απευθιας συνδεση με πραγα

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
παιδια αγαπητα μετα απο στουτγκαρδη και νυρεμβεργη το road trip μας συνεχιζεται με πραγα.ολα καλα μεχρι εδω.απο το τους 4 βεβαια εγω ειμαι αρρωστουλης συνεχεια απο τεταρτη.εχω ενα ξερο βηχα που δεν με αφηνει.τεσπα στο ζουμι τωρα.η πραγα ειναι απιστευτη σαν πολη.μας την εχει σπασει βεβαια που ειναι γεματη ελληνες αλλα τι να κανουμε.δεν μιλαμε ελληνικα διπλα τους και φευγουμε με γοργα βηματακια.περα απο αυτο το σπαστικο ολα ειναι τελεια.το διαμερισμα που νοικιασαμε ειναι απιστευτο!!!απεναντι απο το ποταμι,ακριβως διπλα στο κτηριο που xoρευει. καναμε αρκετες γυρες στην πολη και με ολα ειμαστε ενθουσιασμενοι.ενα συμπερασμα γνωστο φανταζομαι ειναι οτι δεν τρως στο κεντρο.ολες μα ολες οι τιμες ειναι διπλασιες απο οτι σε αλλα καλυτερα κιολας μαγαζια τα οποια δεν ειναι και καλα κεντρο.το αλκοολ παντου ειναι παμφθηνο.χαρα στους αλκοολικους και εννοειται και σε εμας,χαχα!εχει κρυο,οχι πολλυ,χιονι, αλλα με την υγρασια το βραδακυ γινεται αστα να πανε.συνναλαγμα καναμε χθες με 1/24.1 για 600 ευρω.στα 100 ευρω μας εδινε 23.3.οσα πιο πολλα ευρω τοσο πιο καλη και η αναλογια.μην μιλατε εννοειται σε επιτηδιους που σου λενε 1/26 και στεκονται εξω απο ανταλλακτηρια.ειναι απαταιωνες.απλα πραγματα.ροκαδικα που θελαμε εμεις βρηκαμε το hard rock- μην πατε-, το harleys πολλυ καλο,το ροξι που ειναι κλαμπακι το οποιο παιζει tecno,house κτλ,το pobay που μαζευει καλο κοσμο,το jazz bar πολλυ καλο ειναι στην narondi.τα ταξι κλεβουν πολλυ γι αυτο ρωτηστε πρωτου μπειτε.παρκινγκ βρηκαμε στην αλλη πλευρα του ποταμου,τη μη τουριστικη.γενικος πολλυ ευκολη στο περπατημα η πολη.πολλυ ενοχλητικο επισης οι κραχτες που εχουμε και ελλαδα.ουτε ναρκωτικα θελω ρε φιλε, ουτε στριπτιζ.αν ηθελα θα τα εβρισκα και μονος μου.μην με ζαλιζεις.απλα μην τους μιλατε και προχωρηστε.αυτα αγαπητοι μου.θα συνεχισω περιγραφη απο πραγα και επεται και βερολινο μετα.φιλια απο τσεχια
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.865
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
:xmas_eek:αγαπητέ geopnd πολύ ωραία η ανταπόκρισή σου απο Πράγα,κατ'αρχήν περαστικά σου και καλά να περνάτε,Χρόνια Πολλά και καλή σου χρονιά.
Περιμένουμε νέα σου.:xmas_eek::xmas_wink::xmas_cool:
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
καλη χρονια και σε εσας παιδια οπου και να ειστε και με υγεια πανω απο ολα
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Σπαστικο πραγμα,να βλεπεις Ελληνες παντου,ναι...
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
εμενα γιατί μου αρέσει όταν βλέπω Eλληνες στο εξωτερικό..? λες να είμαι προβληματικός?

εντός Eλλάδος με τις καθημερινές συναλλαγές που έχουμε και το τρέξιμο είμαστε αρκετά κάφροι...αλλα εκτος χώρας είμαστε ωραία παρέα νομίζω:)
παντού και πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις εννοείτε..
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
εμενα γιατί μου αρέσει όταν βλέπω Eλληνες στο εξωτερικό..? λες να είμαι προβληματικός?

εντός Eλλάδος με τις καθημερινές συναλλαγές που έχουμε και το τρέξιμο είμαστε αρκετά κάφροι...αλλα εκτος χώρας είμαστε ωραία παρέα νομίζω:)
παντού και πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις εννοείτε..

To δικο μου σχολιο ειχε αλλο πνευμα,για παραπανω ποστ.
Μια χαρα ειμαστε,εξω.Το οτι Πραγα και Βιεννη γεμιζουν Ελληνες,ειναι γνωστο και το ξερει καθενας που σκοπευει να παει εκει.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.072
Likes
2.836
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
geopnd....υπαρχει στην Πραγα ενα jazz bar, δεν ξερω αν ειναι αυτο που αναφερεις ο που επαιξε ο Μπιλ Κλιντον....θεωρετια το καλυτερο. περαν αυτου (δεν μου αρεσει η τζαζ) διπλα ακριβως στο μπαρ αυτο ειναι ενα αλλο που θεωρειται το καλυτερο ροκ μπαρ στην Πραγα και εχουν δωσει συναυλια οι Cure, Lenni Kravitz κλπ.
Αν δεν εχεις παει σε αυτο ψαξτε το...
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
ναι το jazz bar που επαιξε ο κλιντον το βρηκα.δεν μπηκα βεβαια λογου timing.απο την εξωτερικη οθονη που ειδα λιγο φανηκε πολλυ καλο.διπλα ακριβως ειναι ενα ροκ μπαρ.ΜΗΝ κανετε το λαθος και πατε.η απολυτη ασχετοσυνη και απαταιωνια.οτι λεει στην αφισα οτι εχει δεν ισχυει.ειναι κραχτης για να μαζευει κοσμο.το μοναδικο καλο που εχει ειναι οτι η μπυρα εχει 30 κορωνες και το ποτο 40.για να γινεις λιαρδα με 10 ευρω ειναι μονο αυτο το μαγαζι.για ροκαδικο προτεινω το harley που ειναι οπως κοιτας το ρολοι δεξια.ρωτηστε.ωραιο μπαρακι,πολλυ κοσμο,καλη μουσικη-σχετικα-,80 κορωνες το ποτακι.για φανατικους τους τζακ.θα καταλαβουν.για καφεδακι και κανα χαλαρο ποτακι το hard rock.η γνωστη αλυσιδα.εχει και φαγητο ειναι τεραστιο,4 οροφο,και ειναι για γκλαμουρ ροκ καταστασεις.ακριβες τιμες,ποτο 120 κορωνες,φαγητο κοντα στις 350 κορωνες.μην φατε ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ.οι τιμες οπως εχω ξαναπει ειναι διπλασιες απο το να περπατησετε 500 μετρα εξω απο το κεντρο.ανεβαινωντας για το καστρο στην κορυφη σχεδον υπαρχει ενα καφε.κατεβειτε μεσα στο μαγαζι και απολαυστε την φανελα του μπουφον στον τοιχο.ειναι της γυναικας του που ειναι μοντελο το καφενεδακι.πιειτε καφεδακι για ζεσταμα.ποικιλια για τουριστικα και καλες τιμουλες εχει μεσα στην στοα πριν περασεις γεφυρα καρολου.παιδια και κατι ακομα.νοικιασαμε αυτο εδω:
Prague, River View Large, Details, Budget accommodation in Prague, Holiday rentals in Prague, Luxury apartment rental Prague
συστηνεται ανεπυφυλακτα!!!
μμμ δεν χρειαζονται.ειναι πολλη μικρη η πραγα .περπατιεται για την πλακα.
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
καλη χρονια και απο βερολινο παιδια που βρισκομαι τωρα.επιστρεφω ελλαδα αυριο και δευτερα δουλεια.καταθλιψη θα με πιασει σε λιγο ,χαχα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.848
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom