αλλα για διαμονη που λες ειναι ρισκο,εφοσον στο παρισι τις 5 δε θα κινηται τιποτα,πως δλδ θα παω στο αεροδρομιο;με τι συγκοινωνια;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.416
Βρε μην αγχώνεσαι τόσο, για να περάσεις καλά πηγαίνεις!!
Βλέποντας και κάνοντας, 1 βδομάδα νωρίτερα θα ξέρεις πότε θα έχει απεργία, ποια ΜΜΜ θα κυκλοφορούν κλπ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
μιλησα με τον ξαδελφο μου,το πιο σιγουρο ειναι οτι θα φυγω στις 4 αλλα για διαμονη που λες ειναι ρισκο,εφοσον στο παρισι τις 5 δε θα κινηται τιποτα,πως δλδ θα παω στο αεροδρομιο;με τι συγκοινωνια;
uber ίσως.Αλλά θα το δεις επιτόπου.Τι άλλη επιλογή έχεις;Αν τα ακυρώσεις όλα θα χάσεις περισσότερα,έτσι δεν είναι;
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
uber ίσως.Αλλά θα το δεις επιτόπου.Τι άλλη επιλογή έχεις;Αν τα ακυρώσεις όλα θα χάσεις περισσότερα,έτσι δεν είναι;
να τ ακυρωσω ολα ειναι κομματι δυσκολο...ειναι πολλα...καραβια,αεροπλανα,τρενα...πιο ευκολο να μεινω στο αεροδρομιο μια νυχτα μου φαινεται....δυστυχως δε βρηκα αλλη λυση....κι αυτο εφοσον γινει απεργια οπως λενε στις 5.αν αλλαξει κατι που το ευχομαι,θα πανε ολα καλα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom